Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Rebik
Příspěvky: 143
Registrován: úte črc 22, 2008 2:17 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Stěhování Dornbirn (AT) - Morava 18t

Příspěvek

Ahoj, slíbil jsem kamarádovi, že ho přestěhuji z rakouského Dornbirnu (fakticky skoro Švýcarsko) do Rožnova.
https://goo.gl/maps/7chQ5FHn4XjU1GwZ6

Pojedu 18t Actrosem poslední víkend v srpnu 27. - 29. 8. a protože jezdíme jen Čechy, mám houby představu o trase, zákazech atd.

Pořád jsou kvůli Covidu v Německu a Rakousku zrušeny zákazy jízd?
Mám jet Rakouskem anebo přes Prahu a Mnichov?

Jak si to rozvrhnout, auto převezmu ve čtvrtek odpoledne, mám celý pátek na cestu tam.
V sobotu zpět, jestli zákazy platí, jet Rakouskem? Auto nemá zahraniční mýto, mám obě cesty dát jen Rakouskem pro jednodušší zařizování?

Díky moc.
sob srp 14, 2021 11:21 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Stěhování Dornbirn (AT) - Morava 18t

Příspěvek

Covidové výnimky v Nemecku by už mali byť zrušené. (Mal by platiť normálny stav) V sobotu je v Nemecku od 7:00 do 22:00 letný-prazdninový zákaz jazdy. V Rakúsku je celoročný sobotný zákaz jazdy od 15:00. Na nočnú jazdu v Rakúsku po 22:00 potrebuješ rakusky hlukový certifikát. (L)

Rakusku sa môžeš vyhnúť. Z Brna sa dá ísť na hraničný prechod Strážny do Nemecka. Ako vybavýš Rakúske mýto neviem. Nemecké sa dá kúpiť v automate, na dialnici. Kupiš ho na presne určenú jednu jazdu. Alebo, dá sa kúpiť aj online a dá sa zaplatiť kartou. Skúšal som to, je to jednoduché.
sob srp 14, 2021 11:44 am

Rebik
Příspěvky: 143
Registrován: úte črc 22, 2008 2:17 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěhování Dornbirn (AT) - Morava 18t

Příspěvek

Díky, rakouský mýto je jednoduché, mají pobočky na hranici, stačí TP.

Z toho mi vychází, že nejlepší je naložit auto v pátek večer a v sobotu jet zpět Rakouskem, přes Salzburg a max. to risknout střihnout přes St. Johann im Tirol, kde je zákaz 7.5t, ale místní to vůbec neřeší. Nebo holt až na Bischofhofen.
https://goo.gl/maps/4onnLDcHJH42qSQ68
Naposledy upravil(a) Rebik dne sob srp 14, 2021 12:16 pm, celkem upraveno 1 x.
sob srp 14, 2021 11:49 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Stěhování Dornbirn (AT) - Morava 18t

Příspěvek

Niekto ti tu urcite poradi lepsie ako. Ale mas to na prd, v sobotu je zakaz v Nemecku a po 15:00 aj v Rakusku. V Rakusku by som si nedovolil, obvzvlast na sukromnej jazde porusit nejaky zakaz. Tam su velke pokuty a v sobotu je na rakuskych cestach nakladne auto napadné.

Treba este pozriet ci po Rakusku nepotrebujes emisnu plaketu. Pri Wiedni ju potrebujes určite.
sob srp 14, 2021 11:58 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Stěhování Dornbirn (AT) - Morava 18t

Příspěvek

plaketu na 100 % je to za 600
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned srp 15, 2021 8:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů