Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Po zvýšení platu budem v čistom zarábať viac, rovnako, alebo menej než teraz?

Anketa končí za čtv bře 10, 2022 10:15 pm

Viac
1
20%
Rovnako
2
40%
Menej
2
40%
 
Celkem hlasů: 5

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Jo je to v pohodě a pro mě akceptovatelné. Jde mi o to, že i v Kč mám slušnou výplatu. A to, že jiní berou i víc. To je jasné. Kluci na vnitru co znám a mají to vše přes pásku tak ano. Nemají diety nebo jen české, takže v pořádku. No a bavit se o německých řídících adr cisteren, ti jsou úplně jinde. Ti za minimální mzdu nejezdí. No a i u nás jsou takoví ti střelci co jsou na tom zdaleka líp než já. Ale být tu tři měsíce v kuse? To nee. Spíš jsem zvědav jak dopadne to stahování auta co dva měsíce domů. Prý je to domluvené, jen mi to nabourá můj systém ježdění. No uvidíme. Ty co čtyři týdny řidič doma to už mají někteří vyřešené. 🤫
pát led 21, 2022 8:24 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

TWL já bych to nemoh .. vždyky sem měl "svý auto" do kterýho nikdo nesměl.... když sem ještě jezdil víkendy tak max jeden venku a další doma ... dvakrát sem "dal" dva víkendy venku a myslel sem že mi jebne.....když mi to udělali kdysi po třetí dva víkendy venku ..vzal sem koně, dojel na firmu od čmoudů...... rozkopal stůl i s počítačem, vykop jedny dveře ( dispo vzal draka ) že si nohu dolámal na schodech :valetsesmihy: :smich: a bylo vymalováno ..druhej den mi vyplatili vše do halíře ( moc dobře věděli proč) ... ale je to dávno, byl sem mladej a divokej :wink: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát led 21, 2022 9:26 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

No taky jsem to tak měl. Víkendy většinou doma, ale teď jsem radši dva týdny doma v kuse. No a je to trochu jiné v tom, že sám víkend jsem byl za poslední ty tři měsíce jeden sám. Jinak jsem většinou zašitý na základnách. Zrovna jsem dojel do Frankenthalu, ještě jsem si stihl umýt auto. Teď už satelit, kolega vedle už spí, tak budem flámovat zítra. Měl požadavek na fazolačku, tak budu kuchtit. Ty víkendy utečou strašně rychle.
pát led 21, 2022 9:40 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Vďaka za info čo ste sem dali. Dúfam že už všetci pochopili, že neišlo LEN o môj plat, ale o plat šoférom všetkých polských firiem, jazdiacich medzinárodnú.

Myslel som, že už je rozhodnuté a preto som nechápal, že stále nikto nič konkrétne nevie, ani Poliaci. Ale 153 vysvetlil, že nič rozhodnuté nieje, že o tom len kecajú v parlamente. Na základe toho si myslím, že sa nič moc nezmení, Poliaci šoférov zase nejak ojebú.
————————————————-
Zákaz 45hodinového odpočinku v autách trvá už viac rokov. EU mobility balíček tiež nejakú dobu trvá. A výsledky týchto aktivít sú vidieť, hneď na prvý pohľad, na každom EU parkovisku. Odvtedy čo naša EU bojuje proti nekalým praktikám v doprave počet kamiónov Girteky narástol asi o dve tisíc a myslím si, že skutočný počet svojich kamiónov a šoférov začali tajiť, aby to príliž nebilo do oči. Odkedy EU v doprave bojuje, najrýchlejšie rastúca nemecká dopravná firma Hegelmann group, zamestnávajúca mimoeurópskych šoférov, zväčšila svoj počet kamiónov asi o 2000 a šoférov možno o 4000, alebo aj viac, lebo jazdia vo dvojke. Litva nedávno podpísala dohodu s Uzbekistanom o zamestnávaní Uzbekov v EU. Hegelmann stavia v Poľsku obrovský areál, kde bude hotel pre šoférov, autoškola pre mimo-EU šoférov. A tak to ide vo všetkých východoeurópskych pobočkách západoeurópskych firiem. EÚ “bojuje” a výsledok je každý rok rovnaký. Viac a viac východoeurópskych kamiónov a každý rok násobne viac mimoeurópskych šoférov. To je reálny výsledok boja proti nekalej konkurencii a lepších pracovných podmienok pre vodičov. To je výsledok balíka mobility.

EU to s nami myslí dobre, ale dopadne to ako vždy.
sob led 22, 2022 8:48 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Sof, být tebou tak se tím netrápím. U nás to taky vypadalo po převzetí frantiků, že nikdo nevěděl co bude. Říkalo se nákladní skončí a podobné zvěsti. No vidíš a zatím fungujeme. Uvidíš co bude a jestli to bude pro tebe akceptovatelné. Zrovna já nejsem z těch co není firmy jak ponožky, ale pokud se situace vyvine neúnosně, tak bych taky šel. Jsme kluci co už mají něco odježděno, žádní blbci tak bych neměl o nás strach.
sob led 22, 2022 9:53 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Nemusíte mít strach kluci polský to pořeší a s lidma si budou dělat co chtějí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned led 23, 2022 10:24 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

No a němci to mají taky pořešené.
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... .seznam.cz
Negramotný helmut bude mistrovat vzdělaným lidem ze zahraničí.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned led 23, 2022 10:28 am

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Sof, v pátek jsem basf nakládal a byl tam fajn Polák takový dědula. Dali jsme se do řeči, no a u vás prý k žádné změně nedošlo. Bavil jsem se o tom s více řidiči i s jiných firem a v podstatě všichni říkali to samé. Tím myslím ty litevské a podobné. Tak k čemu to je? Stejně to bude dodržovat zase jen málo firem a vše půjde po starému. Jen u nás jsou v tomto nějak moc uvědomělí, což pro nás bude fajn, ale jen pod podmínkou, že to teda budou Němci akceptovat. Zítra bychom se to měli dovědět. No já zítra složím v Burgkirchenu a jedu domů na STK a volno. No snad ještě vyjedu.🤔
pon bře 14, 2022 7:44 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Na výplatu som dostal rovnako, ale firma celú sumu poslala spolu, takže neviem, aký je základ a koľko s toho bolo diét. Doteraz to posielala na dve časti, základ + dieta. Na poľskej zmluve výplatné pásky nedostávame, šofér musí o ne žiadať. A tak som spätne požiadal o výplatné pásky a čakám. Na 99,99 % k žiadnej zmene základného platu nedošlo, to by som musel podpisovať nový platobný výmer.

Prvý krát za celú dobu čo tam robím výplata meškala. Prišla o jeden deň neskôr. To spôsobilo medzi šoférmi poplach, bombardovali telefonátmi učtovníčky a učtáreň musela šoférom poslať sms, v ktorej oznamovala, že výplata bola poslaná neskôr.

Dĺžka turnusov sa u nás tiež mení, kedysi nechceli šoférom povoliť krátke dvojtýždňové turnusy, potom to bolo presne naopak a šoférom na poľskej zmluve zase nechceli povoliť dlhšie turnusy, ako dva týždne. Kvôli tomu zopár šoférov dokonca dalo výpoveď a niekoľko šoférov (ako napríklad ja) prestalo jazdiť Škandináviu, lebo jebať sa každé dva týždne osobným autom 1.700 km do Nórska a potom 1.700km naspäť (zadarmo) sa my nechcelo. Ale to sa zase zmenilo a firma, ktorá sa chvastala, ako veľa Poliakov čaká na prijatie do zamestnania, zrazu zistila, že tempo prijímania nových šoférov je rovnaké, alebo dokonca nižšie než množstvo šoférov, ktorý dávajú výpovede. A tak turnus zase upravila a povolila aj trojtýždňový. A to už tiež neplatí, lebo sú u nás vodiči, ktorý chceli zarobiť viac a dohodli si až štvortýždňový turnus. Popritom keď nemali šoférov, čo bolo túto zimu skoro každý týždeň, tak šoférom ktorí mali končiť turmus pravidelne volali a pýtali sa, či by šofér nebol ochotný zostať ešte týždeň-dva-tri v práci navyše.

Vo firme sa vravelo, že budú brať Ukrajincov a Bielorusov žijúcich na Ukrajine a v Bielorusku, ale to vojna asi zmenila. Zopár CCCP šoférov už u nás robí, ale to sú ľudia dlhodobo žijúci v Poľsku. Firma zase začala brať začiatočníkov bez praxe. V Škandinávii, na cestných vlakoch, majú veľký nedostatok šoférov. Je to príležitosť pre mladých a ̶h̶l̶ú̶p̶y̶c̶h̶ aktívnych šoférov, ktorí môžu urobiť "veľkú šoférsku kariéru" z dodávky na cestný 60-65tonový vlak za dva mesiace. (Zase stretávam našich šoférov čo nevedia cúvať, nerozumejú ani slovo anglicky, alebo nemecky a nedávno jeden náš šofér pri naberaní vzorky padol do cisterny.) Plat je u nás 100eur na deň v čistom a turnus je 2+1,2+2,3+1,3+2,4+1.
------------------------------------------
Keď dostanem výplatnú pásku, tak vyhodnotím to čo ste tipovali a s výhercom sa dohodnem na flaši. Ale moc vás netipovalo, tuším len dvaja alebo traja.
úte bře 15, 2022 7:32 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) didi dne stř bře 23, 2022 9:57 pm, celkem upraveno 1 x.
úte bře 15, 2022 9:17 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

to didi: Myslím, že to bude počítat nějaká helenka, a ty vaše holky to tam budou jen bezmyšlenkovitě nebo bez logiky zadávat(čísla). :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv bře 17, 2022 7:52 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

moja štandartná (priemerná) výplatná páska pred "zvýšením" platu...
Obrázek

moja nová (aktuálna februárová- únor) výplatná páska po "zvýšení" platu
Obrázek

Po "zvýšení" platu sa my čistá mzda, ktorá prišla na účet nezvýšila. Dostal som rovnako ako po iné roky. Ale, podľa pásky to vyzerá, že sa my oficiálny plat zvýšil, a to dosť podstatne. Ešte som to celé nepochopil a neprepočítal na eurá, ale na prvý pohľad my to vyrazilo dych.

/////// poliaci my tuším zdvihli hrubý plat z 2.500 na 10.000 zlotých ///približne z 530 eur na 2100eur /// 13.000 Czk na 52.400 Czk
čtv bře 31, 2022 2:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

sof - já tedy nevím, hra s dietama ? i když hlavně, že nemáš míň :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv bře 31, 2022 2:13 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

vraj už nemáme diety, všetko ide do platu a pridávajú sa k tomu prémie.... neviem, nerozumiem tomu. Nový platový výmer som nepodpisoval.

teraz.... môžem ísť raz do roka namiesto turnusového voľna na PN a keď pripočítam zvýšenú dovolenku, vo výsledku mám viac.
čtv bře 31, 2022 2:19 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

sof, čekám od tebe vyjádření k situaci ohledně mezd u rejdařů P&O… určitě to sledujes, mě se tak dlouhej příspěvek psát nechce 😀
čtv bře 31, 2022 4:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 2 hosti