Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Když už ti fahrplan rozhodí prodleva na vykládce/nakládce, obvykle už neni kam spěchat, protože je to prostě v tyči a neuděláš nic. Místo v pátek dopo, dojíždíš v sobotu dopo například...
DriverBrno píše:
sob lis 28, 2020 7:39 pm
Kdybych musel (jako že už s tím doživotně nepočítám) na 40T, budu napřed po prázdnu kvedlovat kolem baráku, zápletky, otočky couvačky, pak opatrně s naloženým nějakou jednoduchou trasu, hlavně no stress, jakmile mě někdo bude někam tlačit, vyvolávat a pičovat..tak na tady máš klíče..mám rád život.
A tohle vidím jako nereálný, než se s tim podle svýho plánu naučíš vekslovat, tak dřív zkrachuješ. A pokud tyhle karty vytáhneš u pohovoru se šéfem, rovnou ti řekne, že takový řidiče nepotřebuje...
sob lis 28, 2020 10:19 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Nevím jestli je dobrý nápad naskočit s osobáku přímo na kamión. Jistě dnes je jiná doba, která hodně věcí řidičům usnadňuje a spousta chlapů to dá. Jen můj názor je, že by mělo jít vše postupně. Kdysi neexistovalo, že bys mohl přímo se dostat na kamión. A i pro tvůj pocit je lepší se rozjezdit se 7,5t, pak s návěsem a skončit na mezinarodce. No hlavně ať se daří a vybereš to nej řešení.
sob lis 28, 2020 10:40 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Hodit do vody a ať plave :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 29, 2020 7:27 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

já jsem tak nějak s 20-ti paletou před 5-ti lety začínal, je fakt že finanční rezervu co jsem měl tak jsem cca do roka projebal:) v zimě jsem nejezdil raději vůbec. Ještě tak dalších 5 let a budu v kladné nule:), ale nějaký vážnějsí unfall jsem neměl, kromě tak tří šrámů na plotech a sloupech:) i když občas jsou tendence mě dostat do stresu, udělat mi z práce pakárnu, stále jsem celej. Říkám narovinu, že jako zaměstnanec/řidič v atodopravě bych nebyl perspektivní, neí mi dvacet a neumím ohýbat páteř za 20 hrubého.
ned lis 29, 2020 9:47 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

DriverBrno: Ještě tam chybí poznámka, že po těch deseti letech budeš mít vyděláno alespoň na nové nebo zánovní auto...
ned lis 29, 2020 11:04 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

ATW: tak jelikož nejezdím ven, tak moc zánovní nee, todle co mám tak dojezdím na dřeň, než auto tak raději chatu někde na úpatí Jeseníků nebo Beskyd, vlastní kobzole a jabka a nějak to doklepat není doba na hrdinství, dobře už bylo.
ned lis 29, 2020 11:12 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Rada součastným nováčkům: Pořiďte si hodně chytrý telefon, a postahujte co nejvíce aplikací, a pak to půjde samo.
Tento týden: Přišel polák, že podle aplikace je tam a tam tato pumpa, ale aplikace mu neukázala kde je stojan. Tento týden se přes aplikaci domlouval inostranec v Německu u okénka s disponentem. :wall: :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 26, 2021 10:56 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Vzal jsem si do parády mladýho kluka po autoškole, s praxí pouze z autoškoly. Byl v očekávání, že ho někam vyvezu, tam si do toho sedne a nějak se sveze. Kulový.
3nápravová Scanie, cca 25t

V garáži mu řikám, že jde z blbý strany, protože volant je vlevo. Takže hezky už vyjíždění z garáže v sídlišti, kde to musí vytočit na dvakrát. Sice mu to chvíli trvalo, ale dobrý

Žádný ježdění po hlavní štrase rovně - ale hezky kruháče, klikatý silnice, co jsou spojnicí mezi těma hlavníma - jediný čeho jsem ho ušetřil, byly úzké silnice v sídlišti.
A dvakrát jsem ho natáh do míst, kde to musel následně odcouvat, v křižovatce se otočit a jet zpět.
A následně i úklid do garáže, kde to vychází minimálně na 2x, což i dal. Sice mu to trvalo asi 5min, ale dobrý :-D

A nejezdil špatně. Sice s tím zatáčel hodně jako s autobusem - takže hodně vystrčil čumák a pak to lámal, ale jinak nejezdil moc u kraje a přemýšlel dopředu co bude.
Jediný při čem jsem ho nachytal bylo při jízdě lesoparkem, kde místo toho aby využil šířku silnice, tak to vzal větvema, následně to bral moc blízko zaparkovaných aut, ačkoliv silnice byla široká dost a při odbočování doprava si nenadjel do protisměru a stát vpravo auto, tak by mu to nevyšlo...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned říj 17, 2021 10:36 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

mě na začátku hodně pomohly kondiční jízdy v autoškole (18 tuna), kdy lektor má čas a trpělivost..nejhorší když tě přidělí ve firmě k nějakému nervákovi
co každou větu zaříná slovy.." a v čem je problém?.. a to je to nějaká věda tam nacouvat ?..a pod...
pon lis 01, 2021 6:01 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Obvyklá praxe je že nováčka přidělí k nějakému starému řidiči který má zrovna časově náročnou práci. Takže se stejně nic nenaučí protože není čas. A ještě se dozví že je úplně neschopný.
Zijte dlouho a blaze.
pon lis 01, 2021 7:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů