Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Rano stojim na A44.robim kafe a toast.breakfest.zasadne nestojim kabina na kabine,ale nekde v riti na koncu.dojede Nemec.MAN640.Ale ve full.kola top,firhany.bambulky zavesy.adrealin cuha z nej.sotva sleze dolu.ma to tri schody,a pochcije si predni kolo.odjizdi,pod nim louze jak cyp.balim svuj piknik,kafe toast venku.a jdu do boudy.
čtv srp 05, 2021 2:17 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Kamioňácká obdoba přísloví "navrch huj, vespod fuj": hore firhanky, dole čůrhanky
čtv srp 05, 2021 7:07 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

:lol:
čtv srp 05, 2021 9:50 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pičovať na nemecké bauastelle- práce na ceste, je obľúbená téma skoro všetkých cz a sk truckerov. Čo trucker to pičung na Nemcov, ako majú furt všetko rozkopané a rozostavané. Ja si to nemyslím, naopak Nemcov za ich cestnú sieť a opravy dosť obdivujem, ale s takýmto názorom som medzi šoférmi exot.


Na 40ton je aktuálny článok o express baustelle, ktorá sa začne za necelé dve hodiny. Už som väčšie obchádzky v Nemecku zažil, ale takúto ešte nie. Prečítajte si článok a pozrite si mapu obchádzky. Kto A2 nepozná, tak je to jedna z najfrekventovanejších a najhorších dialnic v Nemecku. Obzvlášť úsek z Hannoveru na poľské hranice je soférske peklo. Táto expressbaustelle by chronických, stále na Nemcov pičujúcich šoférov mohla potešiť. Nemci veľký úsek cesty opravia naraz. Ale, kto od dnes, do pondelka pôjde cez tú obchádzku, zase zažije (hlavne zajtra) šoférske peklo.

https://40ton.net/a2-w-niemczech-zamkni ... alku-rano/
čtv srp 05, 2021 4:20 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Já vůbec nepicuju na baustelle,opravit se to musí, tečka.vice mě sere kokotska jízda některých řidičů osobáku,myslím tím za každou cenu vše předjet a pak hodit tempomat 70 v 80tce.
čtv srp 05, 2021 9:23 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak dnes něco o nákupu.
Chlap si občas musí udělat radost. Sedím už pár měsíců a dumám čím. No pořídit si něco dvounohého pro radost zamítám. Začnou s tím časem starosti. Má to hlavu a v ní nápady a přání, která se po pár dnech, měsících budou lišit od mých. Takže tuto variantu zavrhuji. K tomu stávající dvounohá radost mnohdy utluče mé nápady argumentací. No ,když vidí že myšlenka na radost je v mé hlavě trvale usídlena vzdává to a podvoluje se malé radosti. Hlavně proto, aby měla ode mne pokoj a pak s představou , že bude klid. No a s ohledem na mou hlavu zalitou benzínem a naftou je zřejmé, musí ta radost mít kola. A tak to prochází a uvolí se odeslat zálohu na nového člena rodiny s dvěma koly v jedné stopě. Před tím však následuje proslov na téma co s tím budu dělat. Odpovědˇ: ,, Na začátku se na to budu koukat a budu to hladit, teprve potom s tím přijdou zážitky a radosti a časem možná i starosti, no jako s tebou.,, Protože se chlap s věkem vrací do let minulých a protože mám rád naše značky vítězí už skoro zaniklá , ale s pomocí ciziny ještě žijící značka jednostopá a tak příští týden mi přibude v garáži má černá zlatě olinkovaná Jawička. Nechci na tom lěžet, nemá to dvě nohy, nechci se hrbit a chci jet klidnou rychlostí kamionu mezi lesem a loukou a tak scrambler zvítězil. No přání prošlo a tak byl ode mne chvíli klid. Ale ještě v hlavě vrtá jeden červíček. A protože jeden náklaďák v práci mi nestačí, neboť v techničáku je jako majitel napsán Olomoucký kraj tak to musí být něco na co nestačí řidičák B. Musí to být ale menší, abych to mohl strčit pod střechu. K tomu bych v tom rád někdy přespal někde mimo domov . No ano tatra s cisternou by byla dobrá, ale je veliká a těžká a i místo k odstavení je větší. A tak volba padá a vítězí myšlenka na pořízení Avie pro převoz hasičského družstva . Ano ta bude super , lidí se tam vleze jako much na talíř s masem. K tomu to má bufíka a nástavbu upravím jen uvnitř. A tak běží čas a já se vydávám s bratrem na lov naší budoucí červené Karkulky. Dvounohá souputnice mým životem už se vzpamatovala , hlava se jí z mého dalšího nápadu už přestala motat, už i do dveří se trefí a dýchá klidněji. Takže , když ji v sobotu sděluji, že nebudu doma, neboť jedu s bratrem, se kterým se nebaví, na obhlídku jedné Karkulky do Ralska už ani neprotestuje. Prodávající působil dojmem nadšence. Stále opakoval, že by rád, aby jeho láska přišla do dobrých rukou, aby byla pod střechou a co a jak je na ní kouzelného a jak úchvatný má make up. Jak se leskne. No na fotkách vypadá úchvatně a mladě a zachovale. Je sobota ráno a tak s bratrem vyrážíme na cestu. No po pár kilometrech na našich silnicích probereme vše možné a nemožné a shodujeme se , že se nějak rozmohl nešvar v podobě nepoužívání směrovek a jízdy stylem jedu já a ostatní mne nezajímají. Cesta uběhla krásně a jsem v oblasti Ralska. Parkujeme u jednoho z obecních úřadů a voláme prodávajícímu. Proč? No bydlí v chatové oblasti a jeho příbytek číslo popisné nemá a stále nás ujišťoval, že bychom to nenašli. No přesně opačně nž znám. Tedy s kamionem mne vždy dispečer ujišťuje , že to bude hned vidět. Tedy ve stylu vidíte ten vysoký jeřáb, tak u něj to je. I když je mlha podzimní a i Rákosníček netrefí do svého rybníka a mlátí hlavou o rákosí. Pán ví, že máme dojet na 11 hodinu. Je 10 50 a telefon bere jeho žena se slovy , že on ještě spí , ale on pro nás k úřadu dojde. Za pár minut je tu a ze zadního sedadla nás naviguje kudy kam. Ok už Karkulku vidím jak stojí u chaty za plotem. Nástavba se stříbrní svou stříbrnou hliníkovou roletou na levé straně. Vrháme se ven. Bratr zprava a já zleva. Barva na nástavbě celkem ujde i když nenacházím onen lesk. To Zetor v práci, kterého jsem stříkal před dvěma lety se leskne víc. No možná ještě dopolední rosa to zmatověla a nepustí sluneční paprsky. Bratr začíná hovořit s probuzeným prodávajícím. Jsem u kabiny a už vím, že odjedeme bez Karkulky. Kabina na sobě má v oblasti zadní části blatníků socxhařské dílo v podobě půl kila eprosinu . Na plochách oddělujících bílou a červenou barvu se ještě táhne lepící páska a když se dotýkám červené mám bříška prstů lakovaná jako dívka o půlnoci v ulici Perlovka v Praze let osmdesátých. Otevírám dveřa a hledím na černou podlahu bez gumy , která leží ještě u chaty. Majitel nás zve k projíždce. No už vím, že je to zbytečné , ale proč se neprojet. Dumám co jsem viděl na těch fotkách co nám poslal. No ano bylo to jako na seznamce. Je to naše Karkulka, ale fotky jsou zpřed patnácti let, když ji tehdejší hasiči zkrášlovali. Avie naskakuje majitel couve k vratům. Já se vzdaluji pár metrů a najednou slyším známé zachvění a Karkulka zdechá. Mé naděje a záměr dnešního dne zdechnul také. Obhlížíme auto a majitel nám líčí krásy a ukazuje nové směrovky a líčí jak ještě dodá nový nápis a znak na masku. Pravím, zda se tedy projedeme. A.... ,, No asi ne , došla nafta.,, Nechápu, nechápu jak může dojít nafta , když chci něco prodat. Ptám se na představu o ceně a nedokážu určit zda onen člověk je tak zahleděn a oslepen, či ještě sfetovaný z barev , které vytáhnul z nástavby Avie před naší projíždkou v podobě dvou metrů. Či zda je tak chytrý , nebo co zkouší. Po hodině ukázky dokumentace a krás výhledu z oné zahrady s bratrem odjíždíme s rozhodnutím , hledáme dál. No krásný výlet v podobě 250 kilometrů ujetých tam a dalších zpět. Napadá nás šílená pomsta. Onen prodávající nám nabízel že dodá ještě to a ono. Tak, že bychom jak spolu budeme v uterý hovořit si objednali domontování onoho vymontovaného bufíku a k tomu nějaké barevné úpravy , abychom pána zabavili tak jako on nás onou cestou za Karkulkou v podobě zpřed 15 ti lety.
Ale vš má svá pozitiva, během oné cesty jsme s bratrem probrali vše možné a nemožné a tak snad i naše domnělé křivdy a neshody minulosti jsou už minulostí. A k tomu i dvounohá souputnice životem měla radost , když před farmou dcery nezastavilo nic červenobílého. Ale není všem dnům konec. Někteří se s bláznovstvím v srdci rodíme i umíráme. Hlavně ten malý kluk v nás zůstává a já to autíčko prostě chci.
Tak po dlouhé době zase přeji všem kamarádům a kolegům odtud jen hezké dny . Milan
MILDATRUCK
ned zář 05, 2021 9:51 am

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Hezky, krásně napsané :hvizd: :clap:
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
ned zář 05, 2021 12:18 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Mám ted zajímavý zážitek z a38. Jedu si tak směrem dom a dojedu prázdný dobytcak na německých značkách. Jel rovných 80. Byl provoz, tak jsem jel chvilku za ním, samozřejmě smrad jak prase a tak při první příležitosti jsem se jal předjíždět. Dojedu do půlky jeho návěsu, vidím, že za volantem sedí vzhledove klasicky Deutsche trucker. Plesatici, vyzrany, potetovany borec, náušnice v uchu, no a podíval se na mě a pěkně na 90. Bylo vidět, že fakt neubere, tak jsem se kvůli spaliru osobaku za mnou potupne vrátil zpátky. Při vrácení se do pravého pruhu jsem si na něho dovolil bliknout dálkovýma. To jsem si ale dovolil moc. Trucker mi to na oplátku fakt ostre zaslapl na 70, což jsem nečekal a teda lekl jsem se jak prase. pak se pěkně vrátil na rovných 80.
Na to už jsem nereagoval nijak a táhl se za ním. Myslel jsem, že mi to udělal naschvál jako odpadu z východu, ale nebylo to tak.
Po chvilce vyrazil předjíždět Němec s plachtou a stejná situace. V polovině manévru 90 a pojďme. Tomu s plachtou to ale i tak jelo o 0.0001 km za den rychleji, nevzdal se a po asi týdnu předjíždění se zařadil pred něho. Bylo vidět, že osobaky za nima tento souboj bavil, protože dálkovýma světlama a klaksonama dávali najevo radost z vítězství.
Po manévru na to dobytcak, nebo spíš dobytek reagoval tak, že vůbec neubral a nalepeny na jeho vrata jel až pred muldental na a14.
Tam s tím svojim roadtrainem dojeli myslím Poláka, kterému shodou okolností kousek před nima bouchla guma na návěsu. Němec s plachtou musel na brzdy, na což dobytek mohl stihnout díky jeho odstupu zareagovat jenom tak, že to strhnul do levého pruhu. :shock: Jediné štěstí, že tam zrovna byla mezera mezi osobakama, jinak by je smetl. Je to normální? :roll:
čtv zář 16, 2021 9:03 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pavell,,, jo u nich je, někteří jsou naprostí dementi ....je to stejný všude, v každým stádě najdeš debila....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv zář 16, 2021 10:02 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Je to normální, němcí sou zamidrakovane pice, a vetsina z nich měla byt v roce 45 popravena. Mě podobnou vec dělali dva němci jedouci za sebou po A6. Pice vzdy pridali na 90. Ale Kubča to pustil z kopce na 115 a pak brzdy 70.... mrdky, doufam ze se vysekali zamnou...
čtv zář 16, 2021 10:37 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milan Černý - piekne, pokiaľ ti po Karkulke neprestalo srdiečko plakať, pisni my do sz číslo a niečo vymyslime. Mam tu pár hasicakov, jeden bych ozelil 😉
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv zář 16, 2021 11:07 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Včera v Holandsku. Poloprázdna dialnica nad Amsterdamom, išiel som 85. Náhodou som sa pozrel do ľavého spetného zrkadla. V ľavom pruhu sa ku mne blížilo biele osobné auto, rýchlost asi 120 a išlo ma obiehať. Už som chcel odvrátit zrak a pozerať sa zase dopredu, keď som si všimol, že osobné auto nedrží svoj smer a začína zatáčať do môjho pruhu-rovno do mňa. Chvíločku som čakal čo spraví, ale keď už bol na stredovej čiare, strhol volant do prava, na krajnicu a uhol som mu asi o 1,5metra. Stačilo to, šofér sa spametal, preletel tesne okolo mňa a vrátil sa do ľavého pruhu. Celé sa to udialo rýchlo, tak asi za 4sekundy. Myslím si, že kedy som mu neuhol, tak do mňa narazí.

Bola to náhoda, že som si to všimol a mali sme šťastie obaja. Ja som sa vyhol zbytočným nepríjemnostiam a šofér osobného ťažkej nehode.
pát zář 17, 2021 1:02 am

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak dnes něco z mojí branže a od mého kulatého volantu.

Jaká je vlastně tato práce s L na bocích? Je to dlouhá cesta obzvláště pokud s daným jedincem začínáte od nuly a výsledkem je B,C,T v jeho rukou. Pokusím se tedy s trochou nadsázky popsat jeden super případ. Tak tedy je človíček se kterým máme ujít tuto dlouhou pouť. Co človíček , on je to obřík a traktor mu asi bude maličký. A nejen do velikosti je ,, jiný,, . Proč no protože ve škole má všechny možné úlevy a to nejen tělesné, ale i duševní. Dle psychologa potřebuje i individuální plán. A tak už vidím jak na auto s L na dveřích píši, že mi pojedeme dle extra plánu , protože ejhle doktor tomuto človíčkovi potvrdil, že je způsobilý. Občas to nechápu. Už první setkání na trenažeru , kterého se kolega obával bylo zajímavé, neboť mu hned řekl že na něj nemá mluvit a nic mu nemá říkat. Ok, jak tedy chcete někoho něco učit, když vám nedá šanci mu to ani vysvětlit. A tak na další trenažer nahnali mne. Chlapec to zkusil hned při mých prvních slovech. Tentokrát jsme si ovšem ujasnili pravidla hry. Ne on bude vydávat příkazy , ale já. Chvíli protáčel oči , pak to ještě zkusil dvakrát . A ejhle ono najednou vyšlo na svět , že ne že není vzdělavatelný, on jen všemi cvičil, protože ač nebyl zázrak přece jen jsme se lekcí prokousali . Protože po třiceti letech v naší branži už člověk pozná zda ty ruce neposlouchají, že to nejde a nebo že se nechce.

No a dnes jsem jej vyfasoval do auta. Čtvrtá jízda . Můj obřík stojí u auta a tak mu říkám, ať si odloží věci do zadní části fabie combi. Ok, odkládá si hromádku věcí za které by se nemusel stydět ani bezdomovec stěhující se právě z jednoho konce Prahy na druhý. Bundu si dává na zadní sedadlo, říkám mu ať si to dá vše k sobě ať něco nezapomene. Ok, dává si s protočením očí ve stylu co mi ten ... povídá. Chci, aby si sednul na místo spolujezdce , že nejdříve vše zopakujeme za městem kam dojedu, aby měl klid. Z kufru bere velkou dvoulitrovku coly . Divím se nač mu za volantem při jízdě bude. Protočení očí. Dorazili jsme na plácek a tak jde za volant, po upozornění, že nejdříve je lepší si seřídit sedadlo a zrcátka a pak se poutat, neboť pro to mu nyní nejde sedadlo posunout vpřed následuje protočení očí s poznámkou , že je to jedno. Ihned po pár rozjezdech mi vypíná ventilaci, která je nastavena na půl mezi modrým a červeným, aby se nemlžila okna. Vzápětí , když se blížíme ke křižovatce a říkám mu co má udělat opět následuje :,, Nemluvte na mne .,, A dál jedeme s nohou na plynu. K tomu se dozvíte, že ruce na volantu mohou být dole , neboť a protože. K tomu mu sem tam na minutu zmizí pravá ruka pod mikinou , kde se krásně půl minutky škrabe, nebo hladí. Nevím nebyl čas sledovat, neboť jsem bojoval levou rukou s volantem , abych vozidlo udržel ve směru a zklidnil po zavlnění.
K tomu co pět minut utírání soplíku do rukávu, buď do levého či pravého. To jsem vypozoroval , že je pravidelně střídá, asi aby mezitím zaschnul a netahal si jej po obličeji. Přemýšlím jak po vysazení dojedu na plac školy, abych se volantu nemusel dotknout.
Hodina a půl je za mnou a tak zastavujeme a tak jako vždy chci , aby zhodnotil jak jel, co bylo dobře, co špatně a hlavně na čem musíme příště zapracovat. Hodnocení vše bylo dobře jen já s ním komunikuji jednostranně a nedám na jeho názor a odborné znalosti. No v tu chvíli jsem myslel že dám hlavu na koleje a to svou, abych měl klid. Ok v klidu s úsměvem mu vysvětluji, že pokud se nechce posunout dál, že klidně dám na něj , ale do města s ním nepojedu a nic se nenaučí. Protočení očí už beru pouze jako tradici .Asi tak jako , že za chvíli bude chodit Mikuláš. Mám jasno dá se ho to naučit, ale on musí chtít a tento človíček je naučený , že má pravdu a poroučí, neboť je chudáček . No to tentokrát asi potká kosa kámen. No nic, dnes s úsměvem se loučíme a přeji mu klidnou cestu domů. Jsem zvědavý zda padne nějaké poděkování , no nepadlo, padlo jen na půl huby nashle. Sedám za volant dělám pořádek v hlavě a duši.
Auto zaparkováno , garáž a areál školy zamčen , já převlečen a na cestě domů a zvoní mi telefon. A na druhém konci můj klenot. , Já jsem zapomněl v autě bundu.,, Ptám se zda v ní má klíče od domu, nebo peníze na autobus či jak mu mohu pomoci. No klíče v ní nemá, peníze rovněž ne a když se dostaneme k tomu, že pokud prohrabe vše co do auta donesl a kde má ještě jednu mikinu a bundu tak bude vlastně oblečený dost. Odmítám cestovat 45 minut zpět , neboť než bych vzbudil a našel vrátného , který nastupuje na noční hlídání až v deset hodin tak by mu ještě ujel autobus a on stejně čekat nebude a očekává, že mu bundu dovezu do dvaceti minut. No tak mu vysvětluji , že vidí jak bylo dobře, když jsem po něm chtěl , aby si vše dal na jedno místo a takto zapomenul jen bundu.
Takže dnes to zas bylo nevšední a zážitkové zakončení dne. Tak prosím kolegové držte se od nás dál, neboť nevíte a ani netušíte jak lehce někteří ta razítka o způsobilosti dávají.
MILDATRUCK
stř pro 01, 2021 7:20 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Dík za článek jak to děláš že na tebe zbudou takoví ekzoti.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
stř pro 01, 2021 7:36 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Takového dostat pak do zácviku. To musí být radost. A , že jsem zacvičoval různé podivíny. Už na to nemám, ani těch pár peněz navíc za to nestojí.
stř pro 01, 2021 8:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů