Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to 153: Tak nejprve pro odlehčení. Neměl by jsi se oženit, aby jsi bral německý vdovský důchod? :D :D :D
A za druhé, v tom článku (odkaze o něm. důchodech) se píše, že důchodci v "starých spolkových zemích" berou méně, než důchodci v "nových spolkových zemích." Rozumím tomu dobře, že důchodci z NSR berou méně, než důchodci z DDR??? Proč tomu tak je???
To Driver Brno: Na Kristýně by jsi vydržel celý týden. Když to bude ke koupání, můžeš se tam válet s pivem v ruce celý týden. Když to na koupání nebude, tak můžeš udělat tématické výlety do Německa, Polska, Česka. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát čer 24, 2022 8:35 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

špatně na tom budeš, až ti napíší na papírek, jak se rozjet s autobusem... :lol:
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/p ... .seznam.cz
sob čer 25, 2022 11:15 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 2:28 pm, celkem upraveno 1 x.
ned čer 26, 2022 6:50 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to 153: S tou vdovou a vdovcem jsem to myslel z legrace. Ale docela jsi mně převezl, jak to máš zmáknuté a logické. Takový vtip napadne jen blbého čecha, co myslí jen na peníze.(Já) :D :D :D :D
A s tím důchodem, dík za vysvětlení, no myslel jsem že už se to za těch 30let srovnalo, ale jak píšeš, tak předpokládám že se to otočí cca za 10 let, až budou chodit Honeckerovi(Husákovi) děti do důchodu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned čer 26, 2022 9:01 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

když máš v baráku vodovod, ale budeš nosit vodu v kýblech z vedlejší vesnice , navíc drahou a od ještě většího hajzla, tak nejsi morální hrdina
ale největší idiot pod sluncem. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz
ned čer 26, 2022 11:08 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Tour de France v Dánsku

Příspěvek

dnes 1.7.2023 v Dánsku začal cyklistický pretek Tou de France. Prvé tri etapy začínajú v Dánsku, potom sa pretek presunie do Francúzka. Dnes je časovka v Kodani (Kobenhavn), na kamiónovú dopravu by nemala mať veľký vplyv.

Zajtra je etapa Roskilde-Nyborg, ktorá bude mať na kamiónovú dopravu veľký vplyv.
Obrázek

Prístav Kalundborg (cesta22) bude blokovaný. Do prístavu sa jazdí s kontajnermi.
Obrázek

Hlavný problém bude zablokovaný most Nyborg-Korsor, Storebæltsbroen (most cez Veľký belt). Má byť zavretý od 13:00 do 18:00, ale na stránkach mostu sa píše, že príjazdové cesty k mostu budú zavreté skôr.
Obrázek Obrázek Obrázek

Cez ten most jazdí veľa kamiónov, všetky parkoviská budú už doobeda plné. Ja by som kamión odstavoval včas, v sobotu treba most prejsť čo najskôr. Plán, dostať sa k nemu čo najbližšie a dúfať, že niekde medzi Koldingom a Kodaňou zaparkujete nieje dobrý nápad.

V nedelu je tretia etapa, tá už na kamiónovú dopravu nebude mať vplyv.
Obrázek

V sobotu bude zavretý most, ale ak niekto pôjde kamiónom z Nemecka do Dánska (Švédska), alebo naopak, loďou z Puttgarden do Rodby, prípadne Rostock-Gedser, nemal by mať problém. Cesta na Kodaň, alebo naopak na Nemecko bude voľná.
pát črc 01, 2022 5:16 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Maďaři mají evidentně taky upravené tachografu.dnes na D1 u Měřína vyjel z pumpy z letitým Fh 500zlutym ex waberers,uhnul jsem mu doleva on se zařadil,já 90kmh dal mu plný a podjel mě.vzdaloval se mi jak bus student Agency rychlosti 120kmh cca.podotykam do mírného kopce.Rak by se měl co učit to jeho 120 kmh umí každý z kopce,stačí nebrzit, Maďar to umí do kopcem.
stř črc 06, 2022 1:40 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

pát črc 08, 2022 1:58 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ukazkove zavádějící článek z pera nějakého českého poloblba.

Tady je to i s fotkama.

https://40ton.net/10-ton-wybuchowego-la ... trola-adr/

Drogy komentovat nebudu, to je jasný. Jinak je to v bedne, vzadu zajištěno. Bezpečne na přepravu to bude určitě, jinak by se to vezlo v ocelovem kontejneru určeném pro převoz výbušnin. Gumy na podlahu dat mohl, když bedna nemá protiskluzovou podlahu. Suma sumárum, za nalozeni ADR odpovídá odesílatel, ten dopravci zaplatí i těch 900eur pokud se z kauce stane pokuta. Drogy jsou věc řidiče. Taky můžou zjistit ze měl nějaký kapky na oči.

Něco podobného jen bez drog se mi muže stát taky. Vozime nitrocelulozu.

Nadpis: Řidič poslal do škarpy kamion s 18cti tunami nezajištěné střelné bavlny.

Davy šílí a Pulitzer je na cestě. :hvizd:
pát črc 08, 2022 2:17 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

takhle ukázkově bych chtěl mít pokaždé naloženo..ale nejezdím Německo a neberu drogy... tak nic... :D
pát črc 08, 2022 6:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Stačilo zavřít cedule ADR a bylo po problémů.Tak jak to dělá každý Maďar Slovák Polák po najeti na D1 směr Brno hned za Prahou.
pát črc 08, 2022 6:44 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to patrí do truckerských kidov Jožin, už som ti to raz vysvetlil. Ale zbytočne.
pát črc 08, 2022 8:06 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ukazkove zavádějící článek z pera nějakého českého poloblba.
Ono to je na pomyšlenou. Autor článku musí nadpisem nějak zaujmout čtenáře, aby měl sledovanost (retail nebo jak se to říká). Osobně, kdyby to nemělo takový "bombastický" nadpis, tak by jsem to taky ani nečetl. Jen by jsem to přešel, že nějaký magor se nechal chytit s ADRkou. Ale takhle jsem to četl až do konce a čekal na závěr. Kdyby nedal sof odkaz na ten 40ton web, tak jsem snad i vtom žil, že zfetovaný řidiči mohou vozit semtex na volno. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 09, 2022 8:51 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sof jednou ti to nafotim .jak mě Maďar s nápravou nahoře předjede cedule ADR otevřené,projede benzinkou a předjede mě znovu po chvilce,ten samý Maďar o Fiala trans třeba bez ceduli už.
sob črc 09, 2022 10:54 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Nemecko leto 2022

Příspěvek

https://www.bgl-ev.de/images/downloads/ ... nkarte.pdf

pdf mapa letných zákazov 2022, sú tam zmeny.
úte črc 12, 2022 1:24 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů