Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř lis 17, 2021 7:51 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

A je to i odpověď pro drivera Brno z vlákna Stavebnictví. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř lis 17, 2021 7:54 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

čtv pro 02, 2021 10:12 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

bych se chtěl zeptat, jak takový cizinci dělají zkoušky???
O příspěvek výše mám odpověď. :D :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 04, 2021 9:45 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

4215 píše:
sob pro 04, 2021 9:45 pm
bych se chtěl zeptat, jak takový cizinci dělají zkoušky???
O příspěvek výše mám odpověď. :D :D :D :D
no , na severu chytli už dřív skupinu xx osob RO se stejným číslem řidičáku .... :pray:
víc netřeba vědět....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 04, 2021 11:58 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

V Karviné je nějaký Martin kolek,dopravce,má asi sto aut,jen Rusko,a polovina řidičů je z Běloruska :wall:
pát pro 10, 2021 5:24 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

U kolka je ještě pár kluků co jezdí rusko a jsou češi. Normální člověk mu to jezdit nebude.
sob pro 11, 2021 9:23 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Kolka znám mnoho let,aj jsem tam jezdil, tvrdé jádro znám celé
sob pro 11, 2021 12:39 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Pamatuju tak rok 2004, potkaval jsem je v Polsku. Jezdil tam takovej tmavsi kluk s Volvem, cedule Grizly, zbytek mel Scanie, lakovali to na modro cerveno.
ned pro 12, 2021 1:28 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Grizzly jezdí dodnes.pred rokem 2000 jsem sním půl Ruska objel.uz se uklidnil, jezdí teď v Německu,nějakou automobilku u mnichova.domu jezdí málo,bydlí tam.jeho nevlastní syn jezdí u nás,ale on se neporazil v ničem, Volva kolek nemá,měl pár starých totalek co sám zrepasoval a udělal z nich nové auta.ma jen DAF a nové slípky,ty se mu serou všechny ,to není auto do Ruska
ned pro 12, 2021 3:32 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

dneska už jezdí opravdu kdekdo, nedávno jsem ho potkal na nakládce v Hostivicích, zpíval si hymnu :lol: :lol: :lol: možná na něčem fičí
https://www.stream.cz/like-house-prima- ... .seznam.cz
pon pro 13, 2021 10:16 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Zajac je cyp z Orlové, nepodstatný šašek,tu má tak 200kg koukám.jeste jezdí nějaký Zoniga je,ten zpěvák,toho jsem potkal na Rozvadově
úte pro 14, 2021 4:28 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Řidič nikdy nebude nedostatkový zboží. Zážitky z posledních dvou týdnů. Minulý týden jsem na Brenneru málem urval dvěře litevskému kamionu. Včas jsem zastavil a jako na výstrahu zatroubil. Co mě ale překvapilo, tak řidič byl "ind" jak vyšitý. Toho snad naložili v Bombaji na zastávce a vyložili v Evropě do litevského kamionu. (na hlavě ten jejich turban, a na nohou ty jejich sandále džíny a košile). No a tento týden na A6 Girteka si to frčel pěkně 70km/hod. No po 30ti kilometrech došla trpělivost a davaj před něj. Když jsem koukl do kabiny, tak nějaký "mongol" přesně v té jejich hučce. Při míjení jsme na sebe koukli, on nechápal, že předjíždím když jsem se za nim táhl 30km, asi mu 561 nic neříká, neb nezná "Že spěchám, aby jsem mohl čekat a čekám aby jsem musel spěchat."
Šmídl "mongoli" aspoň oblékl do firemních monterek, jen mimochodem, jak to s nimi vypadá??? Dlouho jsem je nepotkal na IDSce, aby jsem jim ukázal jak to funguje. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 10, 2023 9:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ježiš, IDS :doh: To sem nesnášel.. Hörbranz, Colmar, Wörgl, Paternion, všude si čekal sedmej ve frontě hodinu, než tam ti před tebou nacpali 200l nafty a 10l AdBlue :doh: Přitom sem u stojanu neodstál ani 15ku a bral sem plný z rezervy :wall:
Aspoň bylo príma kafe zadara na Hörbranzu..
A pak tam zaparkovat, pro některý nemožný :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 10, 2023 9:38 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Co mě ale překvapilo, tak řidič byl "ind" jak vyšitý. Toho snad naložili v Bombaji
Nesledujete dopravné správy zo sveta? Aspon to poľské 40ton. Veď o šoféroch Indoch sa hovorí už asi dva roky. Európske firmy robia náborovú kampaň v Indii, naposledy som počul o poľských a jednej maďarskej. Videl som o tom pekný, krátky dokument, Indická dedina a v nej akcia, nábor šoférov do EÚ. Nemôžem teraz to video nájsť. V indických médiach sú inzeráty, hľadajú šoférov nákladných áut do EÚ, hľadajú aj taxikárov.

Indov, Pakistancov a podobnú zberbu si všímam, zatial jazdia vyplašene a pomaly, upútajú vašu pozornosť pomalou, váhavou jazdou. Keď sa v EÚ otrkajú a osmelia, začnú jazdiť ako hovedá.

Nikdy som na šoférov kamiónov a ich jazdu nenadával, vždy sa my zdala nejak predvídatelná. Vždy som očakával, že tie kamióny na ceste idú nejak vypočítatelne a nemal som s nimi problém. Posledné roky sa to mení, za volantom stretávam imbecilov, kombináciu vyplašených- až nebezpečne opatrníckych šoférov a naopak hovedá, ktoré idú, ako keby chceli spáchať sebevraždu.

Šoféruje sa my čoraz ťažšie. Podľa mňa je to spôsobené prílevom obrovského množstva šoférov z tretích krajín. Už je ich za volantom nákladných áut toľko, že ich ne-kvalita, ne-vzdelanosť a to, že vyrástli v inej kultúre a v inom cestno-dopravnom prostredí, začína negatívne ovplyvňovať všetko čo sa na ceste deje. Do toho treba započítať nekvalitných šoférov osobných áut, ktorý nepozerajú na cestu, lebo čumia do veľkých dotykových multimediálnych centier a ktorých jazda autom nebaví. Počas šoférovania sa venujú iným veciam, len nie šoférovaniu. Šoférovaniu sa venovať nepotrebujú, lebo majú adaptívne tempomaty, line asistenty, senzory prepínania svetiel a tak namiesto čítania dopravnej situácie pred sebou, čítajú fejsbúk a vyberajú muziku na spotify.

EÚ nedávno zaviedla dopravný balíček, mal zlepšiť, zrovnoprávniť sociálne postavenie vodičov a transportných firiem a zvýšiť bezpečnosť na cestách. Čo je výsledkom tohto balíčka? Podľa mňa viac drbania, väčšie pokuty, väčší chaos, nebezpečnejšie cesty a nekonečný príval šoférov z tretích krajín. Nevidím žiadne zlepšenie, ani jedno.
sob bře 11, 2023 10:00 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů