Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ZIMA

Příspěvek

V médiach sú správy o nešťastí v Pakistane. V horskom turistickom stredisku neďaleko hlavného pakistanského mesta Islamabád bolo silné sneženie. Nebýva to často a tak sa na snehovú atrakciu prišlo pozrieť veľa turistov. Lenže snežiť neprestávalo, autá zapchali cestu a zostali zasypané snehom.
Obrázek

Podľa posledných správ 22 ľudí v autách zomrelo, (10 malých detí). V médiach sa píše, že zomreli na podchladenie. Dajú sa nájsť zábery na obete v autách, videl som tri posádky. Nevyzerá to, že by zmrzli. Nemali na sebe zimné bundy, rukavice, ani čapice. Toto je jedno s áut v ktorom zomrela rodina. Boli ľahko oblečený, bolo im teplo. Tipol by som si, že všetci čo zomreli v autách sa udusili. Ak je výfuk auta zasypaný snehom a rovnako aj prívod vzduchu do kabíny, tak do kabíny čerstvý vzduch nejde a naopak, môžu sa tam dostať výfukové plyny.
Obrázek
ned led 09, 2022 10:49 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Kdyby měli svetr, nezemřeli by. A mě si považoval za vtipálka. :( :( :(
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 13, 2022 6:42 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ZIMA

Příspěvek

Napísal som, že nezmrzli, ale sa udusili. Nebudem sem dávať fotky mŕtvych, ale v jednom aute rodina s dvoma alebo troma malými deťmi. Boli oblečený len vo svetríkoch, ponožkách, len ľahko, tak ako máš oblečené deti, keď máš v aute teplo. V druhom aute mali chladnejšie, chlap mal cez seba prehodenú deku. Ale aj tak nezmrzli, udusili sa.

V osobnom aute pri teplote trochu pod nulou len tak ľahko a rýchlo nezmrzneš,ani keď ti nejde kúrenie. To musí byť väčšia zima. Videl som mŕtve tri posádky auta. Dve rodiny s deťmi a v jednom aute štyria mladý muži.

Rozmýšlal som čo sa mohlo stať, že sa udusili. O tom, že sa udusili nepochybujem.

Auto zapadá snehom, motor a výfuk zospodu auta roztopia sneh. Pod autom vznikne veľká vzduchová medzera, kde sa hromadia výfukové plyny, ktoré pomaly absorbuje sneh. Prívod vzduchu do kabíny cez kúrenie je zapadaný snehom, kúrenie a vetranie nasáva vzduch spod motora, kam sa dostávajú výfukové plyny. V kabíne auta pomaly stúpa koncentrácia CO2, posádka to necíti, nič si nevšimne. Možno sú v pohode, nieje im zima, kúrenie a vetranie ide, majú zavreté okná, pravdepodobne spia a v jednej chvíli, keď už je neskoro, v krátkom čase upadnú do bezvedomia a udusia sa.

https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavos ... d-uhelnaty
čtv led 13, 2022 12:01 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Dnes ráno se opět silničáři předvedli jak mají vše v piči a to do slova,vyjedu v 5 z Bohumína směr rozvádí u nás sucho od Olomouce prso snezo a po odbočení má Mohelnice cesta úplně bílá.hlavni tah hned po D1 na Prahu.samozrejme v půlce zlomený Tesco delivery.po 70 minutách stani letí z vrchu sypač jak curak asi 90.kmh,a to je vše.kdYbch to solil ručně z kabiny je to.lepsi.takze 2 h v piči dojel.jsem tak na do řítí a na Rozvadov, tímto bych chtěl poděkovat všem silnicarum za precizní práci,běžte už někam..

Jediné co.me těší že do pěti let sníh bude.leda v Alpách,tak vás můžou všechny propustit s klidem, techniku prodat do Polska třeba.a můžete jít třeba na alicannte expres nach spain
ned úno 20, 2022 1:48 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

to jožin: No ono v podstatě jsi o nic nepřišel. V 11.30hod je už Rozvadov obložen ven i domů. Takže jsi mohl stát někde ve vjezdu a bál by jsi se i dveře otevřít. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned úno 20, 2022 2:40 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: ZIMA

Příspěvek

mohelnice myto , správce komunikace eurovia… můžeš tam zavolat
ned úno 20, 2022 3:34 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: ZIMA

Příspěvek

Psat a volat spis na RSD

Generální ředitelství
Tel.: +420 954 901 111
Čerčanská 2023/12
CZ-14000 Praha
Sídlo organizace:
Tel.: +420 954 901 111
Na Pankráci 546/56
CZ-14505 Praha
e-mail: posta@rsd.cz
datová schránka: zjq4rhz
ned úno 20, 2022 7:49 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

4215 dík za info já mám své místa kde parkují ní ve dvě ráno tak jsem v klidu.
ned úno 20, 2022 8:33 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMA

Příspěvek

Jose: od Mohelnice na Studenou Loučku bylo místy bílo. Sypač tam byl a provedl posyp. A pokud sype tak neletí 90km/h tak neplácej blbosti.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
ned úno 20, 2022 8:37 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Poslal bych ti video ale vyssral bych se na to nejsem důchodce co dává na Primu o půl 8 večer že musel uhnout tři. Cm z dráhy kvůli kamionů naproti co jel.nevim zda 90 kmh jen vím že letěl jak kokot, bílý sypač.na to že jsem se téměř natáhl jak vylezl z kabiny prozkoumat situaci měl celkem odvahou, jmenovitě meč polovině kopce jak začíná druhý dvoupruh nahoru, čas 6h55
ned úno 20, 2022 10:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Bagr ještě mi vysvětlí, když teda do toho děláš,proč je odpočívka směr Olomouc, celá zamrdana dřevem a ubylo tu tim šikmé stání? měsíc už to tam bude ležet určitě žen Holz, pro někoho možná nepodstatné ale pro mnoho řidičů posledni místo kde se dalo zastavit na pauzu.
pon úno 21, 2022 9:27 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: ZIMA

Příspěvek

co se to děje s údržbou na Táborsku? Celý den dopředu meteorologové bijí na poplach než napadne a nakonec kopec u Chýnova stejně stojí, nějak se to velké sněhové překvapení v prosinci opakuje, a je to tam fakt o hubu.

---
silničáři tak jak každý rok překvapeni jsou velice, že sníh zasypal jim silnice🥳
pon pro 12, 2022 9:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

No to nebylo jen tam, nestíhaj a evidentně šetřej šěrkem na trojkách, sypou jen zatáčky, zlehka kopce.. Stojím na trojce na parkáču, jel 3x okolo, jednou i přes parkáč, nesype nehrne, jen jezdí..
D1 mezi Loktem a Jihlavou byla nesjízdná bůh ví jak dlouho a to tu napadlo za celej den 10cm :roll: Policajti to tam vyháněli z odstavnýho a silničáři to tam doklízeli.. málo se solí :idea: Šetří se..
A vubec, zeptej se Pavla kde "je" chyba :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon pro 12, 2022 10:23 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Chyba je že sněží.To je celý problém,nic více v tom není.Hlavne že mají novou techniku koupenou,ale robit stím to už ne.Budu se opakovat,v Polsku jede po dálnici sypač starý dvacet let,4 nápravy,40 kmh a sype se znej po tunách.A za ním dálnice černá.
čtv pro 15, 2022 4:03 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Jen se zeptám zda jsem jediný idiot co lozi po střeše návěsů a shazuje ty blotne ledu na zem??fauguje to následovně,za kabinou nohu na drzkak sání,druhou já držak hadice,jsem na střeše ,v ruce smeták.otazka minuty.Pak to ometu a hlavně ten led sundám,mám sice nový návěs schwarzmuler ale ten má nejhorší střechu co znám,hned za kabinou ty první tři jsou daleko od sebe,je tam toho plno.a u vrat je plachta volná to samé.Po deseti minutách odjíždím v klidu že nerozbiju sibu nějakému Bentley.ja a já jdu taky s dobou,vše si nafotim jak to mám uklizené,než vyjedu.
pát pro 16, 2022 10:08 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 16 hostů