Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nechci uvádět konkrétní servis, aby si nemysleli že je chci nejakým zpusobem poškodit. Uvedu pouze že to bylo ve stredních čechách.
Možná jsem měl jen smulu na přijimacího technika a mechanika.
čtv črc 26, 2012 12:03 pm

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak mozna opraveno. Uplne náhodne me napadlo odpojit baterky na 1 den a uz to jezdi 14 dni bez jedineho problemu.
Vubec to nechapu takova kravina a takoveho trapeni.
Uvidim co to bude delat po delsim case.
čtv srp 23, 2012 9:34 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

takhle se občas i opravuje Iveco "restart" :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát srp 24, 2012 3:24 pm

mtc

Příspěvek

Také jsem měl tenhle týden ten samý problém s Dafíkem akorát s tím rozdílem že mi plyn přidával sám když jsem řadil vyšší převodový stupeň.Otáčky my šli až pomalu do 2200.Pak to spadlo na nějakých 1200.Záhada
ned zář 09, 2012 12:56 am

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

to musi bejt v jazlovicich... ja tam cekam pul dne na opravu co bych sam udelal za kratsi dobu, a to bych to videl poprvy v zivote :) a nakonec mi taky reknou ze kolem toho je dalsich X zavad ktery je potreba neprodlene opravit.
pon zář 10, 2012 12:22 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to vypadá na auto smrti,samo zrychluje :lol:
2x Nissan atleon 210
stř zář 12, 2012 9:11 pm

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak problem se zrychlovánim zrejme vyresen na jednom aute odpojenim baterek na cca 1den
Na druhem aute opravou ABS predních kotoucu. To ale nezrychlovalo pouze vyletlo do otacek pri seslapnuti spojky a slo spatne na volnobeh.
Sice nevim co ma ABS za spojitost s behem motoru ale opraveno a vse jezdi tak jak ma.
čtv zář 13, 2012 7:18 pm

Racochejl

přidává plyn

Příspěvek

nám to dělá taky na LF 45, když se dá neutrál tak otáčky vyletí do červeného....ABS nám problikává delší dobu. zkusíme nejřív odpojit na chvíli ty baterky a ksyž to nepomůže tak opravit ABS.
pát říj 19, 2012 11:48 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Pardon že se vám do toho seru pánové,ale zažil jsem stejný případ s osobákem a tam to dělal vadný potenciometr plynu,závadu nehlásil,ale po výměně dobrý :wink:
A rozhodně bych zkontroloval ukostření - polu na karoserii a na motor,proměřil odpor kostry motoru a rámu proti baterii,přechodový odpor na kostře umí pěkně pobláznit řídící jednotku a ta se pak chová podobně :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte led 01, 2013 12:18 am

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

u bývalý firmy na lf taky si sám přidával,vyměnili pedál na plyn a byl pokoj.
úte led 01, 2013 8:42 am

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zdravim. Problem s auty uz je vyresen.

Na vsech autech to delalo ABS. Jde o zpusob komunikace mezi ABS jednotkou a RJ,motoru + tachografem. porovnava otacky kol na napravach otacky motoru a otacky prevodovky. Problem je v tom ze pokud sviti ABS a je tam jedna nebo 10 zavad neni problem auto jezdi nic se nedeje. pokud se zavada porad opakuje ABS sice sviti porad takze nic nepoznate ale chyby porad narustaji. Jednotka se (zblazni) a zacne posilat povel pridani plynu nevim proc to tak je ale je. Dulezite je opravit ABS (kotouce, cidla) a hlavne vymazat vsechny zavady!!!!!!!! to je dulezite proto mi jedno auto porad pridavalo ale ABS nesvitilo, protoze problem byl ze bylo v pocitaci stovka zavad prezuseni ABS po vymazani uplne bez problemu. Doufam ze to nekomu pomuze ja se stim natrapil dost.
úte led 01, 2013 4:55 pm

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

jen se kratce pripojim - k tomu odpojeni baterek... tam je docela dulezite aby pri samotnem odpojeni do slo nasledne ke spojeni obou polu, cimz nastane naproste vybití celého auta a hlavne jednotek. na jak dlouhou dobu je to pak odpojeno zpravidla nehraje roli. to jen za sebe a sve zkusenosti z motorek. ridici jednotky jsou proste past. uz jsem resil i to, ze cdi fungovalo do cca 30st °C, ale bylo u výfuku, tzn. na podzim a na jare v poho, v lete pruser. po kompletni kontrole motoru, diagnostika, ultrazvuk a ja nevim co jsme to po pul roce cca opravili. nebudu lhat, byli jsme autorizovany servis:)
TGX 18.500 EF3
ned kvě 26, 2013 11:45 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Daf LF dá si sám plný plyn a jede.

Příspěvek

Dnes nova Scania . Prichádzam do križovatky, motorovka , pribrzdim pedálom ,auto sa akoby nadýchne , otáčky letia na 2000 a byt stojim na brzde, auto nereaguje a tlači má cez križovatku. Našťastie nič nešlo, prelitnul som to na červenú, zaprety o volant a noha na brzde. Za križovatkou vyskočí chyba pretazenej spojky, auto sa zakucka a zdochne. Dym a smrad zo spojky, po opetovnam naštartovaní je všetko ok. Už ste to niekto zažil? Na servise nič nezistili🙏🏻🙄 ABS nesvieti, občas vyskočí zavádza ABS návesu pri nízkych rýchlostiach .
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte čer 09, 2020 8:42 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Daf LF dá si sám plný plyn a jede.

Příspěvek

myslim ze jakub tu psal ze to takhle dostrkalo si křižovatky nové FH.....
sob čer 13, 2020 5:28 pm

Uživatelský avatar
mennn2
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 17, 2021 2:18 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Daf LF dá si sám plný plyn a jede.

Příspěvek

Ahoj,
mě to dělal můj DAF taky. S nejvyšší pravděpodobností je to způsobené nefunkčností ABS. Zní to divně, ale je to tak. Nejběžnější asi bude vyrezlé snímací kroužky na brzdových kotoučích. Pak vepředu je ještě nějaký ABS modul, ten muže také hlásit chybu.
ned dub 25, 2021 12:11 pm

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů