Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Prouza88

Příspěvek

Znojemaku, ať to nedopadne jak s tím bazénem (•‿•), tak mudruj zde u stejně postižených:
https://forum.mypower.cz/viewforum.php?f=21
čtv čer 23, 2022 9:30 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Prouza88

Příspěvek

na nějakej prodej kurvám se vyser a investuj do baterky a panelů a udělej si "ostrov" galvanicky oddělit od sítě, když dojde baterka , pojedeš na síť, než se to natříská a můžou ti vykouřit , otázka je s tou dotací si lehce v prdeli , kdo bude ochoten ti udělat případný rozšíření atd atd základ na barák je min 10kW a min 6kW měnič-střídač na jednofázi, pokud to máš třífázový tak min 3kW stálej výkon měnič na fázi a dobře rozfázovat barák, vše záleží na spotřebě, pokud i topíš eletrikou ..... špatná volba pokud nemáš klasika rozvod vody a radiátory
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát čer 24, 2022 12:12 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:21 pm, celkem upraveno 1 x.
pát čer 24, 2022 6:48 am

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Drivere to fórum znám, leč nejsem členem, a jelikož mě tam "neznaj" mohli by se divit mým dotazům :lol:

Jó to sem zapoměl, měnič třífázovej, 3,3kw na fáze dlouhodobě, špičky víc..
Goodwe gw10k-et k tomu 2 baterky Pylontech H2 3,55kWh..

Rozfázovaný to jakš takš mám, hlavně gut je, že ten měnič umí sice jen 3,3kw na fázu, ale přímo z panelů, z baterek dostane to samý(přesnej vybíjecí proud nevim) a klíďo to valí 8kW aniž by to cuclo ze sítě..
No a zálohu sice zapojenou nemam, barák vyletí(typicky se vymažou hodiny na mikrovlnce žejo :mrgreen: ) ale klidně si telku zapnu, protože běžim z baterky, jen to reaguje se spožděním :think:


153: vy tam nahoře máte zase větrno a větrník, ten vyrábí "furt" :wink: Já to samozřejmě nechám firmě co mi montovala to co již mám, jen ale chci být v obraze :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát čer 24, 2022 6:58 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:22 pm, celkem upraveno 1 x.
pát čer 24, 2022 7:34 am

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Tak sou věci co sám nemůžu dělat, typicky by to nebylo sladěný, protože by mi něco uniklo, nebo by to nefungovalo jak má atd :think:
Že to půjde usměrnit, nebo nějak transformovat aby to baterky nebo měnič pobrali, to vím, ale tam se zase bavíme o účinnosti žejo, to máš nejakou účinnost má větrník, trafem mu seberu 10%, 10% se ztratí jen pro vlastní chod, 10% se ztratí v baterce, měniči a na vedení, 40% ztráty mou "odborností" a zbyte tolik, že se to nevyplatí :lol:
Na tyhle věci už kutil mýho "kalibru" nestačí :think: To ale neznamená že nemužu vědět jak to má bejt a jak to bude nejlepší.. Ona si pak firma namontuje nějakej nesmysl, protože tomi zákazník nerozumí ani za mák a to nechceš :think: Navíc, tam sou proudy jako blázen a pokud to mám na dotace, taky by se případná kontrola mohla divit :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát čer 24, 2022 8:32 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:22 pm, celkem upraveno 1 x.
pát čer 24, 2022 9:35 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Prouza88

Příspěvek

3,3kw pokud je to na fázi tak gut pokud celkem , je to špatně :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát čer 24, 2022 10:32 am

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Je to jak říkáte, dotace sou takovej trik, nejmíň ⅓ sežere ta firma co to dělá.. Nechápu, kerej ...... ve vládě to tak vymyslel, mělo to bejt tak, že si zažádám sám po namontování, takle se akorát napakujou firmy a zaplatíme to my šici :doh:

Matesáku, kurňa, tady nejsme u vás, samo že 3,3kw na každou :wall:


No jinak sem v pátek ten vlek položil.. Málem :doh:
A tata mi to říkal.. Sbíral sem dřevo, 4ky, auto plný, v zadu vlek do ¾ a vpředu o 30cm míň, vzadu zakurtováno, předek sem chtěl eště doložit tak nějak doplna.. Vyplazím se na silnicu a zjišťuju že asi ani víc neutahnu, ták změna plánu :lol: Jen to doložím do stejný vejšky a valim dom.. No vyplazím pár kopců a přichází klesání, vlek ste viděli, tak tušíte že to nebylo ideální, mám tam 60km/h, retardér nadoraz, vytáčím kolegu v telefonu, ten to zvedne a já hodím očkem do špíglu a v tom se zastavil čas :doh: Vlek za mnou 2m na stranu, po "dvou kolech" a hop na druhou stranu a to samý :shock: Přes prach není vidět osobák co byl za mnou, šlapu na brzdu, vlek se za mnou mrská jak když pereš hadr v řece a já polykám ztuha, ani nereaguju na kolegu na telefonu :pray: Proti nic nejede, protože strachy zastavili v dáli, naštěstí za mě vlek skočil a brzdama sem ho srovnal za sebe :pray: To sem nejel ani 30už, leč kopec stále pokračoval a malinko se to rozjíždělo, já stál na brzdě, voči píchlí ve špíglu a čekal sem že už to nic neudělá.. Omyl! Ani me v 50ti se rozskákal znova :wall:
To už sem ho ale udržel, po kilometru na parkáči sem to přeházel ze zadu na předek a mazal dom :think:
Zatracenej vlek.. no jak to skákalo, kola ohoblovaný do půlky bočnice, blatníky poohejbaný nahoru a na rámu vyražený šrouby i na prostřední nápravě :doh: Krista...

No dopadlo to dobře.. Přehodil sem to na bezruku, zahodil před dílnou a zavolal Tondovi ať mi doveze osobák.. Chystám si věci, Tonda přijíždí já lezu z auta, schovávám klíče a co to neslyším :think:
Obrázek
Dojede Tonda a jen nevěřícně kouká :mrgreen:

Ach jo
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob čer 25, 2022 3:48 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:22 pm, celkem upraveno 1 x.
ned čer 26, 2022 7:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

153: No jak říkám, lítal za mnou jak prapor ve větru :think: S autem to ani nehlo.. Příčina jasná, na zadní nápravách 20t na přední 5t :mrgreen:

Na motorovku ani retardér vlek nebrzdí, nejlíp to jde ruční brzdou srovnat, na to ale nebyl čas, šlo o vteřinku.. V lese si celkem tou ručkou pomáhám když se někde na blatě otáčím a vlek nende kde potřebuju či se láme ve vojeti :wink:
No jinak přidat už sem nemoh, to by lehlo, zákonitosti vleku jsou mi jasné Pane kolego :D

No a teď si tak spokojeně jedu k autu do Buďovic, Tondovou X6kou a dva kilometry před cílem vyskočí hláška "porucha převodovky" :shock: No a už to nechcelo jet, řadí to ale nechává spojku v prokluzu, sem myslel že kopec v Buďovicích u mlíkarny nevyjedu :doh: Ten mě utrhne hlavu :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon čer 27, 2022 6:52 am

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Tak závada odhalena 8)

Takle to má vypadat..
Obrázek

A takle to vypadá :mrgreen:

Obrázek

No :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon čer 27, 2022 6:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

No já mám hotovo 8)
Obrázek

A vlek je taky "hotovej" :doh:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř čer 29, 2022 3:32 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Prouza88

Příspěvek

Prouza, ten bazén máš fasa. 👍 Jsi fakt šikula. Na to, že to z počátku vypadalo jako protiatomový kryt s pojený s vinným sklípkem, jsi to dotáhl do vítězného konce. Děcka budou mít kde řádit.
stř čer 29, 2022 9:22 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

Tak Prouzo, nejsi jediný "stachanovec" pod sluncem. Včera jsem nocoval v jedné průmyslové zoně v Bavorsku a stavba. No a koukal jsem na jednoho řidiče, co přijel se sklopkou, naložil si a odhodil na plac (asi po jízdě a výkonu) No a pak se z něj stal strojník a "knkem" ještě naložil 3 kolegy co na tu stavbu přijeli. :D :D :D :D Nevím co to bylo za národnost, ale RZ a firma Německá. :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv čer 30, 2022 6:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů