Mýtné ve Norsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Tak přidám taky rozum k Norsku.
Na obrázku co dal Petr75 je platidlo před mostem před Svinesundem. Patří ještě švédům, usudek podle toho ze se ukázala cena 120SEK. Tam se dá ještě zaplatiť tankovací kartou Shell. Potom už je problém. Na Svinesundu vyclíváš z 95% na spedici KGH. je to poměrně rychlé, bez problémů.
Potom to začne. Jak psal Petr75 první platidla je varianta autopass, když ho máš, Nebo manuál. Tady začíná problém. Karty berou jen essocard, nebo Master Card. S Visou Electron jsem neuspěl, ani tankovací karta Shell. Takže je to hotově 40NOK (asi 5 euro podle kurzu ale počítat kurz v neprospěch) Potom je to jak psal Petr75, buď se stavit na Vesby pořídit autopass. Nebo jet na blint.
Nikde na pumpe jsem nesehnal přesný seznam mýtných bran, ale vždy se před tebou objeví z ničeho nic, Takže kdo tam jede poprvé je trochu zmaten.
Když projedeš mýtnou bránou bez zaplacení, nic se neděje. Jsou dvě možnosti. A) stavíš se na pumpe, většinou ESSO, doplatíš Mýto jednorázové, nebo počkáš co přijde na firmu.
Mel jsem strach, tak jsem se stavoval na tzv. K-servis (Označení kde můžeš zaplatiť Maut) a platil.
Pár lidí jsem zpovídal, tak jeden rikal, že jezdil 1 rok bez placení, než si pořídil autopass, druhý když si chtěl pořídit autopass, tak mu sef rikal zbytečnost, Takže je to na uvážení každého jedince.
Ještě poznámka, když doplácíš Mýto jednorázové na pumpe K-servis, je to špatné s platebními kartami. Jediné essocard, nebo MasterCard. Jiná tankovací karta (u mě shell) ani platební karta (u mě VISA Electron), není možná. Hotově eura jsem již popsal.
Naposledy upravil(a) 4215 dne čtv úno 18, 2010 7:20 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv úno 18, 2010 7:12 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Jinak co jsem koukal, tak každý, snad i kojenci mluví anglicky. Takže domluvit se není problém. :D
čtv úno 18, 2010 7:14 pm

Uživatelský avatar
topliner580
Příspěvky: 147
Registrován: úte zář 14, 2010 4:05 pm
Bydliště: HORNÍ SKRÝCHOV/ Ålesund Norway

Příspěvek

jo to jo v norsku mluví angl. každej ;) 1) anglinu maji už od třetí třídy povinou a za 2) nedabujou tam filmy... takže když ho chceš vydět musíš umět anglicky :D každou zimu tam jezdíme makat a lepší zemi neznám ;) a radary u cest, půlka jich je falešná ( prostě nefungujou jen tam strašej )
sob zář 18, 2010 4:20 pm

Uživatelský avatar
topliner580
Příspěvky: 147
Registrován: úte zář 14, 2010 4:05 pm
Bydliště: HORNÍ SKRÝCHOV/ Ålesund Norway

Příspěvek

Chlapi nevíte která AD jezdí stabilku do Norska?? ( krom Fajsta ) díkes...
čtv zář 30, 2010 5:00 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Krome FAjsta nevim,narazove tam jezdime my a par dalsich firem pod nasi spedici,ale vic Svedsko.I kdyz ted na zimu tam nasi budou jezdit vic...jako kazdy rok:-)))
pát říj 01, 2010 7:54 am

austik
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 05, 2009 8:27 pm
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek

Taky jezdi stabilku Medoza
ned zář 04, 2011 8:49 am

mike8
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 24, 2009 1:23 am

Příspěvek

Chlapi mel bych ted jet jednorazove do norska do bergenu s vystavou.Mam solo 12t.Chci se zeptat:
1.Jak je to s retezama v tyhle rocni dobe?
2.a)Jak je to s tim mytem (jestli musim porizovat krabici i na toho svyho kujebaka nebo je to od urcity tonaze)?
...b)Je krabice vubec na ceste do bergenu potreba?
...c)Mam DKV a Routex,vezmou je?
...d)Kdyz budu vyjizdet da se krabice vratit s tim ze vratej prachy?(jak to je treba na SK)
3.Jaky sou ceny nafty?Brat v N nebo v D?
4.Jak je to s cigarama,resp.s tabakem?(Nehodlam vizt 10krt,ale mam tam tyden stat tak potrebuju zasobu...)Nastrel tamnich cen?
5.Jaky jsou rychlostni limity,resp.kolik se tam jezdi?
6.Nejaky nocni zakazy ala A,CH?
7.Jak je to s parkovanim?Placeny,nebo free?Predpokladam ze me nechaj na parkovisti u vystaviste,ale jeden nikdy nevi...
8.Mam si vymenit NOK nebo berou EUR bez problemu?
9.Jezdi se primo do N nebo pres SWE?Jestli pres SWE tak bych tak bych uvital strucny info pro tranzit...
10.Na co si davat majzla aby fizli neprudili?

To je snad vsechno,kdybyste nekdo vedel neco co by mi mohlo bejt uzitecny tak budu jen rad ;-)
Dikes 8)
stř zář 28, 2011 6:55 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Takže:řetězy zatím nepotřebuješ pokud tam nehodláš trávit měsíc a víc:-),mýtné se určitě platí,nevím jestli je pro ''malé''auto jiná sazba,to jsem nějak nesledoval,ale třeba průjezd přes most na Svinesundu nebo průjezd přes Oslo platí i osobáky....
Naftu určitě vezmi v D,Norsko je drahé na všechno!!!Nezapomeň že není v EU takže to zboží budeš vyclívat,takže si zjisti co a jak.Celnice ja hned další sjezd za mostem,nemůžeš to minout.Většina zboží jde přes KGH,je tam ještě jedna nějaká spedice ale název Ti neřeknu.:-(
Krabici bych si asi tak jako tak vyřídil,kartou zaplatíš jen most na hranicích a pak už je problém a mám pocit že norové nějak zpřísnili kontroly kdo platí a kdo ne...Pořízení STÁVALO 100 NOK a dál už všecho chodilo na faktůru.Uděláš si ji na Haldenu,je to hned další sjezd za Svinesundem jak najedeš na A6 směrem na Oslo.Je tam pumpa Shell,vlevo za ní parkoviště a u něj je nějaké infocentrum,je to z dálky vidět.Vlezeš tam do prodejny suvenýrů a tam Ti to baba dá...Vrátit se dá ale nevím jak přesně se postupuje,nedělal jsem to.
Parkoviště se neplatí,celkem jsem nikde neměl problém i když jsem stál u obchodu atd. S těma eurama je to jak kde,nevím co chceš kupovat,ale asi bych si něco vyměnil a nebo využil bankomat,pokud už nechceš platit kartou.Rychlost dodržuj,alespoň ve městech,občas mají měřící záchvaty a jsou to docela pálky... Jo a jede se přes Švédsko,popravdě ani nevím kudy bych jel přímo:-).Z Trelleborgu to máš na Svinesund cca 6,5 hodiny jízdy,záleží jak chytíš Goteborg...,ale kromě ranní a odpolední špičky tam není problém.Uf...snad jsem odpověděl na všechno.Kdyžtak napiš.
sob říj 01, 2011 10:48 am

mike8
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 24, 2009 1:23 am

Příspěvek

Petr.75: Diky moc za info!Jen bych se jeste zeptal na ty nocni zakazy a cigara?Cleni jasny,anglicky umim tak to snad dopadne :D
sob říj 01, 2011 1:05 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Nějaký limit tam asi je,ale neřeknu Ti jaký.Neřeším to,to co si vezu mi nikdo nesebral.Mám pořád karton v autě a zatím v klidu ale říkal m i jeden že bude lepší když to budeš mít třeba nasypané v tašce nebo tak něco,prostě ne celý zabalený karton...
Zákazy nahoře nejsou nikde,ani noční,ani jiné...prostě jezdi si kdy chceš a kam chceš.
sob říj 01, 2011 2:36 pm

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 24, 2010 4:03 pm
Bydliště: Blanensko

Příspěvek

...popřemýšlej jestli se ti ten autopass -tu krabici vyplatí vyřídit.Na mýtnicích můžeš platit jak nokama tak eurama.Berou už oboje.Když vyřídíš autopass,přijde ti to podstatně dráž.Účtujou si vysoký poplatky za převod peněz,když pak dojde faktura.Krabici musíš zaplatit v NOK nebo kartou.Já to platil Visou a nebyl problém.Vjezd do Bergenu je zpoplatněn.
Nebo kouknina tento odkaz. http://norge.cz/norsko/automaticke-myto-v-norsku.
sob říj 01, 2011 3:53 pm

matesák
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 466
Registrován: pon led 24, 2011 9:47 am

Příspěvek

Zdravím...jak je to tam s víkendovým zákazem jízd...díky
pon lis 07, 2011 1:33 pm

tomsca
Příspěvky: 159
Registrován: pát bře 12, 2010 5:46 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

uz to psal petr soboty nedele porad jak chces az do zblbnuti...to same svedsko
stř lis 09, 2011 9:33 pm

acespace
Příspěvky: 53
Registrován: čtv led 24, 2008 4:31 pm
Bydliště: Furt někde

Příspěvek

Faktury můžeš vzít na firmě a penízky hotově a nebo kartu a zaplatíš to kdekoliv na poště při další cestě.Nemusí se nic převádět.
čtv lis 10, 2011 6:59 pm

Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 164
Registrován: pát kvě 29, 2009 6:57 pm
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek

Tak musím říct...že mě tato země naprosto uchvátila...ale musím říct, že jsem si tento týden tam a zpět projel E134 v noci a náročnější šoustku jsem snad nezažil..ještě když jsem zpátky táhl 24 tun...kdo tam jel, tak ví o čem mluvím..masakr :D
...............
pát led 25, 2013 7:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Norsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti