Jinde neuvedené země (Srbsko, Estonsko, Lotyšsko,...apod.)
Odpovědět
čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Srbsko

Příspěvek

Jelikož na Balkán tu nevidím moc psané tak něco napíšu,jelikož jezdím jen tam.V Srbsku je to pohoda,dobře se tam najíte,není tam draho(nepočítám na benzinkách).Na dálnicích je pro kamiony rychlost 70 ale jezdí se do plných.Policajti stávají většinou pod mostama,nadjezdama(pěkně v chládku),v noci je jde pěkně vidět,mají zaplé parkovačky,když váš chytnou za rychlost tak se vyplatí jim dát 300dinárů,nebo 200,jsou úplatní takže pohoda.Naše 1 kč jsou asi 4 dináry.Přechody z Maďarska přes které se nejvíce jezdí je Rozke(Horgoš).Na tomto přechodě to bývá na dlouho,jezdí tam hodně kamionů protože jedete pořád po dálnici.Bezproblémů se dá na Srbské straně spat,spal jsem několikrát a bez problémů.Hlavně tady je veterinární prohlídka(na 2 přechodě - Tompa(Kelebija) není.Já osobně jezdím přes Tompu,nejede se tam sice po dálnici ale je to tam rychlejší.taky tam je parking,hospoda a hlavně slušné sprchy.Navíc je tam dobrá špedice Tranšped(kdyby někdo potřeboval info ať napíše sz),ale to tu nebudu rozepisovat.Pokud po vás někdy bude chtít celník na kafe tak mu hoďte 100 din a máte vše v klidu.On sice řekne daj euro na kafe,ale dám mu 100din.Dálnice se dají platit kartou.Spát se vyplatí na placeném parkingu nebo na větší benzince,nejlepší když je parkoviště co nejblíž u benzinky.Jak bývají takové parkoviště u dálnice tak tam nespat,ani Srby nespí.Problém sem tam nikdy neměl ale těmito zásadama se řídím.Kdyby chtěl někdo podrobnější info ať písne.
sob led 15, 2011 9:49 pm

Uživatelský avatar
Zdenda.UH
Příspěvky: 29
Registrován: ned bře 07, 2010 9:07 pm
Bydliště: Uh.Hradiste

Příspěvek

Ahoj kolego, ted jsem jel do Srbska pres Rumuny hranicnim prechodem Moravita cekal jsem tam 3 dny, kvuli povolenim do zeme. Nikdy jsem na balkan nejezdil ani muj sef s tim nemel zkusenost. Pak jsem ve vrbaču nakladal vino a cekal jsem tam 26hod na celni papiry, ktere jak jsem pak na hranicich zjistil nebyly cele v poradku a cekal jsem tam pres 6 hod.. No moje jizda do Srbska byla hodne na... Ale z pulky si za to muzu sam, ze jsem se vic neinformoval no.. jinak mas pravdu o tom ze je to tam levne zvlast cigarety.. Uz budu pomalu koncit tak se zatim chlapi mejte a jezdete s antenkama nahore..
ned led 13, 2013 11:40 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

jj musíš mít povolení,nebo cemt.Ale když to máš,tak je to v klidu.Jinak ti co nakl.třeba v Řecku,nebo jedou prostě na T2L Srbama dom,tak pozor u Madara na to,že pokud pojedete s chlaďákem,tak vás nemusí Tompou(kelebia) pustit(chlazené zboží).Chtějí doktora,kterého tam neuděláte.Správně by vás měli pustit,jelikož jen tranzitujete,ale bohužel jsou to kreténi.To platí i pro plachty,např.sušené švestky atd.Většinou si vezme úplatek a hotovo,ale to dohadování je otravné.V případě naložení v Srbsku musíte na Horgoš a tam udělat doktora.Je dobré to vědět.Jinak se začíná pomalu zdražovat,cigarety se drží ještě,ale potraviny atd.jde nahoru.A bude hůř co nevidět.
úte led 29, 2013 1:42 pm

ksicht
Příspěvky: 119
Registrován: ned lis 20, 2011 4:59 pm
Bydliště: Prague

Příspěvek

malinko doplnim jelikoz pres srbsko jezdim skoro porad :-D na rozske z H do SRB jak bylo psano se da dobre spat a jsou tam i sprchy za 2 euro na 15 minut a i toalety a vse je v cistote nejvetsi :) a v bufetu u spedic radsi nemluvim je to maly a porad zakoureny ale jidlo se da jinak kdyz jedu dolu na makedonii a nevychazi mi prejezd na kumanovo tak spim dole pod belehradem na "tureckym" parkingu tesne pred najezdem na dalnici cena je 5 euro ale napise vam kolik chcete, sprchy jsou teda fest hnusny a nechutny ale jidlo dobry a docela i levny :) a v sobotu cca 500 metru odtud jsou zajimavy blesi trhy :)
CB 10 ksichtaaak Praha :D jedinej original :D
ned bře 30, 2014 9:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů