Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe

Francoa
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 20, 2012 11:17 pm
Bydliště: Liberec

Problém s rádiem v MP3

Příspěvek

Prosim vás, setkal jste se někdy někdo s tímto případem: Mám MP3, rok výroby 2012, je tam originální rádio s výstupem AUX vepředu, když AUX propojim s Notebookem, všechno funguje dokud nezačnu noteboou přes 300watovej měnič nabíjet, jakmile zapnu měnič, rádio se vypne! Dělá to vždy, ať je notebook zaplý, či vyplý, nebo ať je v něm baterka či nikoliv... Už fakt nevim co s tim, všehno je nový a originál, žádněj bastl, jak rádio, tak noťas i měnič, všechny kabely jsou připojený tak jak maj, ale tomu rádiu to nějak vadí, fakt mě tahle drobnost dost vadí!...
pát bře 22, 2013 10:08 pm

J@kub
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 7:01 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Ahoj, měl jsem úplně to samý, měnič byl připojenej přímo na baterky. Koupil jsem si FM transmitter nebo tak nějak a jel přes FM frekvenci.
pát bře 22, 2013 10:36 pm

Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Příspěvek

moj tip, ze aj radio aj menic ide z jedneho menica z 24V na 12V a menic je lepsi zrut napatia ako radio tak ho stiahne a odoberie mu stavu ... a co s tym hmm lepsi menic z 24 na 12? ale to je len dohad :X este pockaj na dalsie napady :)
pát bře 22, 2013 10:37 pm

Francoa
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 20, 2012 11:17 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Mercedes nemá nic na 12V rádio tam je od výroby na 24, a já mám měnič taky na 24... tenhle můj Mergl zrovna ani 12v zásuvky nemá... A transmitr je na nic, má to strašnou zvukovou kvalitu a furt se to musí ladit...
pát bře 22, 2013 11:18 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

podle toho, jakej máš, já sem sehnal na aukru za 70kč a kvalita je parádní, záleží, jakou čínu si koupíš ;)
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pát bře 22, 2013 11:28 pm

Uživatelský avatar
shella
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 16, 2010 12:15 pm
Bydliště: Banská Bystrica / Wexford

Příspěvek

Ten isty problem u mna, menic 1200w a AUX prakticky nepouzitelny. Riesenie ze som to napojil zozadu radia na EXTERN a kabel potiahol stlpikom az ku stoliku. Funguje bez problemov a aspon sa mi popred hlavu nehojda kabel
sob bře 23, 2013 12:09 am

Francoa
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 20, 2012 11:17 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Takže to rádio má výstup i vzadu? i když má i ve předu? kamarád mi tvrdil že ne, ale já si taky myslel že by tam měl bejt... já ale vůbec nevim jak to rádio vytáhnout :-( nemůžu si dovolit tam něco zničit nebo předělat!... a jakym kabelem to pak propojíš s notebookem? taky klasickou 3.5? ... Kdyžtak mi to popiš trochu podrobnějc prosim :-)
sob bře 23, 2013 12:32 am

J@kub
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 7:01 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

To nezní špatně, to hodit dozadu, akorát sehnat "vytahováky" na radio v MP4 :-(
sob bře 23, 2013 12:42 am

Uživatelský avatar
shella
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 16, 2010 12:15 pm
Bydliště: Banská Bystrica / Wexford

Příspěvek

Netreba vytahovaky, stacia napr 4ks mensie srobovaky alebo vrtaky....proste nieco co strcis do tych dier a vtedy sa uvolnia zapadky

Vystup zozadu je ale nie klasicky jack 3,5 ale len piny v konektore takze na kabli odcvaknut koncovku, odizolovat ho a nastrkat do konektoru. Mal som to tak aj na starom radiu v MP2. Ak nezabudnem tak to dnes alebo zajtra odfotim a hodim sem
sob bře 23, 2013 2:14 am

J@kub
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 7:01 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

shella: o víkendu zkusím opatrně vytáhnout :wink: jj to mi je jasný že je tam konektor, ale když to odfotíš bude to pro mě jako analfabeta co se týká elektřiny mnohem jednodušší :lol:
sob bře 23, 2013 2:20 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Nevím co je tam za radio, ale jestli je to nějakej Blaupunkt nebo Grundig, tak kabel koupíš na Rudný, na ty piny jsem neměl nervy.
BES - běs
sob bře 23, 2013 12:13 pm

Uživatelský avatar
shella
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 16, 2010 12:15 pm
Bydliště: Banská Bystrica / Wexford

Příspěvek

Postup ako zapojit EXTERN na original radiu Actros MP3:

1) Najpr si zistite ci mate kod od radia pre pripad ze vytiahnete ISO konektor cim ho odpojite od 24V. Aby ste po montazi nesedeli ticho na sedacke a hojdali nohami. Ak nemate kod, povedia vam ho v Mercedes servise na zaklade VIN. Ak by vam tam tvrdili ze to treba napichnut na PC cez OBD kabel cim vam automaticky nauctuju jednu servisnu hodinu, rovno ich treba kopnut do prdele. Osobne som si kod zistoval za jazdy po telefone, v servise kam chodim som nadiktoval SPZ, oni si podla nej vygenerovali VIN a o 2min mi sms-kou poslali kod radia

2) Vacsina notasov a DVD prehravacov ma vystup zvuku 3,5mm jack takze v elektro obchode kupte kabel 3,5mm jack/2x chinch vid obrazok. Kto to taha k stredovemu stoliku potrebuje min 4m, kto ku spolujazdcovmu potrebuje min 5m kabel. Moze byt aj jack/jack kabel ale pri chinchoch mate uz rozdvojeny kabel na 2x plus a 2x minus takze nemusite delit minus kabel na jacku na dva

Obrázek

3) Na vytiahnutie radia treba bud vytahovaky (ja som pouzil vytahovak Blaupunkt) alebo 4ks vrtakov, srobovakov, imbus klucov...cokolvek podobne o priemeru cca 3mm

Obrázek

4) Nastrkate vytahovaky do dier, radio mierne pritlacite aby neostala niektora zapadka zachytena a vytiahnete k sebe

Obrázek

5) Na kupoenom kabli odrezete chinch koncovky a kabliky zapojite do krajnych pozicii na ISO konektore, zaznacil som to ako tak do fotky a vidiet tam aj fixkou nacmaranu schemu. Kazdy si to zapoji uz podla toho ako je sikovny, da sa ze len natlacite odizolovane kable do otvorov na konektore alebo odpojit konektor a pekne to tam napinovat alebo napajkovat

Obrázek

6) Potom kabel natiahnete cez soferov stlpik, pod tou sedou krytkou je srob na 13mm golu, vykrutite ho, vytiahnete madlo, zlozite tesniacu gumu, potiahnete plast stlpiku asi 5cm smerom dole a potom horny koniec tahate k sebe (ja mam auto s pravym volantom preto je fotka opacna)

Obrázek

7) No a uz len vyviest kabel na stolik vedla notebooku, zapojit, na radiu nastavit EXTERN a pozerat film

Obrázek


POZOR: V pripade ze pocas pozerania filmu pocujete v repreakoch rusivy zvuk alebo pri telefonovani cez SKYPE je u vas vsetko ok ale manzelka vam nadava ze co to tam stale vrci, nemusi byt chyba v zlom zapojeni na EXTERN ale mate zle uzemneny menic 24V/220V. Bud ho kablom ukostrite na uzemnovacej srobe menica (vacinou motylikova matica) napr o srobu spolujazdcovho sedadla alebo ho pomocou vrtacky, srobov/nitov napevno primontujte ku konzole spolujazdcovho sedadla alebo ako mam ja na stenu kastlika za soferovou/spolujazdcovou sedackou


Pre MP2 je zapojenie v principe podobne akurat radia mali obidva zvukove vystupy (oznacovali sa AUX a VIDEO) len vzadu na ISO konektore. Mam pocit ze jedna polovica ISO konektoru bola na AUX a druha na VIDEO. K pouzivaniu ale treba najprv v menu radia "odomknut" funkcie AUX/VIDEO aby sa zobrazovali v ponuke prepinania RADIO/CD/AUX...


Pre puntickarov co by chceli kupit original kabel v Mercedes servise....bud vam povedia ze take daco vam nevedia bez objednavkoveho kodu zohnat ale pravdepodobne sa to ani nevyraba alebo ani nebudu tusit co za kabel to vlastne chcete
sob bře 23, 2013 12:55 pm

Francoa
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 20, 2012 11:17 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

shella: Bůh ti žehnej!!! :-)
sob bře 23, 2013 4:10 pm

J@kub
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 7:01 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

shella: skvělé :clap:
ned bře 24, 2013 2:01 pm

Trneček
Příspěvky: 491
Registrován: pát úno 10, 2012 12:13 pm
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek

mě to dělá taky ten 300W měnič a když jsem zkusil od kolegy 150W tak to bylo v pohodě
Spěcháme aby jsme čekali
Čekáme aby jsme spěchali
ned bře 24, 2013 5:04 pm

Odpovědět

Zpět na „MERCEDES - BENZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host