Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe

Odpovědět
pedro7
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 21, 2013 4:02 pm
Bydliště: Bratislava

vymena oleja v diferakoch

Příspěvek

Dobry ma tu niekto skusenosti s vymenou oleja v diferakoch? ide o mercedes 8X8, ak hej chcem sa opytat ci to treba menit podla pocitaca alebo sa to moze nechat?
stř led 08, 2014 5:42 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jde o to v jakém režimu to auto jezdí,a jak je staré,samozřejmě ten olej se měnit má,a počítač pouze hlásí jeho maximální životnost v ideálních podmínkách,který nikdy nenastanou :wink:

Nic nezkazíš,když se do těch diferáků podíváš,strčíš tam prst,utřeš do hadry a uvidíš jak ten olej vypadá,buď bude jako nový a nebo už na výměnu,hlavně si zjisti normu jakou má splňovat,diferenciál i převodovka jsou na to citlivé :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon led 20, 2014 11:21 am

Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Příspěvek

olej ktory aj vyzera ako novy nemusi byt ako novy ... olej ktory chodil moze casom a pouzivanim stracat svoje zakladne vlastnosti a tym moze dochadzat k znizeniu zivotnosti ... na olejoch by sa setrit velmi nemalo :X
pon led 20, 2014 5:47 pm

Mer-Tat
Příspěvky: 42
Registrován: pát úno 07, 2014 12:50 pm
Bydliště: Haná

Příspěvek

Zdravím všechny uživatele,jsem tu nový, ale forum sleduji již několik let. Jezdím a servisuji sklápěčky 20 let, tak pokud můžu podělím se o své zkušenosti. Olej v diferácích jsem měnil tento týden zrovna na Actrosu 8x6,výměnná lhůta podle počítače byla překročena o 10000 km. Olej v zadních byl ok ,barva dobrá ,nesmrděl a při rozetření mezi prsty se se zdál být dobrý. Když jsem ho vypustil tak vypadal ještě ok. V nábojích to samé. V předním diferáku to samé, ale v předních nábojích katastrofa- olej černý jak bota , smrděl přepálenínou a ještě ho tam bylo málo. Probral jsem to se známým z mercedesu a ten říkal , že při poslední výměně se asi servismani na ty náboje vyprdli. Takže je nutné si vše hlídat sám. Jinak když odmontuješ kontrolní zátky strčíš tam prst, měl by být na hladině- u nábojů je kontrolní poloha na 3 nebo 9 hodině. Prst vytáhni rozetři olej mezi prsty a jestli má dobrou barvu a nesmrdí přepáleninou tak by mohl být ok. Pokud ti počítač ukazuje výměnu tak ho vyměn. Diferáky + náboje -olej 80w90 list mb 235,2, průchozí hřídel 75w90 mb 235.08 , převodovka + přídavná převodovka 75w90 mb 235.11 / 235.1. Přední dif.-7 litrů, zad.dif. - 8 litrů , náboje asi 3,25 litrů, řid se výpustnými šrouby. Čau.
sob úno 08, 2014 6:26 pm

Hornetak
Příspěvky: 30
Registrován: sob led 16, 2016 8:23 pm
Bydliště: Smolenice

atego 1228

Příspěvek

zdravim, vedel by si poradit aj mne aky oleja mnozstvo do mojho atega 1228 r.v. 2006 a 4x2.


dakujem
čtv lis 03, 2016 7:35 pm

Mer-Tat
Příspěvky: 42
Registrován: pát úno 07, 2014 12:50 pm
Bydliště: Haná

Příspěvek

Čau, Atego jsem nikdy nedělal, ale ty oleje budou stejné jak jsem popsal výše. Co se týče toho množství tak ty nápravy jsou menší než u Actrosu tak ho tam bude taky o nějaký ten litr méně. Myslím si že když koupíš 12 litrů tak by to mohlo stačit jak na náboje tak na diferák. Zdrec.
pát lis 04, 2016 9:13 pm

Odpovědět

Zpět na „MERCEDES - BENZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti