Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jenda080
Příspěvky: 47
Registrován: ned lis 13, 2011 10:28 pm
Bydliště: Praha 7

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Zdravim

Mam na Vas dotaz k cemu slouzi tlacitko zakreslene na obrazku? Actros MP1 r.v 00

Dekuji
Obrázek
Jsem Čech ale neumím česki :oops:
úte lis 14, 2017 6:10 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Jenda080: Jestli dobře vidím tak "osvětlení nákladového prostoru".
úte lis 14, 2017 8:29 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Ano,světlo na korbě,ale na jednom našem Akšrotu to taky znamená pracovní světlo 8)

Jinak MP1 se už dneska moc nevidí,nafoť sem celý auto,už pomalu tyhle starý medvědi vymíraj :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv lis 16, 2017 5:42 pm

Uživatelský avatar
Jenda080
Příspěvky: 47
Registrován: ned lis 13, 2011 10:28 pm
Bydliště: Praha 7

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Az to dame trosku dokupy. :roll: Jo kdyz vyrustas a zijes na tatre a pak cumis na staryho medoura i tak si pripadas jako na oblacku :D

Edit:Nebude nejaka hodna duse vedet co se zde skriva za zarovku?Objel jsem kde co,mam 11ks zarovek a zadna nepasuje mely jsme tam jen roztaveny plast.

Dekuji!!!


Obrázek
Jsem Čech ale neumím česki :oops:
ned lis 19, 2017 9:21 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Já jí v tom kdysi měnil ! :-D Uprostřed pod těmi ovladači byl plastový špunt a pod ním byla nějaká žárovka,ale je to tak 10 let zpátky,takže typ si už nepamatuju... vyfoť patici a nebo její pozůstatek...

Ale mám dojem že tam byla W5W jako je v osobáku v parkovačce...
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte lis 21, 2017 8:09 pm

Uživatelský avatar
Jenda080
Příspěvky: 47
Registrován: ned lis 13, 2011 10:28 pm
Bydliště: Praha 7

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Ja Ti i tak Dekuji.Nakonec jsem to dohledal podle schemat a katalogovych cisel a nikdy jsem jeste takovou v ruce s obracenou patici nedrzel :-)
Jsem Čech ale neumím česki :oops:
čtv pro 14, 2017 6:49 pm

Vorech
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 24, 2008 2:34 pm

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

V Polsku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
úte zář 04, 2018 8:03 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Obrázek

Muzete mi poradit??merku oleje nemam,Lachtani mi dnes menili olej a nevime kolik ho tam je...pridat,ubrat? Vzdy mi tam svitilo O.K... Ted >max..!!??
pon lis 05, 2018 3:07 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Hm, Mercedes dneska myěrky nedává no - jsou jen servisní. Leč na Actrosu jsem ji měl.

Já nevím, bud bych si sehnal tu servisní - nebo bych trochu upustil. A ono to přelití asi nebude nijak zásadní (to už bys poznal si myslím), tak můžeš ještě počkat až ho to sežere :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon lis 05, 2018 10:26 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Jo,takhle auto značí že má přelitou maximální hladinu,tedy jsou to lofasové,že tam dali moc :D Od minima do maxima je tuším 5 litrů,takže to bude dejme tomu o tři litry přelité oproti normálu :-) Jestli odpustit nebo ne,to už nechám na vás,ale motoru to asi nedělá zrovna dobře,na svém autě bych to upustil a vypuštěný nechal na dolévání :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv lis 15, 2018 10:51 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Netusim kolik let se model MP3 nevyrabi ale uz to bude dost dlouho co jezdi mP4.V patek jsem jel z HH a zastavil na Guden,vedle MB actros 1844 bile barvy megaspace a za tim taky fungl Schmitz,trojstranka s bocnicema.Auto i naves melo nemecke prevozni spz.Jdu za nim,rus od pohledu,jeste vetsi nez ja,klidas,ptam se ho kam stim jede a ci to je.Rika ze je z Ufy,je jeho sef kupuje jen tento,starsi model,ze ten novy model nechce ani videt.Podotykam ten tahac byl uplne novy,ne ze jen cisty,to poznas jak se zadivas kolem vzduchojemu,tocny,vse nove ciste.Tak se chcu vlastne zeptat,to se jeste vyrabi ten starsi model??Nebo to rusum vzdy slozi nekde ve fabrice na jejich zadost z nejakych starych zasob??Motor euro 5eev mel.
sob pro 08, 2018 2:39 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

asi dva dny z5 jsme se o tom bavili se sousedem... občas se motá kolem fabrik MB někde za Stuttgartem a říkal, že tam potkává sem tam funglovky podvozky s boudou MP3 jky... tak jsme vydumali, že to bude pro trhy, kde jim stačí k registraci nižší EURO normy, což by odpovídalo tomu EEVčku, co jsi potkal... ten současný řadový motor do toho evidentně nemontují, což je asi logické, předělávat komplet podvozek kvuli jinemu motoru, kterých se prodá X za rok by bylo asi nákladné...

nemá k tomu někdo nějaké ofiko informace? třeba kolik jich tak ročně dělají atd???
sob pro 15, 2018 1:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

Urcite tam je ta stara V6,440ps,to pozna kazdy snad podle zvuku na volnobech.Stou ekologii to plne chapu,nac e6 v zemi kde tece nafta u stojanu na zem a nikdo to neresi.
pon pro 31, 2018 8:54 pm

MikeSz
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 14, 2018 10:09 am

MB 2540

Příspěvek

Chlapi, potřeboval bych poradit. Koupil jsem Actros 2540 r.2001 s "poloautomatem" (řadím jen + a - se spojkou).
Problém je v tom, že jsem dojezdil, a nefunguje ani nouzové řazení kolečkem. Hlásí mi to nesmyslné chyby (pneu ventily, spojka, převodovka, CAN..) - ty se zdají být ok.
Kabeláže jsem prošel a vypadají ok.
Podezření padlo na řídicí jednotku EPS - koupil jsem "jetou"ovšem namísto 446 160 011 0 č. 446 160 012 0 (dle wabco katalogu zaměnitelné).
Nyní tedy už řadím, ale pouze kolečkem, a nefunguje mi natáčení odlehčovacích kol v 3. ose.
Dle prodávajícího se EPS modul nijak nenastavuje, ale dle mého názoru to je blbost. (na zadní straně všech EPS modulu jsou napsané GS parametry)
Servisujete si auta sami, nebo to necháváte autorizovaným servisům? Nemáte někdo zkušenost, jakou diagnostikou to lze nastavit, (Star diagnosis, nebo musí být Wabco?) popř. doporučte někoho na Třinecku/Ostravsku/Frýdecku kdo by mi to pomohl rozjet.
A kde sháníte použité díly? Pravděpodobně budu muset koupit tu, se stejným číslem. Moc se mi nechce se mi dávat 40tis+ za novou jednotku - (auto mi ještě ani tolik nevydělalo :( )
Díky za každou radu.
stř bře 13, 2019 4:44 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Actros (MP1,MP2,MP3)

Příspěvek

EPS modul by se,myslím nastavit měl,určitě bych s tím zajel do servisu MB a zkusil ,co mi k tomu řeknou...

Kolečkem to řadí pouze v nouzovém režimu,což je dost bída,a podle příznaků bych si klidně tipnul na poškozenou kabeláž,může být klidně i někde kabeláž od joysticku,v ohybu pod kabinou...

Pokud to hlásí najednou chyby na pneumatických ventilech,spojce i převodovce,tak bych prověřil i přívod vzduchu,jestli ty komponenty prostě nemají málo vzduchu,případně jestli do nich nehází kompresor vodu/olej,to je dokáže celkem rychle odrovnat :hand:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte kvě 28, 2019 11:17 pm

Odpovědět

Zpět na „MERCEDES - BENZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti