Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

w50l
Příspěvky: 211
Registrován: úte črc 17, 2007 6:23 pm
Bydliště: Stát Kopytov

Příspěvek

Ještě takoý dotaz. Když to auto nemá zádržný systém???
Třeba v IFě nemám ani úchyty na pásy. To samé v jednom z osobáků vzadu nejsou pásy nikdy nebyly a dávat je tam je zásah do kostrukce. Jak je to v takovém případě?
Když jsem se ptal bukvic, tak ti jen pokrčili rameny nebo řekli nesmíte v takovém voze vézt dítě, což je podle mě diskriminace.
IFA W50L
čtv črc 31, 2008 11:08 pm

Uživatelský avatar
scorpion.s
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 23, 2008 1:34 am
Bydliště: Třinec

Příspěvek

HAD píše:klima? co to je? to neznám...

klima, klimačka, odborně klimatizace ne?? 8) :lol: je tu vedro zapni klimačku :lol: :lol: :lol: neznáte ?
pát srp 01, 2008 9:07 pm

Uživatelský avatar
scorpion.s
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 23, 2008 1:34 am
Bydliště: Třinec

Příspěvek

w50l píše:Ještě takoý dotaz. Když to auto nemá zádržný systém???
Třeba v IFě nemám ani úchyty na pásy. To samé v jednom z osobáků vzadu nejsou pásy nikdy nebyly a dávat je tam je zásah do kostrukce. Jak je to v takovém případě?
Když jsem se ptal bukvic, tak ti jen pokrčili rameny nebo řekli nesmíte v takovém voze vézt dítě, což je podle mě diskriminace.

to je kravina že nesmíš vozit v takovém autě děcko kdysi takovejch vozidel jezdilo víc kdysi se na to nějak asi nedbalo tedka jsou hold tak postavené zákony, ale co když má někdo osobák bez pásů v zadu a chce jet z dětma na dovolenou?? hm??
pát srp 01, 2008 9:09 pm

gretzky
Příspěvky: 125
Registrován: pát dub 06, 2007 10:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já se na to ptal tak před 2,5 roku, protože aut bez pásů mám víc :shock:
Děti do 3 let se nesměj vozit bez zádržného systému vůbec, s výjimkou sportovních a kulturních akcí. Já tomu rozumim tak, že kdyžtak jedem na fodbal, nebo do kina :lol:
Jinak sem to řešil tak, že sem malou kurtou přivázal dětskou sedačku k sedadlu a bylo to. Nikdy nikdo neprudil 8)
pát srp 01, 2008 9:33 pm

ghost
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 06, 2007 11:12 am

Příspěvek

w50l píše:Ještě takoý dotaz. Když to auto nemá zádržný systém???
Třeba v IFě nemám ani úchyty na pásy. To samé v jednom z osobáků vzadu nejsou pásy nikdy nebyly a dávat je tam je zásah do kostrukce. Jak je to v takovém případě?
Když jsem se ptal bukvic, tak ti jen pokrčili rameny nebo řekli nesmíte v takovém voze vézt dítě, což je podle mě diskriminace.



zdar nevím jak ten osobak ale v nákladaku mužeš mít dítě pouze jen když máš pásy.
sob srp 02, 2008 8:13 am

mirasa
Příspěvky: 1361
Registrován: sob kvě 27, 2006 5:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

No já měl s prckem vždy problém s pomahači.Cizí policajt nikdy nic neřekl,přes prázdniny si myslím,to chápou ještě víc než jindy.Akorát ty firmy.Jezdíme pro železo do Štrasburku,nepustí tam ani druhého šoféra,natož dítě.Říkám v té době 4letému Kubovi aby se schoval za záclony dozadu.Na bráně v pohodě,jdu pro papíry,ok,vylezu ven a ukrutný kravál z auta,Kabáti naplno otevřený okna,auto blikalo a kabina lítala ze strany na stranu.Malej si udělal diskotéku.Naštěstí,super vrátný dělal ,že nevidí a neslyší.Jen pohrozil prstem.Nedavno tam nějaký kolega musel nechat malého 5 let,nevěděl že ho má schovat.A co si takový prcek má povídat s francouzkým vrátným,.Jako naschvál,ještě nešel jeřáb,tak jsem ho pak pustil před sebe aby malej moc dlouho nečekal.Jediný pozitivum,věděl kde si na automatu na kafe zmáčknout čokoládu,tak se prý nenudil.Je zadarmo :lol:
Práci čest,rukám klid.
FH 12 420 2000,FH 12 420 2001,FH 13 440 2007,
FH 13 440 2008, Man TGX 440 2009
Teď Béda Trávníček :)
sob srp 02, 2008 7:52 pm

martan01
Příspěvky: 67
Registrován: ned úno 15, 2009 12:49 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Prcka s sebou vozim neustale. Airbag jsem vypl na konektoru . Jinak s poldama v tomto smeru skusenost zatim nastesti nemam.
Obrázek
ned úno 22, 2009 2:15 am

Hroch.R420

Příspěvek

Jezdime obcas cela rodina,zatim nikde problem nebyl,byli jsme takhle vsichni v D,A,NL,B. Spis by byl asi problem ze jsme tu tri nez ze jede malej s nama,ale asi jak na koho narazis. Nekam deti nepusti a nekde naopak jsou milejsi,ze neco malymu prinesou,hracku,bonbony a pod.
Obrázek
úte bře 10, 2009 11:59 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Taky občas jezdíme ve více lidech (někdy jsme aj 4 v kabině - 2 řidiči + 2maníci na nakládku a vykládku na vagon) a popravdě by byla nejlepší ta kabina třeba z Magnuma kde se dá sedět i vzadu. Ono na lůžku se sedět dá ale "chytří" policajti by mohli mít problém. Ikdyž aj v tom magnumu by byl problém - oficiální místa jsou jen 2. Strýc měl problém aj favoritem na plyn - snížili mu nosnost na 4 místa a bylo ich 5, takže když narazíš na chytrého příslušníka.... nejlepší je prostě se schovat, respektive usnout na lůžku :-D
stř bře 11, 2009 1:14 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů