Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Pájín
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 05, 2009 3:53 pm
Bydliště: Sušice

Příspěvek

Pro AAROO: Zdar, mělo by to být tak, že pokud řídíš vozidlo nad 3,5t ( v německu nad 2,8t ) a toto vozidlo je přihlášeno na právnickou osobu ( firemní auto ) měl bys mít tachograf a 28 kotoučků a za chybějící kotoučky ( víkendy, dovolená, nemoc atd.) bys měl mít ten evropský formulář o neřízení. Slyšel jsem o tom, že to někde řeší tím, že ti napíšou papír, že jsi nový řidič. Chlapík z Wermachtu by ti totiž těžko dokazoval, že nejsi řidič od dané firmy. Jinak pokud jezdíš do ciziny můžeš mít ten český, protože i v cizině ho mají ve stejném provedení a proto je také číslovaný, aby bez možného překladu policajt věděl, že pod daným číslem je vždy to samé ať je to německy, česky a nebo španělsky. Pokud nemám úplnou pravdu, tak mě opravta. Díky
stř bře 11, 2009 7:24 pm

Pájín
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 05, 2009 3:53 pm
Bydliště: Sušice

Příspěvek

žlutý kolečka se u nás tolorují, ale pokud narazíš na blbce, tak máš problém.
stř bře 11, 2009 7:26 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

Jo díky to já mám všechno v poho jen se ptám na jízdu pod jinou firmou já totiž už měsíc stojim :mad: Ale všem díky
stř bře 11, 2009 7:27 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

žlutá kolečka platí v ČR je to na stránkách ministerstav dopravy už jsem to sem dával stokrát

Aktuální stav:

a) Ve vnitrostátní dopravě: Již z výše citované vyhlášky vyplývá, že ČR povinné používání jednotného potvrzení nezavedla, na území ČR tedy neustále platí, že forma potvrzení pro řidiče není nijak dána. Kontrolní orgány by proto měli uznávat i např. tzv. žlutá kolečka, samozřejmě za předpokladu, že jsou vyplněna správně a obsahují všechny potřebné údaje.

b) V mezinárodní dopravě: Dopravci se nyní v EU potýkají s neuznáváním žlutých koleček. Uznání nebo neuznání žlutého kolečka (v jehož neprospěch je i fakt, že neexistuje žádná závazná úprava týkající se žlutých koleček, způsob vyplnění je výhradně na rozhodnutí dopravce) je pouze na konkrétním kontrolním pracovníkovi, kontrolor jakékoliv jiné potvrzení než potvrzení jednotné může, ale i nemusí uznat. Uznat musí pouze správně a úplně vyplněné jednotné potvrzení. Navíc, některé státy EU zavedly jednotné potvrzení jako povinné, proto by dopravci při jízdách do těchto států měli používat výhradně toto potvrzení. Tabulku s výčtem států, ve kterých je používání potvrzení povinné si můžete stáhnout zde.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř bře 11, 2009 7:31 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Jeste v minule firme me policajt v Nemecku povidal ze bych chtel jezdit v CR s kamionem.Ze tolik dovolene co mam ja za tyden on nema za cely rok:-D Nastesti jsem vyvazl pouze s varovanim ale stalo me to 3 litry smetany :lol:
čtv bře 19, 2009 12:39 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 21 hostů