Pravidla provozu apod.
Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Novy Zeland tak nejak obecne....

Příspěvek

Tak jo, tak nejdriv k technice:

Potkate tu ameriky, evropany a japonce.

Tahace jsou temer bez vyjimek 8x4 nebo 6x4.

Bezne typy souprav jsou:

Naves o trech nebo ctyrech napravach. 18m, 44t
B-Train (neboli B-double) tahac-naves-naves 20m, 44t
A-Train: Tahac-naves-prives, ale to je svinstvo a nikdo to neche ridit. 20m, 44t
Nejbeznejsi souprava je nakladak 8x4 a prives se ctyrma napravama. 20m 44t.

Tolik naprav je tu na vsem kvuli tomu, ze se spotrebni dan z nafty plati zvlast a vymeruje se podle zatizeni na napravu. Dalsi duvod je, ze je to tu samej kopec a tudiz jsou mene zatezovany brzdy. A navic je pochopitelne jednodussi nakladak spravne nalozit.

Do vseho vcetne Evropskych nakladaku se kvuli mistnim podminkam montuji prevodovky Roadranger, od 8 do 18 kvaltu nesynchro.

Jezdi se v jednom. Jeste jsem neslysel, ze by tu vubec nekdo jezdil ve dvou. Na zavoznika rovnou zapomente.
Tachografy nejsou, mam logbook, kam zapisujete vsechno spolu s kilometrama s ocejchovanyho pocitalda kilometraze, napevno spojenyho s napravou. Maximalne po 5.5 hodinach 30 minut pauza. Jedna smena trva maximalne 13 hodin. Mezi smenama 10 hodin pauza. Po 70 hodinach "prace" je povinna pauza 24 hodin.
Mistni bagouni jsou slusny, ale neexistuje, aby "neco nevideli". Moc se s tim nemazou, pokuty za cokoliv spojeneho primo s nakladni dopravou (naklad, hodiny atd.) zacinaji na cca 500e. Pokud vas nachytaji pri nedodrzeni hodin, automaticky na mesic bez not.

Jinak samotny jezdeni je tu opravdu tvrda rachota. Tusim, ze neceho jako je dalnice, je tu tak 20km. Jinak vsechno po silnicich, ktery ponekud pripominaji Evropsky Becka. Je to tu ovsem samej kopec, a sama zatacka, nemluve o tom, ze neumej stavet silnice, a tak je treba vetsina zatacek obracene klopenejch, proste na pruser zadelano. Vecne tu prsi a to taky neprida. Maximalka pro soupravu je 90, auta co maj omezovac, ho maj na 94 nebo 95, ovsem neni problem bejt predjet soupravou s kladama, ktera jede 110 az klidne i 120. Moc se s tim nemazou.

Prace je tu momentalne minimalne, asi jako vsude jinde. Ja osobne ma normalni praci "okolo komina" od pondeli do ctvrtka a patek a sobotu jezdim jako "relief driver". To znamena, ze mam okruh firem, ktery mi zavolaj, kdyz nemuzou sehnat sofera a ja to odridim.

Jinak uz me momentalne nic dalsiho nenapada.

Obcas sem pridam nejakou fotku, jak narazim na neco, co stoji za to fotit:


Obrázek



Obrázek
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
sob kvě 30, 2009 12:46 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Já bych měl teda dotázek, co se týče těch převodovek - na N.Z. jsem nikdy nebyl, tak nevím jaký tam panujou podmínky, ale proč tam máte převodovky bez synchronů?
sob kvě 30, 2009 1:33 pm

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Mistni maji za to, ze vic vydrzi, a nejspis maji i pravdu. Napriklad ti na nich neodejdou synchrony :twisted:
Podminky muzou bejt dost hruby, stane, ze je potreba jet 200km po nezpevnene ceste, pokud jezdis s kladama, tak nakladak stravi na asfaltu tak maximalne pulku zivota a zbyutek jezdi marastem. Hodne je tu potreba zavazet na farmy, pac mistni ekonomika stoji na zemedelstvi atd.

Jinak tim, ze "do vseho se montujou", jsem myslel, ze do vsech typu. Ne, ze do kazdyho nakladaku. :?
Naposledy upravil(a) exot dne čtv čer 04, 2009 4:45 am, celkem upraveno 1 x.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
sob kvě 30, 2009 1:40 pm

Uživatelský avatar
JOSEF 15
Příspěvky: 551
Registrován: sob lis 29, 2008 12:14 pm
Bydliště: Velka Biteš

Příspěvek

A jak ses třeba dostal k řízení trucku na Zelandě :?: Bylo hodně překážek :?:
pon čer 01, 2009 12:24 pm

Uživatelský avatar
BajlachVT
Punk's Not Dead
Příspěvky: 1763
Registrován: ned srp 24, 2008 12:36 am
Bydliště: Scotland

Příspěvek

kde sa stratil kolega????dlho nebol na fore.....dufam ze sa mu nic zle nestalo :(
stř črc 22, 2009 1:02 am

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Nikam se neztratil kolega. Kolega se stehoval a nema jeste doma net. A odepisovat na telefonu stoji za prd. Snad uz si ten net brzy zaridim. Jinak dik za starost.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
stř črc 22, 2009 1:16 am

Uživatelský avatar
BajlachVT
Punk's Not Dead
Příspěvky: 1763
Registrován: ned srp 24, 2008 12:36 am
Bydliště: Scotland

Příspěvek

to som rad ze je vsetko v pohode :) jj net rychlo zariad....vela ludi ma vela otazok.... :)
čtv črc 23, 2009 10:13 pm

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Ahojky, tak mam konecne doma internet. Takze pokud ma vela lidi otazky...
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
pon srp 10, 2009 11:08 am

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

hoď sem nějaký foto soupravy s čtyřnápravovým přívěsem, někdo se tu nad tím pohoršoval, ale na NZ je to běžná záležitost
pon srp 10, 2009 4:03 pm

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Jojo, nejakou fotku spacham. Nevim, nad cim se pohorsovat, vypada to docela ok.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
pon srp 10, 2009 11:37 pm

Uživatelský avatar
JOSEF 15
Příspěvky: 551
Registrován: sob lis 29, 2008 12:14 pm
Bydliště: Velka Biteš

Příspěvek

Nazdárek,já mám otazku jek ses dostal k řízení trucku na Novím Zélandě.
úte srp 11, 2009 9:35 am

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Tak k rizeni na Zelande jsem se dostal uplne nahodou. Cestoval jsem po stopem, vzal me nakladak a dali jsme se do reci. Rikal mi, ze je tu velikej nedostatek ridicu, slovo dalo slovo, pokecal jsem z jeho sefem, a sef rekl, ze me zasponzoruje jako zamestnavatel na imigracnim. Udelal jsem si mistni papiry a bylo. Bohuzel dneska je to trochu jinak. Prace je nedostatek a tak tahle cesta momentalne asi otevrena nebude. Az se ekonomicka situace zase zlepsi, tak by to tak nejak zase melo jit.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
stř srp 12, 2009 11:49 am

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

a kde se stam vlastně usídlil? myslím v jakým městě
stř srp 12, 2009 7:52 pm

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

Příspěvek

sob srp 28, 2010 12:02 am

motorkanotor
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 24, 2012 12:51 am
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek

Zdar. Jen se chci zeptat zdali sem ještě někdo píše??
pon bře 11, 2013 1:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Nový Zéland“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti