Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Problém: nefunkční otáčkoměr

Příspěvek

zdravim chcel by som sa poradit :elektricky otackomer vobec neukazuje ziadne hodnoty, len je rucicka stale na 0 (aj ked zaplnem klucik neukaze nic,ani sa nepohne ) ,a chcel by som sa opytat ako by sa dalo vyskusat co odislo ci snimac ci otackomer ,nemam moznost to skusit v inej tatre , da sa funkcnost snimaca nejak zmerat ? diky za radu?
:-)
stř črc 01, 2009 1:57 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Záleží co je to za auto jestli 815-2 10tiválec tak je to na 90 procent čidlo na motoru v zadu je našroubované pod altecem. V tom čidle je snímač impulzů na principu odtrhového kladívka a vačky jak u zapalování na fichtlu a to kladívko se většinou urve. Jestli je to euro tak je otáčkoměr napojený na alternátor ale nevím přesně od ktereho roku se to měnilo. Co jsem slyšel tak otáčkoměr odchazí málokdy většinou je chyba někde jinde.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř črc 01, 2009 9:48 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

diky skusim teda kupit to cidlo,viem viem je to 3 konektorove cidlo +- pod alternatorom v zadu , nasrobovane ide tam 27 kluc , skusal som so skusackou : do otackomera mi ide jeden prud( +) ,a 3 kable (( kostry ,, - ,, ,tak tiez som skusal merat na snimaci,tam su 3 kostry,teda ked som dal jeden kontakt na + tak na 2 kontaktou svietila skusacka,a na jednom tak asi na polovicu,teda tam je nejaky odpor ,skusim vymenit snimac a dam vediet ,diky za radu
:-)
stř črc 01, 2009 10:45 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

čtv črc 02, 2009 8:22 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

dnes konecne som kupel ten snimac co je na motore (konecne doslo do predajne ) , namontoval som ho,a otackomer sa ani nepohol :roll: po dlksom skumani som zistel uplnou nahodou ze nejaky ,, dobrak ,, prehodil kable na otackomery ..........( tie 2 krajne na snimaci )som ich prehodil a uz frci vsetko ako ma,aj motohodiny .... skusim zajst do predajne ci mi ho zoberu naspet :twisted: :wave: :2d:

diky za radu
:-)
stř srp 12, 2009 11:34 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů