Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

nevim jestli je to pravda ale v servisu ve scanii mi technik říkal že když máš automat a jezdíš(ne popojíždět,ale jezdit) na magnet tak třeba u scanie odděláš převodovku,že díky tomu magnetu to nepozná že jedeš a zařadí jakoukoli rychlost.Nevim jestli to je pravda ale pokud jo tak to za to musí stát ta jízda a pak platit převodovku. :roll:
stř led 27, 2010 8:32 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no ale to tady někdo už řešil že se mu to rozdrbalo
stř led 27, 2010 8:33 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

aha tak nic
stř led 27, 2010 8:35 pm

Uživatelský avatar
PeDaM
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 04, 2010 3:11 pm
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Všeobecne sa neodporúča jazdiť na magnet na všetkých automatických prevodoukách (u všetkých tipov truckov) a týka sa to aj poťahovania. Stačí že je priložený a už je tam elektr.magn. impulz.
stř led 27, 2010 8:38 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

mě to je docela buřt já to nikdy nepoužil a ani nehodlám a ti co na to jezdí tak sou kokoti.
stř led 27, 2010 8:40 pm

KUNA
Příspěvky: 117
Registrován: čtv říj 22, 2009 7:30 pm
Bydliště: Hospoda

Příspěvek

roadtrain: No a stejně šéf musí stahovat ty data ne? A když tam je něco špatně tak mu může dát odbor dopravy flastr dva roky zpátky klidně, nebo jak je to?
stř led 27, 2010 10:37 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

stahovat musí ale myslím si že oni jdou po tom jestli máš dodržen odpočinek,čas jízdy a tak rychlost a takové věci je asi zajímat nebudou.ale jelikož si digitál hodně pamatuje tak policista si to může probrat hezky pozpátku na cestě a pak už to jede ale tuto otázku bych směřoval na Tachoscana a dokonce zde dával jak vypadá vyhodnocení z karty kde se používál magnet a nevím jak vysvětlíš průměrnou rychlost 203 km/h protože nepíše jízdu ale km ti napíše i přes magnet.
čtv led 28, 2010 9:11 am

marlowe
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 26, 2010 2:16 pm
Bydliště: Kladno, M. Horákové

Příspěvek

Když vás tak chlapi poslouchám a čtu, tak mi nedá sem nenapsat. Mám osobní a neblahou zkušennost od známé firmy AUGUSTIN. S magnetem si zde žádán, bez magnetu zatracen. A proč? Protože jsi brán jen jako kus a ne jako řidič. A hlavně - tvůj disponent je hodnocen dle tržby, kterou vyjezdíš. Takže tě honí jak nadmutou kozu, ale ten kdo by si myslel, že to někdo ocení, tak se velice mýlí. Pak se zde nabízí i nový styl: na turistu. To se týká především šoférů ve dvojce, kdy ten co řídí, tak má notmálně svoji kartu v tacho a ten druhý ji má vyjmutou a veze se jako stopař (turista). Takže ten co řídí si odjede svých 9 hod. a pak se vystřídají. Dobrý, ne? Narazil jsem tam na borce, který byl také vyznavačem magnetu a jízd na dvě karty. Když jsem mu řekl, že je kokot a že to kazí všem ostatním, tak mi řekl, že je samostatná jednotka a ať mu do toho nekecám. Boží mlýny mi vyslyšely a dotyčného minulý měsíc sestřelili ve Španělsku za 3800 EUR (samostatnou jednotku). A dobře mu tak. Teď může přemýšlet jak to bude firmě splácet.
čtv led 28, 2010 1:14 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no jak to bude splácet 3 karty 6 magnetů :!:
čtv led 28, 2010 1:17 pm

+NÁMĚSTEK+

Příspěvek

Nechal bych magnetáře magnetářema.Na každou svini se vaří voda a časem se vybijou sami.Já osobně magnet nepoužívám a ani se na to nechystám.Ani nevím kam se dává,ale pokud je pravda co se tu píše tak je jen otázka času kdy je jednoho po druhým pochytají,ale to už budou mít ti tzv.řidiči-magnetáři objevenej nějakej novej fígl jak zkur..t pověst nám co chodíme do práce a ne na závody.
čtv led 28, 2010 1:28 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tady se dočtete jak mají kontroloři postupovat při kontrole a hlavně pokud budete číst až do konce , zjistíte co všechno ce dá vyčíst při běžné kontrole z tachografu. A magnet taky najdou http://soubory.proridice.eu/tachografy/ ... hograf.pdf
čtv led 28, 2010 5:08 pm

marlowe
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 26, 2010 2:16 pm
Bydliště: Kladno, M. Horákové

Příspěvek

Pro petraW.: Tak to je docela vychytaný. Takže veškeré přiložení magnetu se pozná, mám pravdu? Ale praxe je doposud jak vidno neúčinná. Jsem zvědav kdy s tím vytáhnou na silnice.
pát led 29, 2010 1:19 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tento týden jsem řešil super poškozený tachograf díky jízdám na magnet.Komplet vyčištěný tachograf což ani dopravce nečekal,ale stejně sem si dal práci a údaje sem zněj dostal.Stačí vědět jak na to. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát led 29, 2010 3:23 pm

bazén
Příspěvky: 608
Registrován: ned říj 19, 2008 1:36 pm
Bydliště: Prajzka

Příspěvek

Určitě sem dej nějaké stažené data at ti magnetaři vidí že se na všechno přijde.
Nikdy jsem magnet nepoužil a ani nepoužiju.
pát led 29, 2010 3:39 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

kluci no mě se to taky nelíbí ale nechal bych to na těch kteří k tomu mají oprávnění aby s takovým zatočily
pát led 29, 2010 3:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host