Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

továrna nebo volant?

továrna
24
12%
volant
176
88%
 
Celkem hlasů: 200

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

Jo hochu tak to ale chodí,čím větší kurva a průserář,tím se má líp,ale za předpokladu,že leze do prdele.A jestli je to kamarád to je jedno.My jsme dnes v práci jednomu takovému dali trychtýr a krém,aby se mu tam líp lezlo.
lubo
pát črc 16, 2010 8:29 pm

Jenda
Příspěvky: 339
Registrován: pon dub 16, 2007 1:30 pm
Bydliště: Česká Lípa a Praha

Příspěvek

Radši "normální " práce než volant.
můj názor: Už jako kluk jsem jezdil s tátou i dědem jako závozník, celý prázdniny jsem si tak brigádničil :) Něco málo jsem se najezdil pracovně dodávkou a když jsem to viděl, jak to na silnicích vypadá, kolik je hodinová mzda, když se to přepočítá a jak zákazníci jednaj s člověkem.. ne radši budu někde makat. Odkroutím si svejch 8,5 hod, vydržim pošuka, co se ohání grafy a produktivitou a mám většinu dne pro sebe! nemíním dřít jak debil bez volna, důchod nás stejně nečeká...
každý ovšem preferuje něco jiného, já třeba nevidět 3 týdny svoji přítelkyni, tak lezu po stropě..
v nebi nejsou žádní zajímaví lidé!
Obrázek
sob črc 17, 2010 12:45 pm

Uživatelský avatar
savana-hokna
Příspěvky: 186
Registrován: ned pro 02, 2007 5:09 pm
Bydliště: Brněnská róra

Příspěvek

Já jsem odešel od volantu k volantu. (z MKD na vnitro). Ale zase mě to nevím proč táhne k MKD. Teď si totiž nemůžu ani vyšperkovat auto, jak jsem mohl na MKD a jezdit bez jmenovek a vysílačky (tu si tam taky nemůžem dát kvůli bezpečnosti) mě nebaví.
NA OLTECU V PIVECU ŠKOPEK DĚLAJÓ,
VASROVICÓ Z ŠRAJBECU NÁM HO ZDRBAJÓ. AŽ POKLAPEŠ Z RIVECU NAHOĎ KE MĚ DRÁT, HODÍME KUS HANTECU A BUDEM ČECHROVAT...
sob pro 25, 2010 8:46 am

mlsounek
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 26, 2009 3:30 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek

Já to vidím asi takhle-kdyby byla slušná práce na vnitru tak bych i jmenovku a vysílačku oželel :D

Ale musím říct že zatím se taky radši toulám po světě 8)
Nikdy nesmíš zadržovat větry, protože Ti to vyběhne přes páteř do mozku a odtud pak přicházejí ty nápady na hovno!!!!!
sob pro 25, 2010 10:04 am

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Všechno má dneska svoje pro i proti..já mám 31, už jsem zažil i pět let ve fabrice (kancl, sklad, expedice..papíry i ještěra) a teď za chvíli to bude pět let co jezdím (vím že jen malým a jen kolem komína)..ale i tak bych asi už neměnil a do fabriky nešel..sice je to občas honička a na bednu (expreska), ale svým způsobem mi nikdo až tak nekecá do života a když si udělám co mám, tak je i trocha klidu :D No a jednu dobu se ve fabrice jelo na tři směny (po týdnu se točilo ranní, odp.a noční) a do toho už bych asi nešel..dneska vím že jdu ráno do práce a odp. (nebo večer-před vánocema) domů..a od Po do Pá a víkendy volno..a když to srovnám, tak prachy jsou skoro stejný, dneska se nikde nikdo nepředá (ale není to zas tak hrozný, aby se s tím nedalo žít) :D Takže asi tak..
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
sob pro 25, 2010 6:00 pm

mikac
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já bych asi do Fabriky nešel.. Když si otec založil živnost a koupil si avii A31T , odjezdil s ní 2 roky a hned měl AVII D75. Když sem s ním parkrat jezdil, chytlo me to. Tento rok jsem se vyučil automechanikem, kde jsem měl řidičáky B , C zdarma. O prazdninách jsem si udělal profesní průkaz, potom živnost. Mezitím jsme spravili tu bývalou avii A31T a jak jsem dostal profesní průkaz a měl sem všechno vyřízené tak jezdím :D Je mě 19 a mám svoji firmu od října a možu vám říct, že i s avii vydělávám na moje roky opravdu slušně a ještě k tomu mě tato práce velice baví :)
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
sob pro 25, 2010 7:07 pm

Dany
Příspěvky: 531
Registrován: čtv kvě 24, 2007 9:04 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Voody79: to máš sice pravdu,ale spočítej si hodiny ve fabrice a za volantem a zjistíš,že za volantem máš 60Kč/h a dvakrát víc hodin.
Lepší ztratit vteřinu v životě, než život ve vteřině
sob pro 25, 2010 7:31 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

To Dany:

Příspěvek

..no právěže já našel práci kde to tak není..tak se jí snažím držet :D A když to tak vezmu kolem a kolem, tak makám zhruba stejné hodiny jako ve fabrice (tam taky byla sezona když bylo moc zakázek a nebo v létě dovolené) a teď mám sezonu před vánocema..ale pořád je to celkem normální a nejde to přes 200h za měsíc! Takže dělám co mě baví - jezdím (sice jen malým - dodávkou) ale je to jako kdybych chodil do jakékoliv jiné práce (co se času a hodin týče). Ale jak už jsem psal..všude je chleba o dvou kůrkách a někomu sedí tohle a někomu zas něco jiného..takže je na každém z nás, co komu vyhovuje :D a v dnešní době není problém jít dělat něco jiného :D Já jen vím, že nemůžu dělat nic stereotypního, například někde u pásu (x-hodin dokola pořád to samé).
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
sob pro 25, 2010 8:02 pm

Uživatelský avatar
savana-hokna
Příspěvky: 186
Registrován: ned pro 02, 2007 5:09 pm
Bydliště: Brněnská róra

Příspěvek

Tak poradte mam se vratit zpatky na MKD? Zena sice nechce ale kolem toho komina uz me taky nebavi. Asi bych se vratil ke Crossu
NA OLTECU V PIVECU ŠKOPEK DĚLAJÓ,
VASROVICÓ Z ŠRAJBECU NÁM HO ZDRBAJÓ. AŽ POKLAPEŠ Z RIVECU NAHOĎ KE MĚ DRÁT, HODÍME KUS HANTECU A BUDEM ČECHROVAT...
ned pro 26, 2010 10:48 am

Michal89
Polák
Příspěvky: 1151
Registrován: čtv úno 18, 2010 8:43 pm
Bydliště: Těmice

Příspěvek

Savana-Hokna:Kam jsi se ztratil včera?A jinak zaleží i jestli máš doma menší dítě.A porovnat pro a proti.A ke Crossu no mmm :D .
Půjdem do dvojky :D .Pak ti písnu sz ještě mám jednu poslední otazečku. :)
ned pro 26, 2010 11:44 am

Uživatelský avatar
savana-hokna
Příspěvky: 186
Registrován: ned pro 02, 2007 5:09 pm
Bydliště: Brněnská róra

Příspěvek

Nejak mi vcera umrelo pripojeni. U Crossu se dvojky moc nenosi.
NA OLTECU V PIVECU ŠKOPEK DĚLAJÓ,
VASROVICÓ Z ŠRAJBECU NÁM HO ZDRBAJÓ. AŽ POKLAPEŠ Z RIVECU NAHOĎ KE MĚ DRÁT, HODÍME KUS HANTECU A BUDEM ČECHROVAT...
ned pro 26, 2010 11:47 am

Michal89
Polák
Příspěvky: 1151
Registrován: čtv úno 18, 2010 8:43 pm
Bydliště: Těmice

Příspěvek

Aha tak to jsme netušili.Ja vím šak ja to napsal jen se smailíkem :) .Mohl by jsi mi poslat do sz ten návod na snižení spotřeby?Jak jsi psal? :)
ned pro 26, 2010 11:50 am

Uživatelský avatar
savana-hokna
Příspěvky: 186
Registrován: ned pro 02, 2007 5:09 pm
Bydliště: Brněnská róra

Příspěvek

Autor je mirage 2000 takze musis na nej. ja jsem ten clanek jen preposilal.
NA OLTECU V PIVECU ŠKOPEK DĚLAJÓ,
VASROVICÓ Z ŠRAJBECU NÁM HO ZDRBAJÓ. AŽ POKLAPEŠ Z RIVECU NAHOĎ KE MĚ DRÁT, HODÍME KUS HANTECU A BUDEM ČECHROVAT...
ned pro 26, 2010 12:00 pm

Uživatelský avatar
pt_55
Příspěvky: 268
Registrován: sob pro 27, 2008 1:14 pm
Bydliště: Cassovia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak ja mam 18 a myslim si, že 100 krat lepšie za volantom ako byť niekde zavrety 8-12 hodin, nechať sa buzerovať, pchať sa veducemu, majstrovi, šefovi do zadku aby som mal nejake "vyhody" a ešte "bojovať s kolegami fakt nestoji za to. Od malička ma to ťahalo k autam, kamionom a hlavne autobusom, všetci si omne mysleli, že mi *ebe a niektori si to myslia doteraz ale je mi to jedno, chodil som sa voziť na autobusy (MHD) a niekedy som tam bol s vodičom aj celu smenu, niečo som sa priučil či už po technickej stranke alebo ake to ma vyhody nevyhody, teraz mam dosť kamaratov medzi vodičmi a väčšina to robi pre radosť a preto že ich to bavi, maju istu pracu, smeny väčšinou do 12 hodin ale priemerne 8, zarobia tiež celkom OK aj keď psychicky labilnejši človek by tych cestujucich niekedy zabil :lol: No ale čo som tym chcel povedať, vozil som sa asi od 12tich a viem čo ta praca obnaša, nepredstavujem si to ružovo ako niekto kto si len tak povie "idem robiť vodiča" a potom sa chyta za hlavu... Možem porovnať aj pracu od do sice nie vo fabrike ale v škole kde praxujem a robim technika, opravujem PC a podobne a niekedy ma fakt ide *ebnuť z toho, že som tam zatvoreny hoci len 7 hodin s tymi istymi ľudmi proste stereotyp plus všetko to čo som popisal na začiatku....

Tak to zhrniem, ja keby som mal na vyber tak si jednoznačne vyberiem volant, nie je to stereotyp vždy sa niečo prihodi, ľudia sa menia som na čerstvom vzduchu :lol: Nikto ma nebuzeruje okrem toho, že niekde musim byť na čas, žiadna ponorkova choroba v "partii" a podobne. Každa praca ma svoje vyhody ale za volantom sa toho da zažiť skutočne veľa.
Tento rok maturujem a nad vyškou určite nerozmyšlam, žiť ďalšich 6 rokov ako študen s obmedzenym vreckovym aby som potom zarabal o 2 tisicky viac ako s obyčajnou maturitou ak neskončim na urade prace ma fakt nelaka...
Za volant ma to vždy ťahalo a určite to po škole vyskušam ! :)
pon pro 27, 2010 12:54 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4531
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

To pt_55: Krásně jsi to napsal, a nechci ti brát vítr z plachet, ale někde do občanky si napiš Truck-Forum, Netechnická témata, Volant nebo Fabrika, strana 5. A za 5-10 let si to přečti a zkus napsat znova. Asi se teď urazíš, a nafoukneš hubu a budeš mě poučovat a proklínat. A nebudu se ti divit, nebyl jsem jiný. Ale věř, že s přibívajícími léty se na to budeš dívat jinak. :wink:
pon pro 27, 2010 2:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů