Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Penguin
Příspěvky: 151
Registrován: ned říj 26, 2008 8:28 pm
Bydliště: Mariánské Lázně

Příspěvek

Kurňa - když to tady tak čtu... Taky máme s kolegou a kamarádem kuriozitku - a prošla po dvou týdnech i kontrolou BAG... To se nechlubim,nejspíš už to nikdy nezažiju,ale stalo se.... Jeli jsme s ve dvojce Španělsko,klasika od nás na Malgrat de Mar k moři,pak vyložit,naložit,zpět na Malgrat,vykoupat a domů - zbytek střídač... Na Malgradu potkávám kamaráda na dovolené s manželkou a dvěma dětmi,pivko,sranda - vtipkujeme,že kdyby nám nestačil ani 21h výkon k vyložení,naložení a další k cestě domů,rád to za nás vezme - ruce už ho svrbí... Samozřejmě už jsme se sekli na vykládce (inu Španělsko) i skoro půl druhého výkonu s cukáním na nakládce (inu Španělsko),Malgrat jsme po cestě zpět minuli a už se chystáme jít spát u Séte (F),když na nás buší vychechtanej kámoš s rodinkou... Vzal naše auto a se svou kartou a mým spícím kolegou na posteli dotáhl auto na Écot (cca 90km před Německo),zatímco já skoro nespící s jeho rodinkou jedním okem sledoval cestu a během povídání jeho polovičky tu a tam upravoval správný směr, na Écotu po dvouhodinovém čekání dojelo i moje auto s kamarádem a vyspaným kolegou... Dali jsme kafčo,kamarád s rodinkou pak odjeli,já zničený si šel lehnout - a jel kolega... Ale naše karty byly tak - my se do výkonu vešli o půl hodiny,pak pauzy 10h a zase jízda,koncová země F,ale mezitim mezera - kde je vlastně třetí řidič - výchozí i koncová země F a ujeto 690km a pak zase my - výchozí země F... Naštěstí to prošlo - a určitě neumim německy natolik dobře abych to vysvětlil - ale nevim,jak podle toho co tady píšete,bych dokládal,že jsem odpočíval na lůžku (mam ještě rezervu cca hodinu na kladiva),zatímco auto kroužilo někde na okruhu 690km... On nám dost pomohl a my víkend doma stihli a asi už mne to nikdy nepotká,ale ještě v dobách krachujícího Ronadu byly i případy,že trucující končící kolega zanechával auto v Itálii a přisedl k jinému Čechovi - po pauze vyjížděli jako dvojka domů - taky asi nikdo neřešil,kde se vzal v Itálii - nebo fakt nevim...
úte říj 04, 2011 10:04 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To jsi měl ty a kolega velké štěstí. 8) Kolega neměl odpočinek a ty taky ne. To ti je asi jasné.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
úte říj 04, 2011 10:20 pm

Penguin
Příspěvky: 151
Registrován: ned říj 26, 2008 8:28 pm
Bydliště: Mariánské Lázně

Příspěvek

jj,teď je - a kolega ho měl - spal jak zabitej... :) Já trpěl v osobáku,ale BAG brali naše karty - a v poho... Ale jak jsem psal,tohle už mne nemůže podruhé potkat,už jsme taky spali 200km od baráku - což je pro dvojku za rohem... :D
úte říj 04, 2011 10:25 pm

Penguin
Příspěvky: 151
Registrován: ned říj 26, 2008 8:28 pm
Bydliště: Mariánské Lázně

Příspěvek

Jo asi jsem nenapsal,že naše karty byly venku a byla tam kamarádova co jel,pak jsme zhřešili a pauzu tam doplnili,ale každopádně nedoporučuju - kolega byl v poho,ale tu hrůzu v osobáku s kamarádovo chotí bych nepřál ani nepříteli... :)
úte říj 04, 2011 10:29 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Třicet sekund náskok do pole :lol:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
úte říj 04, 2011 10:36 pm

Penguin
Příspěvky: 151
Registrován: ned říj 26, 2008 8:28 pm
Bydliště: Mariánské Lázně

Příspěvek

:D
úte říj 04, 2011 10:40 pm

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Já přesto Sibrovy děkuji za fundovanou odpověď :lol: :lol: :lol:
sob říj 08, 2011 10:11 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hele, nejsi ty náhodou dispečer, nebo dopravce a nebo natvrdlej řidič :lol: :lol: Snad každý má svého právníka, senátora ne. Já mám i prezidenta :idea:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
ned říj 09, 2011 10:20 am

Hroch.R420

Příspěvek

Neznáte přísloví "na každýho sibra se vaří voda?" :lol: Sorry za ot.
pon říj 10, 2011 3:04 pm

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Tacho.1 Hele, nejsi ty náhodou dispečer, nebo dopravce a nebo natvrdlej řidič Snad každý má..............

Jestli to bylo na mě, tak nechápu.... pokud to bylo směřováno jinam, tak sorry za ot..
pát říj 14, 2011 12:32 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ano, bylo to směřováno jinam a každý snad ví přesně na koho :lol: Sory za ot 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát říj 14, 2011 6:56 am

misacekk
Příspěvky: 37
Registrován: ned lis 20, 2011 9:54 pm
Bydliště: Všude na cestě

Příspěvek

Chtěl bych se prosím zeptat, jak to funguje v případě toho, že v půlce jizdního týdne (výkonu)
jednoho řidiče nasedne do vozidla druhý řidič a pojedou v posádce,
zda u toho druhého řidiče v případě že u té firmy nepracuje, a nemá data za posledních 28 dní,
je možné doplnit data na digi kartě za posledních 28 dní?
Děkuji
MAN TGX 480
MAN TGA 440
MAN TGA 350
MAN F2000
pát led 27, 2012 4:03 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Pokud pojedete jako osádka musí být kromě 1 hodiny ve vozidle oba řidiči, TDO nastoupíte podle toho řidiče, kterému dřív vyprší lhůta pro nastoupení TDO.
Pokud řidič u firmy nepracuje může nastat dost velký problém!
Na kartu si mužeš doplnit odpočinek, pohotovost a práci podle tvé činnosti i za 28dní na takhle dlouhou dobu by bylo lepší potvrzení o činnostech
pát led 27, 2012 6:26 pm

srneček
Příspěvky: 49
Registrován: ned zář 27, 2009 8:43 pm

Příspěvek

Nevím jestli je to tak správně, ale co se týče dojezdu na jiným řidičem, ale viděl bych to takto:
Ty jsi dojel na Rudnou, odstavíš vozidlo (skončil ti výkon), firma ti zajistí ubytování na min. 9h, ty se vyspíš a dojedeš domů a náklaďák odveze kdykoliv kdokoliv jiný. Pokud vyrazíš během těchto 9h domů je to tvoje volba a nakládáš volně se svým časem. Pokud ti však firma nezajistí ubytování (klidně i v jiném autě s volným lůžkem) tak je cesta domů jako práce a přetažení výkonu. Prostě pokud ti skončí výkon jinde než v místě bydliště nebo obvyklého odstavení vozidla musíš mít možnost ubytování na 9h (případně 24h/45h).

(takto to odhaduju z toho jak někteří BAG chtějí dokládat kde spali řidiči u auta, které nemá lůžka pro řidiče-dodávka 5t)

Prosím o vyjádření někoho chytřejšího, jestli se mnou souhlasí.
sob led 28, 2012 10:15 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Zhruba ano.
Pokud skončíš výkon a nejsi v místě bydliště, nebo místě obvyklého stání vozidla, tak jsi stále na služební cestě a zaměstnavateli z toho plynou veškeré povinnosti s tím spojené. Zaměstnavatel má k řidiči na služební cestě stejné povinnosti jako ke kterémukoliv jinému zaměstnanci na služební cestě.
Pokud někoho zajímá, jaké všechny povinnosti má zaměstnavatel k pracovníkům na služební cestě, je nejlepší si to v ZP přečíst. Určitě najdete spoustu novinek, které vás mohou příjemně překvapit.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned led 29, 2012 1:26 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti