Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
L.81
Příspěvky: 164
Registrován: ned pro 30, 2007 9:12 pm

Příspěvek

Tak Rappy žádá radu a vy ho hned zrazujete. Já bych pořídil auto, zkušebně něco nalítal po okolí, předvedl to nějakému odborníkovi (třeba Filipovi) a jestli chce zažít dobrodružství, o kterém se dnešnímu, pragmaticky uvažujícímu člověku, ani nezdá, vzhůru do Tramtárie!
:twisted: :wink:
úte led 31, 2012 6:25 pm

Rappy
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 31, 2012 9:08 am
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

L.81: já už bych zapomněl myslet optimisticky...ono se to auto dá přinejhorším prodat, rozprodat nebo - a to jen v krajním případě - kravit. Děkuju!!
úte led 31, 2012 6:27 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:valetsesmihy: ...třeba Filipovi.. no Zil 131 neni vůbec špatnej nápad, lehké, benzínové auto (v polních podmínkách nesrovnatelně opravitelnější), jezdí rychle, má dofukování kol za jízdy - to se může ukázat jako výhoda životního významu, potom si troufám tvrdit, že jich pár v Africe jezdit bude, a je to celkově starej poctivej auťák do terénu - záměrně nepíšu náklaďák, tím je samozřejmě nadále a jedině Tatra. A Ural, no tak to je to samý, ovšem v trochu těžším provedení. Ovšem u obou přibývá dost zásadní součást - vodní chlazení.. A to není to, co bych chtěl mít v autě někde kde voda teče jen v období dešťů a kde člověk najde bežně opuštěný vrak auta a u něj vybělené kostry..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte led 31, 2012 6:35 pm

L.81
Příspěvky: 164
Registrován: ned pro 30, 2007 9:12 pm

Příspěvek

No vidíš... :D Vždyť to auto si můžeš klíďo i nechat. A přijde čas a tradá! A víš jak je krásný mít sny?! Optimismus je moc důležitá věc, i když dění vůkol k němu moc nepřispívá...
úte led 31, 2012 6:40 pm

L.81
Příspěvky: 164
Registrován: ned pro 30, 2007 9:12 pm

Příspěvek

Filipe,ty píšeš hrozně rychle,samozřejmě jsem myslel jedině Tatru,nějaký rusáky nebrat.
A můj minulej příspěvek patřil Rappymu :)
úte led 31, 2012 6:45 pm

Rappy
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 31, 2012 9:08 am
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Filip: to byl takový výstřel do tmy s tím zilem, jak jsem psal na začátku, jsem srdcem tatrovák, proto jsem tady a proto tady všechny otravuju. Zil bude vítán, ale jen jako doprovodné vozidlo k mojí Osmikule. aspoň se budu moct s někým hecovat, co dá zil a co tatra :-)

L: vyřešeno - budu špízovat net, ale ne za účelem expedice, ale prostě mít doma, co chci...když to půjde dobře, tak se za pár let přihlásím se skutečnou fotku z Himalájí nebo s tím, že jsem někde v lomu rozšlehal auto
úte led 31, 2012 6:46 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Základ je mít dostatek kapitálu, jinak to zůstane u snu. Třeba trajekty, povolení, dočasná registrace auta na uzemí Afrických států, peníze na palivo a úplatky úředníkům atd. Možná to auto nebude v celku tak drahé jako ty náklady expedice. Bez finanční rezervy nemá cenu jezdit dál než po Rozvadov. Arthur z Berlína letěl z Turecka pro díly domů aby se hnul z místa.
Volvo FL 614.
úte led 31, 2012 6:53 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hele, a nebo tam jeď a kup něco tam, něco co už je tam zvyklý a na africkejch numbrech :lol: :lol: možná i Tatru tam najdeš, v Lybii stoprocentně. Akorát ti na cestu přibalej prostřílený záda.. :x Každopádně, jestli to myslíš opravdu vážně, tak já bych jel taky, vydělám nějakou škváru, koně dám na ustájení někam, o psíky se postará manželka a vyrazíme. A víš co, pojedem mojí AV 8, po cestě budem lidem sloužit, budem vyprošťovat zapadlý auta, zvedat auta s ulomenym kolem, stavět mosty... A třeba tam nakonec zůstanem jako ten borec v Angole s tou 148 S 3..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte led 31, 2012 6:56 pm

Rappy
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 31, 2012 9:08 am
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Filip: nejhorší je, že si nejsem jistej, jak vážně to myslíš :-D až po tu AV 8 jsem ti to fakt žral, ale když jsi začal se stavěním mostů a sloužení lidem, bylo jasno... :-D
úte led 31, 2012 7:02 pm

L.81
Příspěvky: 164
Registrován: ned pro 30, 2007 9:12 pm

Příspěvek

Mě zas přijde divný, že vidí Filip Himaláje v Africe? :lol:
úte led 31, 2012 7:03 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ale já to myslel vážně, víš jak je v Africe vzácná nástavba jeřáb někde v pustině?? A s navijákem k tomu?? To mě málo znáš, já sem schopnej všeho..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte led 31, 2012 7:11 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na Himaláje bych rychle zapoměl, je to dost daleko a moc silnic ani cest tam taky nebude.. A takový Kilimanjaro je skoro jako Pamir nebo Himaláje..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte led 31, 2012 7:13 pm

Rappy
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 31, 2012 9:08 am
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Je fakt, že vyfotit avečko před Sfingou, to by byla jedna fotka na světě! A představ si vzít oboje. Vysral bych se na úpravy ložné plochy, to bychom pak mohli pomoct ještě víc lidem, naložit, převézt, složit, postavit, zkolaudovat a zas o dům dál...byli bychom oblíbení :-D
úte led 31, 2012 7:22 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já myslim že jo, ten v tý Angole musel bejt za boha.. a představ si ty (jen někde) krásný ženský, něco bys pomohl a žena na celou noc zdarma :lol: :lol: akorát zásobu zesílenejch gumiček..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte led 31, 2012 7:26 pm

Rappy
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 31, 2012 9:08 am
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Filip: a jsme opět u těch taktiků :-D možná bychom dostali i smečku velbloudů, za vykonané dobro
úte led 31, 2012 7:27 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 0 hostů