Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Venca R
Příspěvky: 1978
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Sice neřežeš obvod, ale ten se samozřejmě zmenšuje ojetím gumy. Udělá to až 3%. Na to není třeba hádek, to je prachsprostá fyzika
pon úno 13, 2012 1:09 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Mack: Jestli,že motor pohne koly o jednu otáčku, vykoná práci menší na sjetých pneumatikách, protože pohne autem jen o 0,9m. Takže spotřebu by třeba palubní počítač měl teoreticky opravdu ukazovat nižší na sjetých kolech...
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
pát úno 17, 2012 9:15 am

Penguin
Příspěvky: 151
Registrován: ned říj 26, 2008 8:28 pm
Bydliště: Mariánské Lázně

Příspěvek

Mne teda prožezali gumy na zadní nápravě po cca 380tis km (Michelinky),spotřeba se nezvedla,ale jak jsme čekali a předpovídali - jelikož lítáme horký Španělsko s těžkym chlaďákem,začali se okolo 420tis km drolit kraje a začali jsme mít strach z případného defektu(ů),takže nakonec po 430tis km definitivně skončili... Jinak na boku je takovej trojúhelníček - a podle toho se prý pozná,kam až se můžou prořezat - každopádně my jsme jejich životnost prodloužili o 50tis - jestli je to hodně nebo málo... :?
pát úno 17, 2012 2:18 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Penguin

Příspěvek

na hnaný nápravě??? a 380????a na mrazáku,,, nekrmíš nás tak trošičku???? :D :D mrazák sem tahal taky a taky na "tlustým paňákovi" řekl bych, že ta o tý karkulce je taky pěkná..... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát úno 17, 2012 8:49 pm

Penguin
Příspěvky: 151
Registrován: ned říj 26, 2008 8:28 pm
Bydliště: Mariánské Lázně

Příspěvek

Ne - nekrmim - když ty gumy z Magdy defo zmizely měly 430tis.... Chlaďák teda tahaly poslední rok a půl - jinak standart na plachtě... Něco železo a katalogy apod..l Mam Magdu od jejích 156tis - takže na si na tom celkem stojim... :D
sob úno 18, 2012 2:42 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no myslím to trošku v nadsázce ...opravdu se mi to nechce věřit ...hnanou nápravu tipuju do 250 max,(mě vydrželi s retarderem 175 bez řezání....asi sem moc hold brzdil) ale nechci rozpoutávat nějakou zbytečnou hádku a polemiku , možná jste měli štěstí na opravdu žhavý pneu....ale prostě e mi to nezdá, toť vše , samozřejmě nikoho urazit nechci.... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 18, 2012 9:46 am

petr frýda
Příspěvky: 48
Registrován: stř úno 15, 2012 8:56 pm
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

PROŘEZÁNÍ PNEU

Příspěvek

Když jsem přezouval firmu HOPI,tak na Michelinech XDA hnaná náprava 240000 km.předky max 110000 km a kraje ůplně na dráty.Moc to neřešili,kostry si pěkně
ničili.Dopravák byl flegmouš.Bylo to v roce 2002 až 2003
ned úno 19, 2012 6:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů