Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
lluuiissaa
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 23, 2011 9:10 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Taky nedam dopustit na AutoMapu 6.8.1 a jeste jsem si koupila navigaci Navon N760 truck, ktera ma mit 99% pop.cisel, zatim ji testuji (zatim bomba, ale neni levna)
Pocitat s nedostatky (vlastnimi,vozovky i vozidla) a predvidat chovani i chyby ostatnich.
sob led 21, 2012 9:06 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

pepetruck napsal:







Ahoj kluci!

Pozorně jsem přečetl témata na fóru,ale nikde jsem se pořádně nedočetl o tomto. Sháním veškeré informace o navigaci na notebook-lépe řečeno o GPS přijímačích. Na netu informace od uživatelů moc nejsou a zkušenost je asi ten nejlepší rádce. Mapy jsou vcelku jasné-o tom je tady napsáno až dost včetně podrobné instalace a zde to nechci řešit. To je obsaženo v jiných vláknech.Můžete mě prosím napsat,jaké GPS přijímače používáte a jaké máte zkušenosti s přijmem GPS signálu? Ať už jde o bluetooth nebo přímo do USB-umístění ve vozidle nebo mimo kabinu. A jaký chipset je použit u konkrétního přijímače(Skytreq,SIRF III,u-blox). Nějaké info na fóru je,ale bylo by možná dobré to tady trochu blíže probrat.Nemáte někdo zkušenosti s tímto přijímačem.

http://www.navilock.de/produkte/gruppen ... blox5.html

Díky za všechny odpovědi
BES - běs
stř led 25, 2012 9:43 pm

struna
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 27, 2009 11:56 am

Příspěvek

mám navigátora 9 a k tomu používám tv aver media pilot s GPS a funguje to bezchybně
stř led 25, 2012 10:00 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Pavle používám již nškolik let Navilock. před nedávnem (asi po 3letech) se mi zničehož nic odporoučel. Koupil jsem tedy ten samý ale novější model NL-402U.
Naprostá spokojenost. Nestalo se mi zatím, že by za cca 3měsíce ztratil signál (nepočítám tunely :D ) vždy min 3 satelity průměrně tak 6 - 8. přestnost naproto špičková. Se spojením s Infomapou 18 nebo s trucknavigátorem 9 naprostá spokojenost. Ano je to s USB kabelem ale nemusím se zase starat o nabíjení - vše má své pro a proti oproti třeba bluetou...

Už je ale nový model: http://www.navilock.de/produkte/gruppen ... blox6.html tak bych určitě šel do něj.

Nevím ale s jakým konektorem scháníš? To co jsi dal odkaz není na USB! Ale můžeš na něj použít redukci.
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
čtv led 26, 2012 12:34 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

-

Příspěvek

lluuiissaa a nemáš s tím navonem problemy s příjmem signálu gps?já mám Navon N 750 truck a někdy mě fakt s...
čtv led 26, 2012 5:46 pm

Uživatelský avatar
pepetruck
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 11, 2009 7:05 pm

Příspěvek

Pro GIZMO_CZ: Ahoj! Pavel jen překopíroval mojí zprávu z nového vlákna. Asi jsem tady na foru udělal drobet zmatek,tak se všem omlouvám za založení nového vlákna.Sháním jen info od uživatelů a zkušenosti s GPS přijímačema. Sháním připojení přes USB-nechci řešit nabíjení. Ten uvedený odkaz na přijímač má skutečne konektor MD6 pro PDA,ale Navilock k tomu prodává i redukci z MD6 na USB. Zaujal mě proto,že je určen k montáži mimo kabinu-třeba spoiler a myslím si,že lepší umístění se nedá už najít. Já si právě koupil přijímač na USB přímo k noťasu,ale ten se chová nestandartně a jede si svojí trasu-někdy v pořádku a někdy přes domy,mimo silnice apod. Už je zpět na reklamaci.........................znova se omlouvám za malý zmatek a za založení nového vlákna. Budiž mě odpuštěno :lol: 8)
čtv led 26, 2012 8:28 pm

struna
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 27, 2009 11:56 am

Příspěvek

tohle mi ten aver pilot nedělá,mám to hozený na palubce u okna,napájení přes usb,je v tom tv s digi tunerem a do ovladačem,pravda dražší,ale dobrý
pát led 27, 2012 1:23 am

Uživatelský avatar
lluuiissaa
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 23, 2011 9:10 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

to mmartinzjm: zatim ne, signal drzi .......v tunelech signal simuluje, zatim jsem spokojena
Pocitat s nedostatky (vlastnimi,vozovky i vozidla) a predvidat chovani i chyby ostatnich.
ned led 29, 2012 12:06 pm

baklo
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 28, 2012 9:53 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek

Mám GPS Nokia a maká na obě navigace.
sob úno 25, 2012 12:39 am

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

pepetruck já ho ven nedávám mám ho za předním sklem na scanii g a v pohodě. problém by byl kdyby bylo čelní sklo pokoveno to pak musí opravdu ven.
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
sob úno 25, 2012 8:48 am

Bambino

Příspěvek

Ahoj chci se zeptat, jestly někdo mate zkušenosti s navigaci do notebooku Automapa PL a jestly nevíte s jakou GPS antenou to funguje. Díky ;)
sob úno 25, 2012 6:25 pm

Uživatelský avatar
pepetruck
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 11, 2009 7:05 pm

Příspěvek

Pro Bambino: Ahoj kolego! Používám Automapa PL,verze 6.10.0 .....jako modul pro příjem GPS signálu používám GPS USB dongle Canmore GT-730F (65kan.Skytreq). Je napájen přímo z USB,takže odpadá napájení a tím další kabel.
Je tedy pravda,že po zakoupení tohoto modulu jsem byl překvapen tím,že navigace si místama dělala co chtěla-jela po poli,pangejtama,přes domy apod. Po reklamaci tohoto modulu jsem nad míru spokojen.....navigace se po zkušebních jízdách v německu,na slovensku a i u nás chová přesně tak jak má. Byl to vadný kus,ale nyní je v pořádku a používám ho. Cca kolem 4000km se nespletla ani jednou,mám tam nastaven profil nákladního vozu s rozměry a tonáží. Tento modul je zapojen přímo do USB a není s tím problém. Rychlost čtení z USB portu mám nastavené na 9600bps. Jen si musíš vyhledat a nastavit na jakém portu Tě "pracuje". Není teda možné to na noťasu přehazovat mezi různými USB vstupy.....jinak by tě to nefungovalo. Musel bys to zase pak nastavovat na jiný USB a to by tě asi nebavilo. Tento modul mám přímo na noťasu,ten mám umístěn na polici u předního okna a modul je tedy 10cm od čelního skla. Signál mě drží,jen při průjezdem tunelů se samozřejmně ztratí. Ale rychle se načte signál po vyjetí z tunelu....cca3-4s. Snad jsem tě drobet pomohl,před více jak měsícem jsem sháněl podobné info i já. Jinak Automapa doporučuji..................povedená mapa,příjemné uživatelské rozhraní,spokojenost.
sob úno 25, 2012 6:56 pm

l.kazda

Příspěvek

Automapa jedna z těch lepších,mě fungovala z obouma mám navilock do usb s tím bez problémů a teď jsem se hacknul na patriota co máme v autech ten je přes bluetoth a s ním ůplná paráda
sob úno 25, 2012 6:56 pm

Bambino

Příspěvek

Díky moc za informace, hned sem si to našel na internetu. :wink:
sob úno 25, 2012 7:31 pm

mikiliki
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 09, 2011 3:30 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC

Příspěvek

Vystačím si s mobilem HTC s navigací Igo
ned úno 26, 2012 12:58 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů