Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
hanzs
Příspěvky: 629
Registrován: ned led 06, 2013 8:12 pm
Bydliště: Neratovice

Příspěvek

Takový dotaz:
Díval jsem se na to video Buggyry vedle ve vlákně, kde R. Smolka říká, že prosazoval tuto spolupráci Tatry s Buggyrou. Pak BDP stavělo Tatry prý přímo v Tatře. To jako obecně Tatra spolupracuje na víc projektech pro Dakar odděleně? Přijde mi to takový zvláštní, že to vypadá jako když různí lidé z Tatry spolupracují různě na různých dakarských projektech?
stř lis 27, 2013 10:08 am

latis
Příspěvky: 104
Registrován: pát lis 23, 2012 9:12 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak ono,hlavně Fat Boye stavěla Talosa,což je dceřina společnost Tatry. Ale doteď to bylo tak, pokud vím,že Tatra poskytovala jen určitou formu spolupráce co se týká dílů.Lopraisovci staví auta sami, BDP pokud myslíš 815 od pana Smolky, se myslím taky stavěly mimo fabriku, Jamal Ardavičuse taky.
stř lis 27, 2013 10:25 am

hanzs
Příspěvky: 629
Registrován: ned led 06, 2013 8:12 pm
Bydliště: Neratovice

Příspěvek

latis: Že se Fat Boy stavěl v Talose je jasný. Ale R. Smolka říká, že to je spoluráce Tatry s Buggyrou. (to chápu tak, že za tím stojí Tatra, že to není jen jeho vedlejšák).
Dál BDP píše toto:
Tatry 815 Bonver Dakar Projectu jsou vylepšenými modely z minulých ročníků, Tatra Jamal Artura Ardavičuse je zcela novým speciálem. Všechna auta ženou vpřed motory Gyrtech. Vozy vznikaly přímo v dílnách automobilky Tatra v Kopřivnici.
stř lis 27, 2013 10:36 am

Uživatelský avatar
Lucian
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 08, 2009 7:21 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Talosa není dcera Tatra Trucks a.s.!!! Talosa má úplně jiné majitele. Talosa s.r.o. vznikla z původní Tatra doprava s.r.o. a Tatra a.s. svůj podíl komplet prodala již před několika lety.

Většina dakarských speciálů vzniká tak, že se v Tatře (Tatra Trucks a.s.) vyrobí konkrétní komponenty (roury, nápravy, sestupy) a ty se dodají zákazníkovi, ať už ILT nebo BDP nebo LRT a pod. Pak následuje stavba speciálu, kterou provádí různé společnosti. Fat Boye a dakarského Phoenixe stavěla Talosa, ILT si staví z komponent auta sám a někdy se staví přímo v Tatře (Tatra Trucks a.s.). Ale třeba původní tatrovácký kabiny pro Tatru dodává Talosa.

FatBoye a před tím auta CDT a i auta Tomáše Tomečka přímo konstrukčně tvořil Radek Smolka, ILT si auta vymýšlí sám. Jak je to s novým Jamalem pro Artura nevím.

A ano Tatra Trucks a.s. podporuje současně několik týmů, a spolupracuje na vývoji těchto vozů.
stř lis 27, 2013 10:42 am

latis
Příspěvky: 104
Registrován: pát lis 23, 2012 9:12 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak to se omlouvám,že Talosa už nepatří Tatře mi nějak uniklo. Moje chyba. A jinak prvního Jamala ILT navrhoval pan Holáň a teď Arturův si myslím taky.
stř lis 27, 2013 11:05 am

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Přátelé, zítra jedu na dva dny do Bratislavy, tak koukejte, ať v neděli, až budu zase u PC, je tady nějaká pořádná novinka :-D
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
čtv lis 28, 2013 7:02 pm

ateliersk
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek

Koukal jsem ze se KMR uz asi tyden snazi zvysit navstevnost stranek "simulaci" napadeni "hackerama" ;-) .

http://kmracing.cz/aktuality.php

A nebo ze by to bylo opravdu napadene a nebyli s tim schopni cely tyden nic udelat ....... ? ;-(

Pepa


Obrázek
pon pro 02, 2013 8:23 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

Trochu paranoia, ne?
pon pro 02, 2013 10:25 am

mxx
Příspěvky: 43
Registrován: pon led 07, 2013 10:53 pm
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek

asi v kmracing :D
pon pro 02, 2013 10:54 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Pánové, větší pitomost jste asi vymyslet nemohli, i když pár podobných "myšlenek" se tu už asi našlo.

Opravdu stránky byly napadeny, přišel jsem na to náhodou o víkendu a nadpisy v redakčním systému přepsal zpět. Momentálně se to zdá být v pořádku.
pon pro 02, 2013 10:26 pm

ateliersk
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek

priznam se ze kdyz jsem to uvidel nekdy pred (o) vikendu (to tam byl zmenen jen nadpis prvniho clanku a s jinym textem), tak jsem to psal na nejaky na strankach uvedeny mail, ale zadne reakce jsem se nedockal. Tak jsem to pak asi po trech dnech dal na forum s tim ze si toho snad nekdo vsimne. A s tim ze je to zamerne, jsem si sice delal legraci, ale jen trochu, je spousta "PR odborniku", kteri o necem takovem nahlas mluvi, tak ze by me uz neprekvapilo ani to :shock:

Pepa
úte pro 03, 2013 9:39 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

ne ne, zcela určitě šlo o nějaký útok. Nikdo samozřejměnemá chuť se prezentovat tímto způsobem, naším cílem je mít web zcela v pořádku. tenhle druh PR bych opravdu moc nepochopil... Ale je to divné...

Mohl bych se žertem domnívat, že to hacknul nějaký velký fanoušek nějaké konkurence, ale to by nebyla vůči nikomu zrovna férová myšlenka...
úte pro 03, 2013 12:01 pm

martin.troy
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 10, 2012 11:02 pm
Bydliště: Kralice na Hané

Příspěvek

Ví o tom někdo něco? :shock:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 557&type=1

že by snaha rozhýbat v mezičase nějakou diskuzi....?
úte pro 03, 2013 12:15 pm

latis
Příspěvky: 104
Registrován: pát lis 23, 2012 9:12 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Co o tom vím je to nějaký program rally event.Víc možná najdeš tady. Mám dojem, že Aleš je nějakým patronem nebo partnerem,je tam napsaný jako jezdec. http://www.rallyeevent.com/jezdci/ales-loprais
úte pro 03, 2013 1:00 pm

ateliersk
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek

Jiri Vintr píše:Mohl bych se žertem domnívat, že to hacknul nějaký velký fanoušek nějaké konkurence, ale to by nebyla vůči nikomu zrovna férová myšlenka...
...no, ja bych to spis tipoval na vaseho fanouska, protoze to bylo jen takove "decentni" upozorneni na nezabezpeceni webu. Kdyby chtel, tak z toho, s prominutim, udela paseku, vcetne vymeny fotek za neco a pod.

Pepa
úte pro 03, 2013 1:01 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host