Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ota:

Tam jsem ti do SZ poslal svuj e-mail, tak posli fotky a ja ti je sem vlozim! :lol:
úte led 21, 2014 10:08 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ota Buben:

Tak mas je tady! :lol: :lol: :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a na priste, posli foto a ja ti je vlozim, jenom napis do ktereho vlakna! :lol: :lol: :lol:
úte led 21, 2014 10:34 pm

lupen
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 10, 2007 9:18 pm

Příspěvek

Zdravím , mohl by mi někdo kdo to ví napsat jaké jsou otáčky na výstupu na hydročerpadlo u Tatry 815 t2 synchro převodovka? Zajímají mě otáčky na malou řadu a na velkou při volnoběžných ( cca 750 ot/min) a ještě mám na převodovce "C" pohon ten násobí otáčky 1,3x že?
Děkuji za odpověď.
sob led 25, 2014 11:03 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Přesunuto z nového vlákna.
Zdravim vsechny.
Jsem tady nove takze mozna se o tom vsem tady nekde psalo ale ve vyhledavani jsem nic nenasel.
Mam na ukrajine lesovuz terrno1. Dal jsem to ukr ridici a debil zkurvil rozvodovku. Byla bez oleje. V podminkach jaky tam jsou jsem si objednal repasovanou. Demontaz a montazje kapitola sama pro sebe. Napriklad nejak nikomu nedoslo ze predni torzni tyce je treba v predu uvolnit aby netahly, takze mam slozene zadni ulozeni na polovinu. Kazdopadne rozebrat polovinu podvozku na vyndani rozvodovky je sila.
Muj dotaz spociva v nasledujicim. Ridici z. Ruska( sibir) s kteryma se spojil mechanik aby vedel alespon priblizne co delat ( manual za 3000 kc od tatry je k celem k nicemu) mu rekly ze tatra nemuze jezdit vice jak 50 m vzad a nalozena 25m. Ze pry potom rozvodovka nemaze jelikoz je tam jednosmerne olejove cerpadlo.
Co vy na to?

Arktik

Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 8644
Bydliště: Uzhgorod

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 8:48 am Předmět:
Laughing proc by tatra nemohla jezdit dozadu vice nez 50 m po prazdnu a 25 metru nalozena? Nejaka hovadina ne??? Laughing Laughing Laughing

Ja jsem na Ukrajine take mam tady svoji tatru akorat sklapecku, a prubezne delam opravy pro slovaky co tady maji lesovozy! Tak kdyz tak, napis mne do SZ svoje cislo na Ukrajine ja se s tebou spojim a neni problem vyresit jaky koli dil, jakou koli opravu!

Terrno1
Založen: 21.1.2014
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 9:28 am Předmět:
taky me to prislo jako kravina. nicmene je to napsany na severskym blogu odkud cerpal info. tel mas v sz

Arktik
Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 8644
Bydliště: Uzhgorod

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 9:31 am Předmět:
Tak mne pak rekni, jak bych dejme tomu odsypaval hraze na rybnikach dke se po hrazi denno denne couvalo nekolik km!!! Laughing Jedno nacouvani 150-200 metro jen tak fiklo a za den jsem to couval X krat. Laughing

V prvni rade by to chtelo se ridit pokyny stanovenymi vyrobcem dle manualu "navod na obsluhu a udrzbu vozidel Tatra 815". a ne cist hovadiny na nejakem blogu, co napsal nekdo, kdo tatru nevidel ani z rychliku!
Naposledy upravil(a) Hynek dne pon led 27, 2014 1:44 pm, celkem upraveno 2 x.
pon led 27, 2014 10:52 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Přesunuto odjinud.
Meste jedno tema. Mam na lesovozu 22.5 kola. Pruchodnost terenem neni nic moc, hlavne je nizka takze trubkou soupe po zemi. Hlavne kdyz projede Ural a necha koleje. Daji se namontovat na terrno1 vojensky kola napr. Barum taktik. Samo i s diskama, jak je to se sroubama a pod? Co se proto musi udelT? Legislativa me netrapi tam kde jezdi zadna neni.
Jednoduse receno. Potrebuji ji prizvednout avymenit vzorek na pneu a tim ji dostat dal do lesa.
Skoda ze menmohu pridat fotky. Z ipadu me nejde vybrat fotka zgalerie abych vam priblizil kde jezdi.
Arktik
Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 8644
Bydliště: Uzhgorod

Nový příspěvekZaslal: po leden 27, 2014 8:43 am Předmět:
Kde jezdi? Na Ukrajine! Laughing

A takticke kola s diskama na TERRNo nedas, protoze v zadu jsou uzke napravy a naboje na dvojmontaz!

Arktik
Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 8644
Bydliště: Uzhgorod

Nový příspěvekZaslal: po leden 27, 2014 9:05 am Předmět:
Tady ma slovenskou VVN predelanou na lesovuz!

a tady T2 s dvojmontazi, slovaci na dvojmontaz namontovali taktiky od ZIL-a a to ti povim jezdi to jak cert!!!

takze to chce ty bezdusove gumy s diskama vyhodit, vzit rozebiratelne disky a hodit na ne ty zilacke taktiky! Rozebiratelnych disku mam celou sadu na celou tatru uz tady na Ukrajine!

Arktik
Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 8644
Bydliště: Uzhgorod

Nový příspěvekZaslal: po leden 27, 2014 9:15 am Předmět:
Nevim v kterem rajonu tady na Karpatech jezdis! Vim ze tady jedno blede zelene TERRNo je, s kabinou s lehatkem, to prislo nejak v lete minuleho roku, mel jsem zato ze to jsou madari kteri tezi tady kolem Tury Remety, s tim TERRNo prisel I takovy velky lesni traktor! Tak nevim, ja si nevsimnul espezetka na tom TERRNo mozna je to to tvoje!
Jel mne oproti na vypadovce Uzhgorodu ja jel z Perecina a TERRNo jelo smerem na Perecin! Nestihnul jsem ho vyfotit! Laughing
Tak vim ze jedno TERRNo se tady nekde pohybuje, ale kde to presne nevim!
Slovaci tezi ve Velkem a Malem Bereznem!
A ja se sklapeckou se pohybuju po cele Zakarpatske oblasti, a zhodou okolnosti posledni dobou odsypavam lesni cesty!

toto jsem ted minuly tyden navazel sterky na lesni cesty a sklad dreva v Malem Bereznem! Laughing

Terrno1
Založen: 21.1.2014
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Nový příspěvekZaslal: po leden 27, 2014 9:20 am Předmět:
ta predalavka na zilovskz pneu je dobrej napad tech tadz je mraky. Ja tezim ve lvovsky oblasti Sambir a okoli.. Kdyz jezdim pres bereznej, tak je k videni hodne tater na zilinskech cislech lesovozu.
ty gumy a hlavne disky pasujou bez problemu nebo je potreba neco predelat. Do yadu pak je dvojmontaz nebo singl. y fotky to neni ynat

Arktik
Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 8644
Bydliště: Uzhgorod

Nový příspěvekZaslal: po leden 27, 2014 9:27 am Předmět:
Tak to zase neni az tak daleko! To je kousek!

Ja v listopadu navazel kameni na lesni cesty, ze Stavneho co je zrovna na hranici Zakarpatske a Lvovske oblasti! Laughing

Ja ty zilacke gumy doporucil slovakum tak je namontovali na tu T2 a jezdi jak certi! Laughing Ja sam koukal jak puk! Laughing Kdyz jsem to videl v Zabrodu! Laughing Listopad to jenom prselo ja zrovna slovakum navazel sterky na sklad, a tam zrovna prijela ta T2 s tema zilackyma taktikama a ten ti v tom blate letel do tech kopcu jak cert! Laughing
Tam na mem vlakne tri T jsou I fotky! Laughing
Vzdyt tam jsou fotky I z oprav tater tady na Ukrajine v Uzhgorodu co delam s klukama, cely provoz jak moji tatry tak I tech slovenskych lesovozu, a ukrajinskych kolegu, tak je tam toho docela dost. Tak na to mrkni, mozna tam najdes neco uzitecneho pro sebe! Laughing
Opravit tatru neni problem, zalezi od rozsahu oprav, male a bezne opravy delame primo I na ceste kdyz je potreba a vetsi opravy to uz delame ve dvore nebo na dilne!
Dily tady mame, kdyz neco chybi nebo neni, tak nedela problem skocit pres hranici na Slovensko a koupit takze dil tady mam v prubehu dne! Laughing

Arktik
Založen: 2.5.2010
Příspěvky: 8644
Bydliště: Uzhgorod

Nový příspěvekZaslal: po leden 27, 2014 9:29 am Předmět:
Tak gumy od vojenskeho zila jak vidis pasuji to je rozmer 12,00 R 20 a disky musis pouzit jak mam ja na svoji tatre takze obycejny rozebiratelny disk! Laughing

tomas 148
Založen: 2.1.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Slavkovský les

Nový příspěvekZaslal: po leden 27, 2014 11:30 am Předmět:
Deset z deseti trucktrialistů ti doporučí kola právě z urala 14R20.Na těch 12 budeš stejně nízko jak na bezduškách a v kolejích po uralu to stejně pověsíš.
pon led 27, 2014 10:54 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Jednodušší by bylo dát na to 13R22,5 disky ti zůstanou stejné,my je máme na 8mikole a v terénu je to znát,samozřejmě s hodně hrubým vzorkem...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon led 27, 2014 9:04 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

zvoní mobil:ty woe nevím co se tomu stalo,jde mi lehce plyn a nechce se vracet...kouzlo od E3 nahoru,pružina plynu-práce na půl dne díky cooleru,ne jak u starších aut na 10 minut :lol: a jenom vyjel z dílny,dojel druhej,že se mu kouří z palubovky(značku skvělého vozu určitě poznáte dle fotky)Jo von to ten Lubosss přivolal,si to s ním budu muset vyřídit... :evil:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte led 28, 2014 9:20 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Pavle já nic nepřivolal pouze řeším stejný problém o týden dříve :lol: :lol: :lol: ale tu žlutou almaru co bezprizorně leží na páté fotce koupím :lol: :lol: :lol:
úte led 28, 2014 9:37 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Co bys s ní dělal,ty bys to ještě namontoval na nějakou Liazku a vymyslel hydrodrive předku alá liazolubosssuds... :lol:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte led 28, 2014 9:42 pm

lupen
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 10, 2007 9:18 pm

Příspěvek

Zdravím , mohl by mi někdo kdo to ví napsat jaké jsou otáčky na výstupu na hydročerpadlo u Tatry 815 t2 synchro převodovka? Zajímají mě otáčky na malou řadu a na velkou při volnoběžných ( cca 750 ot/min) a ještě mám na převodovce "C" pohon ten násobí otáčky 1,3x že?
Děkuji za odpověď.
úte led 28, 2014 9:55 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

no vzhledem k tomu že se na ni dají pověsit dvě spv23 nejsi až tak daleko :lol: :lol: :lol:
úte led 28, 2014 10:27 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Kdepak kamaráde,ten náhon je po G.O. zítra ho napasujem na přetěsněnej a jinak poladěnej Zetorek a šup s ním do UDSky... :wink:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte led 28, 2014 10:32 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

:cry: :cry: :cry: a já už viděl další perpetum ala já :P :P :P
úte led 28, 2014 10:50 pm

Ota Buben
Příspěvky: 290
Registrován: pon bře 25, 2013 7:30 pm
Bydliště: polom 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zdravim .Mám tady hodně věcí na UDS nemáte zájem??
úte led 28, 2014 11:06 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

almara? SPV ? SMF? baňky na H22?
úte led 28, 2014 11:13 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti