Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tablet
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 26, 2007 3:47 pm
Bydliště: Osoblaha

Příspěvek

To je u nás normální čet jsem ten zákon (který je sice v platnosti ale přesto neplatí) a je tam cosi o tom, že kdo má 10 bodů a míň bude navíc muset absolvovat navíc školu bezpečné a defenzivní jízdyjinak § 52e. Jinak je to celkem zajímavé čtení hleděl jsem na to jak orel na tokio :shock: ale ještě jsem se nedopátral toho slavného prováděcího předpisu tak jestli někdo víte víc hoďte prosím info
čtv dub 03, 2008 9:55 pm

daveF10
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 26, 2008 12:43 pm

Příspěvek

Jak ten dočasnej vypadá? Zaslechl jsem, že tam není fotka a hlavně taky, že se s ním nedá jezdit ven, že ten dočasnej v zahranicí prej neuznávají. Ptám se, protože bych si šel vyměnit ten starej, ale kdyby byla pravda to s tím zahraničím, tak to pro mě nemá smysl a počkal bych do 30. záři 2008 (do té doby bych to měl vyměnit, ne?) na kartičku - snad už budou...
pát dub 04, 2008 6:46 am

bajos
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 26, 2008 4:21 pm

Příspěvek

je vtym pekny brajgl
udelal jsem před 21 dny řidičák a pak tyden nato sem si udělal pro jistotu i zkoušku na pofesák

bába na úředě mně málem zežrala že sem nemohl dělat zk na profesak když nemam řidičák na C, tož v ostravě stym problem neni no jen unas na uřadě je problem.

tož zdvihnu telefon a volam instruktorovi z autoškoly, tož že pry v poho, že to komisař pořešil z bábou, že su domluveni a že stejnak možu o něj požádat že bych ho měl dostat.
tož mluvim z bábu na úředě že teda bych ho měl dostat aj bez tej zkoužky, tož bába mi říkáže to je sice pravda ale že ktemu nevydali ještě nějake provádící předpis či kereho cypa a, že néví podle čeho to mají vydávat ty profesáky

tož vplatnosti je něco ale nikdo neví co tož taky brajgel v tym je

ale možna su ja cyp a neměl sem jit dělat tu zkoužku na profesák ale chtěl sem mít jistotu že ho dostanu a nebudu zat muset vyvalit balík což teda už i tych 15tis včil bylo víc než dost a to ještě bych měl přičíst dalších 10 až budu chtít dělat E
pát dub 04, 2008 8:18 am

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

daveF10 píše:Jak ten dočasnej vypadá? Zaslechl jsem, že tam není fotka a hlavně taky, že se s ním nedá jezdit ven, že ten dočasnej v zahranicí prej neuznávají. Ptám se, protože bych si šel vyměnit ten starej, ale kdyby byla pravda to s tím zahraničím, tak to pro mě nemá smysl a počkal bych do 30. záři 2008 (do té doby bych to měl vyměnit, ne?) na kartičku - snad už budou...
No budou udajne uz v srpnu. A ze se na ne nemuze jezdit do zahranici slysim prvne. To by z toho bylo halo jako prase a urcite by mi to na urade-doufam- oznamili, takze tomu neverim. Nejaka fama.
ObrázekObrázek
pát dub 04, 2008 12:44 pm

manmaniak
Příspěvky: 208
Registrován: sob led 20, 2007 8:59 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Ted nevim, jestli si to dobre pamatuju, ale nepsal tady nekde nekdo o tom , ze profesaky sou zase jen ceska specialitka, takze nejaky jezdeni ven bych neresil
edit:
Nasel sem to
http://liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=19 ... +n%ECmecka
pát dub 04, 2008 1:22 pm

trucker100
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 14, 2008 3:36 pm
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

No já mám teda taky zato že v cizině nemaj o nějakým českým profesáku ani páru :)
pát dub 04, 2008 1:26 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nejlepší je plašit lidi když nic nevim. všechno co je navíc mimo řidičáku je česká specialita . tzn. pakotesty a profesák. kdo nasedne na rozvadově za čárou stačí mu platnej řidičák :wink:
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát dub 04, 2008 2:21 pm

daveF10
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 26, 2008 12:43 pm

Příspěvek

omlouvam se, jestli jsem nekoho vypalsil... psal jsem, jak jsem dotal info - ale znate - jenda pani povidala.... Je v tom vsem peknej bordel, to vime vsichni. Ale profesaky jsou opravdu jen asi ceska specialita, jak pise mates
sob dub 05, 2008 10:24 pm

milo
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 03, 2008 8:01 pm

Příspěvek

...jsem z toho trochu jelen...,když si teď momentálně dodělávám E ,budu si tedy pak moct normálně o profesák zažádat na úřadě???
ned dub 06, 2008 2:29 pm

Triodit
Příspěvky: 18
Registrován: ned srp 19, 2007 12:12 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Když si doděláš D, tak potřebuješ vstupní školeni na profesák cca 40.000kč v akreditovaném školícím středisku ale zatím takové středisko neexistuje a existovati nemůže protože neexistuje zatím prováděcí vyhláška v která by definovala co to to školící středisko vlastně je atd..
A kdyby bylo tak stejně noví profesák,nedostaneš protože jak jinak že taky ještě neexistuje,tak ti dají nějaký náhradní doklad.
Ale to tě trápit nemusí,protože tě stejně nemá kdo proškolit.
DOB-REJ BORDEL! :shock: :shock: :shock:
Vím to protože mne dnes volal otec,řidič cca 40let,u bývalé firmy mu prodloužili profesák jen C+E a na Dé se nějak pozapomnělo.
Nedávno dostal nabídku na autobus tak si tam chtěl nechat to razítko na D dát.
Nevyřešil to ani ředitel odboru dopravy v Jungmance ale odkázal ho ať se obrátí přímo na Ministerstvo dopravy.
http://prodopravce.cz/zprava-i5772.php
pát dub 11, 2008 12:53 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

[quote="milo"]

Zdarec!

Ano pokud to stihneš do 10.9.2009(devět)tak se to na tebe jako na nového řidiče Ečka nevztahuje.Mám to z první ruky volal jsem na MDČR.
pát dub 11, 2008 3:48 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Můžete mi někdo poradit, jestli se dá něco dělat, když mi minulý týden propadl profesák? Instruktor autoškoly mi řekl, že ted´už mi to nikdo neudělá.
pon dub 21, 2008 6:03 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

mi říkal instruktor na školení, že má 12 dní na to aby odevzdal potvrzení o školení úřadu, tak když se s nějakým domluvíš, tak by ti to možná prošlo. jako žes už to dělal před týdnem, ale on to ještě neodevzdal.
pon dub 21, 2008 7:13 pm

Uživatelský avatar
Honza.B
Příspěvky: 43
Registrován: pon dub 21, 2008 4:17 pm

Příspěvek

Ted jsem akorát dodělal autoškolu na C a můj instruktor mi řekl že si mam pouze požádat na městskym úřadě o vydání profesního řidičáků kterej bude jenom jako duplikát ,bez testů a nákej psichotestů a bude platit do listopadu.Řidiči do 21 let budou mít potom školení 285hodin a nad 21let 150hodin!
pon dub 21, 2008 7:34 pm

Uživatelský avatar
tatra815-2
Příspěvky: 106
Registrován: čtv bře 22, 2007 8:49 pm
Bydliště: KM

Příspěvek

A budeš muset udělat tych 285 nebo tych 150 hodin :?:
Tatra nezná bratra
pon dub 21, 2008 8:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host