Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

mirasa
Příspěvky: 1361
Registrován: sob kvě 27, 2006 5:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Pravdu máš body platí i u nich,dovršíš nějaké hranice,doporučí ti prezkoušení,pak když snad máš těch 18 tak děláš nějaký školení,něco jako autoškolu.A alespoň jsou fér,vždy ti napíšou o kolik přicházíš a kolik už jich máš.
Práci čest,rukám klid.
FH 12 420 2000,FH 12 420 2001,FH 13 440 2007,
FH 13 440 2008, Man TGX 440 2009
Teď Béda Trávníček :)
pát úno 01, 2008 11:26 pm

Uživatelský avatar
Tablet
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 26, 2007 3:47 pm
Bydliště: Osoblaha

Příspěvek

Někide jsem o tom četl němci mají 18 bodů, když o nějaké příjdeš tak tě na to upozorní pokud jsi tuším na polovině doporučí ti školení v autoškole za které ti nějaké body přičtou zpátky a když už máš posledních tuším 4 tak ti to školení můžou nařídit a když příjde 0 tak šoférprůkaz je fuč a pak znova kurz v autoškole. Maj to o dost vychytanější než my ovšem proč by se češi drželi zavedených fungujících systémů když si můžem vymyslet vlastní chaotickou verzi. Centrální evidence bodů je taky vychytanější ale co už snad to tu někdy vypilujem k dokonalosti............
sob úno 02, 2008 11:33 am

mantak
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 29, 2008 12:51 pm
Bydliště: route in EU

Příspěvek

u nas to nejde proto, ze kazdy ma porad jeste otevrenou kapsu :-(
sob úno 02, 2008 12:54 pm

Jogurt-1
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 06, 2007 12:58 am
Bydliště: Most

Příspěvek

Ahoj

Ne máte prosím někdo informace o změnách v bodovym systému? :unsure:
stř kvě 07, 2008 11:56 pm

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 27, 2008 11:46 am
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Co se týče služebních vozidel, tedy třetí strany není pravda, že musí být vždy nutně zavolaná policie. Některé firmy to řeší tak, že pokud je to nehoda bez zranění a jsou to jenom plechy, tak mají smlouvu se znaleckou kanceláří, která je zastupuje, přijede k nehodě, nafotí, vyřídí s pojišťovnou a je vymalováno...
čtv kvě 08, 2008 4:41 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak a pokračování seriálu tupostí a kravin :
http://www.novinky.cz/clanek/139765-za- ... -body.html

prosím nepřehlédnout :
Expertní tým ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) představil novinky, které chystá v bodovém systému řidičů. Skupina navrhla zavést další bodované přestupky. Za bránění v předjíždění má být šest bodů, za přejíždění z pruhu do pruhu bez blinkru dva body, stejně jako za nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly při jízdě mimo obec.

to máme místo zákazu předjíždění. článek končí přáním poslanců aby se jezdilo 150km/h :evil: :evil:

přijde mě to při hustotě provozu stupidní nápad ,ve vztahu k bezpečnosti provozu, ale člověk to musí jen přetrpět.
:cry: :cry:
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
úte kvě 13, 2008 7:50 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Toto je opravdu banda pitomců. Zajímalo by mě jak mě někdo zflastruje zato že někomu bráním v předjíždění. Beru to jen z dnešního případu kdy je stavba v obci za plného provozu a samozřejmě na to každý kašle, nehledí a jede co to dá. Jeden blbeček se rozčiloval že mě nemůže předjet když jsem se tam proplétal mezi patníkama. To si jako pujde stěžovat že jsem ho nepustil??
úte kvě 13, 2008 8:30 pm

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 27, 2008 11:46 am
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To asi ne. Bráněním v předjíždění je myšleno to, že když tě bude třeba na dálnici někdo předjíždět a ty mu začneš přidávat, tak to je bodovatelný, ale jak to chtějí prokázat netuším.
úte kvě 13, 2008 9:23 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

prokazovat se to bude stylem

Bud kamorovej zaznam a nebo budou jezdit policajti v civilu v civilnim aute a budou provokovat.

to je jedinnej zpusob jak me napada ze by to mohlo byt. a to same dostatecna vzdalenost to by me zajimalo jak se ma potom predjizdet uz predem 80m pred autem co predjizdim????a zaradit se za nim take 80m??? aby on mel hnedka dostatecnou vzdalenost????
stř kvě 14, 2008 12:49 am

jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vždyt oni už neví jakej bič by na nás vymysleli :/
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
stř kvě 14, 2008 12:06 pm

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když by byli v civilu tak to maj taky těžký prokázat pokud to nebude natočený. Nicméně si myslím že pokud se stane nějaká nehoda a jistí že ji nezavinil předjíždějící tak ti to přišijou s plnou parádou a dávkou bodů
stř kvě 14, 2008 1:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů