Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Pěkné.
A jak dlouho už ten kombajn má? Zajímá mne,jestli neříkal,že ten motor netrpí v kombajnu přehříváním či jinými závadami a neduhy.
Tento druh provozu motoru je asi nejdrastičtější,pořád na max. otáčky,vysoké teploty,prach atd.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát úno 19, 2016 2:47 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak po delším a náročnějším vyjednávání s Bavorskem to vypadá super a v Praze bude tento ZT 323 A z roku 1990 :D
Obrázek
Volvo FL 614.
pát úno 19, 2016 3:26 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Dřžím palce,ať ti vše klapne bez problémů.
Ještě mně napadlo, jak tam budeš,tak zkus vzít šroubovák a někde,kde to nebolí a není to vidět,tak zkus odloupnout kousek toho nového laku,aby jsi viděl co je pod ním,jak dobře drží a jestli byl povrch pod ním trochu upravený,to jen aby jsi měl představu jestli se ti to za rok nezačne loupat.
Celá kapota asi nebyla lakovaná i zevnitř,že? Ale tak to vše jsou detaily,které ty si určitě rád pořešíš a jak tě znám,tak si ten traktor pro klid duše stejně celý rozebereš a uděláš "svoji" GO :-D Je to holt koníček a záliba,jinak by to člověk samozřejmě nedělal. :-D
Někdo narve nehorázné peníze do cigaret,alkoholu,automatů či jiných nešvarů a tady tato technika je aspoň něco nádherného,hmatatetlného,co už hodnotu přestává ztrácet a zase ji pomalu začne nabírat jako veterán :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát úno 19, 2016 4:07 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Daruji za odvoz a ferneta pneu 16-20 ( agro Ifa a řezačky a mačkače Forschrift) a 12,5-20 ( autovlek za Ifu + bramborový kombajn)


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

VŠE UŽ JE U NOVÝCH MAJITELŮ :lol:
Naposledy upravil(a) lubossss dne sob úno 27, 2016 5:59 am, celkem upraveno 1 x.
sob úno 20, 2016 12:09 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj a jestli je to s diskama tak bych bral 2-4 kusy 16-20 které jsou shodné s předníma na ZT 323A. To díky ET který je ale u LKW jiný. Fernet samozřejmě bude :wink:
Volvo FL 614.
sob úno 20, 2016 11:18 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Stavím se do fronty,hodily by se mi nějaké pláště či kola na večku 16-20 nebo 12,5-20 atp.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
sob úno 20, 2016 10:07 pm

bobrahakl
Příspěvky: 352
Registrován: pát kvě 07, 2010 4:32 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

IFA W-50 LA - JEŘÁB ADK 70,celý album na rajčeti - http://bobrahakl.rajce.idnes.cz/IFA_W-5 ... AB_ADK_70/
Obrázek Obrázek
stř úno 24, 2016 8:32 am

Bald
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 19, 2014 3:55 pm
Bydliště: Jílové u Prahy - Radlík

IFA kontejnery

Příspěvek

Přátelé, mám dotaz ohledně naklaďáku IFA se zvláštní konstrukcí na přepravu kontejnerů. Googluju už nějakou dobu a nenarazil jsem na nic. Pohybovalo se to po Praze odhadem do konce 80. let (nevím jak to bylo rozšířené, já to vídal v Praze a mohla to být nějaká místní úprava). Zkusím to nějak popsat...
Nejedná se o klasické kontejnery, tohle byly bedny odhadem 2 metry dlouhé (na šířku korby, nakládaly se napříč), metr široké a max dva metry vysoké - spíš kolem metru osmdesáti a nahoře měly háky nebo oka. Auto mělo zvláštní portálový jeřáb nad korbou + asi metr za korbu, nepřehlédnutelná žlutá konstrukce, na které byla spousta lan na pohyb kočky a trubky na zaháknutí. Kontejnery si nakládalo tak, že nacouvalo nad kontejner, aby nad ním byla dráha portálového jeřábu, spustilo trubku, zahákl se kontejner a zdvihl nad úroveň korby. Pak jela kočka i s kontejnerem nad korbu a kontejner se spustil na místo. Na auto se vešly 4 kontejnery, eventuálně mohl pátý viset na hrazdě za korbou - netuším zda byla taková jízda povolena, ale dělo se tak. Kontejnery byly barevné - co si matně pamatuju, žluté, červené, zelené, modré - každý na něco jiného, bývaly rozestavěné před různými úřady, nejspíš to sloužilo k přepravě listin, nebo kdo ví čeho. Mělo to prolisy podobné jako dnešní kontejnery, ale mnohem jemnější a vstup byl na užší straně, dost se to podobalo velkým kontejnerům.
Tak co - vítě někdo, o čem je řeč? :?: :lol:
čtv úno 25, 2016 2:59 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo taky jsem to vídal , máš pravdu předsedo.
čtv úno 25, 2016 9:21 pm

SKURAN
Příspěvky: 63
Registrován: pát lis 16, 2007 5:00 pm
Bydliště: Sosnová Č.L.

IFA L60 náhradní díly

Příspěvek

Zdravím,chlapi. Mám hodně náhradních dílů na IFU L60 i celá auta na náhradní díly. Také nějaké pneu. Končím se živností a tak to prodám levně.
Standa.
ned úno 28, 2016 5:52 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Bad-tyto konstrukce měly Ify a Liazy,mělo to ČSAD-kusovky,hned si měl naloženo,hned složeno,dobrá manipulace
ned úno 28, 2016 7:21 pm

Vladimír Pavlík
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 04, 2014 8:52 am
Bydliště: Bítovany

Příspěvek

Zdravím Ifáci.Měl bych dotaz ohledně serva u W50 agro.Mám vůli ve sloupku jak jde od volantu do serva.
Nejde to nějak dotáhnout?Trochu se mi to tam vyklá.
pon úno 29, 2016 10:08 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Zdravím a doporučuji utáhnout matici šroubu M10 který utahuje svěrný spoj na spojení sloupku a převodovky řízení.
Volvo FL 614.
pon úno 29, 2016 2:50 pm

Vladimír Pavlík
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 04, 2014 8:52 am
Bydliště: Bítovany

Příspěvek

Jedná se mi o tento spoj. Je tam vůle a teče z toho olej.
Obrázek Obrázek Obrázek
stř bře 02, 2016 7:25 pm

101.124
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 12, 2014 8:00 pm
Bydliště: opičí hory-orlickoustecko

Příspěvek

Tak koukam nášlap uš je na svém místě :D
stř bře 02, 2016 10:32 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů