Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ještě k té vojenské L60, ano tam je originalita ještě podstatnější a ta díky specializaci je dost příslušenství jedinečných a pracně sehnatelných. Takové Al kolínko od předehřevu motoru na výměníku voda -olej jsem sháněl dva roky a nakonec sehnal. Další díly i tři roky než je je podařilo sehnat. A protože u nás je jen jedna tak musím vše shánět v Německu a ani repliky nejsou k dispozici. Jiní veteránisti to mají snadný, i když taky vše shání po světě, mají lehčí možnost sehnání dílů díky druhovýrobě a replikám.
Volvo FL 614.
pát říj 21, 2016 10:47 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Tak určitě,že vybranou armádní techniku je složitější renovovat do původního stavu, s tím už mám taky pár zkušeností a je to běh na hodně dlouhou trať :?
Civilní stroje jsou na tom lépe,protože jich bylo vyrobených více a ve vícero modifikací,které se mezi sebou prolínaly podle toho,jaké měl zrovna tehdy výrobce díly na skladě a vznikaly různé přechodové typy až paskvily atp. a tam už je složitější jednoznačně říct, co a jak má být a co je origo a co není.
Každopádně ti držím palce a těším se na výsledek.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
sob říj 22, 2016 1:41 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak rozmetadlo je sundaný a než se ho někdo ujme tak je posazený na starým Volvu které slouží na ND a je stále pojízdný. Docela zajímavě vypadá tato kombinace :D .
Následně jsem parovodním Kärchrem umyl celé auto a výsledek uvidím až zítra, protože to bylo skoro až do tmy. Ale vše vypadá zatím dobře a díky předchozímu majiteli je podvozek L60 ve velice dobrém stavu.
Volvo FL 614.
sob říj 22, 2016 9:29 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4523
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Na rok 2017 sa chysta jedna zaujímavá akcia,tak ak by bol zaujem,ozvite sa prosim :D

viewtopic.php?p=669979#669979
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte říj 25, 2016 11:37 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Ahoj Peter, je fajn,když se takové akce konají a čím víc je k vidění,tím více lidí to přitáhne.
Já jsem se svým veteránem (origo ruská armádní sajda v plné výbavě po renovaci) také hodně navštěvoval podobné akce a poslední roky jsem z nich odjížděl minimálně roztrpčený až nasraný, protože lidi se už čím dál více chovají jako dobytek,nemají úctu k věcem ani k lidem co tyto veterány opečovávají a při troše nepozornosti mi po motorce hned skákaly bez dovolení dospělí i děcka a rodiče se tomu ještě řechtali,tak jsem vždy odjížděl s potrhanou elektrikou, poškrábaným lakem,politými sedačkami atp.
Takže za sebe palec dolů a na takové akce už nejezdím a jezdit nebudu, prostě to nejde uhlídat,když se okolo pohybují stovky až tisíce lidí.
To jsou moje zkušenosti,tím ale nikoho nechci od něčeho odrazovat, jen buďte na svoje stroje na takových akcích maximálně opatrní, protože lidé to vnímají jen jako atrakci a nechápou skutečnou hodnotu vloženou ve veteránech.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř říj 26, 2016 11:24 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4523
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Poulm - zdravim ta. Ano mas pravdu v tom co pises,preto by to bolo inak. Stroje by stalu za paskou a ten kto by chcel by nechal svoj stroj prehliadnut z blizka po domluve. U mojej 813 a 815 to bolo ine,tam som deti vykladal do kabiny sam a vlastne na tych autach nebolo co znicit. Každý si chcel zatrubit a urobit foto. Chapem ze u motorky je to ine,tam staci mala nepozornost a uz je nieco rozbite,preto by vse bolo za paskou.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř říj 26, 2016 11:42 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já zatím nenavštěvoval tuzemský srazy právě z důvodu nekorektního jednání diváků, na který jsem byl často upozorňován.
Zato na srazech v Německu planovala excelentní disciplína a všichni uctivě zdravili a na nic nesahali bez zeptání. A děti vždy poprosili zda můžou do kabiny , nebo to za ně zařídili rodiče. Asi si tam váží jejich kultovní techniky a u nás se stále bere jako Honekrova pomsta. Bohužel zcela neprávem a DDR tecnika přežívá i po skoro 30 letech od ukončení výroby ve funkčním a spolehlivém stavu.
Volvo FL 614.
stř říj 26, 2016 6:31 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Příspěvek

Jirko,jenom dotaz,kde jsi kupoval tehdy ty nové pneu 20-20 na tu vojenskou Ifu?
Ze srandy se poohlýžím, zda bych nenašel nějaké další takové pneu a zatím bez úspěchu.
Nemáš nějaký odkaz na dodavatele? Myslím,že by to mohlo zajímat i ostatní.
Popř. i se šípovým vzorkem.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte lis 01, 2016 12:07 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

V roce 2011 jsem je kupovali MD Line a dnes jsou k sehnání zde: http://www.ruskepneumatiky.cz/1502_Pneu ... -Kama-SET/
Tyto pneu jsou asi jediné cenově dostupný pro L60 a jako náhrada za původní 18/70-20.
Volvo FL 614.
úte lis 01, 2016 10:24 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dneska jsem přitáhnul tuto L60 ze které vytěžím náhradní díly a to ty které jsou stejné s 4x4. Zbytek půjde do šrotu aby to nepřekáželo. Kabinu plánuju zrenovovat pro tu agrovku kde není kabina v dobré kondici a nevyplatí se zachraňovat.
Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
čtv lis 03, 2016 4:31 pm

SKURAN
Příspěvky: 63
Registrován: pát lis 16, 2007 5:00 pm
Bydliště: Sosnová Č.L.

L60 náhr.díly

Příspěvek

Ahoj chlapi. Tak mi tu zbylo ještě pár věcí z L60. 1x převodovka,brzdové bubny nové/použité - přední/zadní,kompresory,prasátka,hl.brzdové válce,brzd.válce na rační brzdu,těsnění pod hlavy,šály,těsnění pod vanu,spojovačka řízení,věnec setrvačníku a různé drobnosti. Vše za cenu šrotu. Standa.
čtv lis 03, 2016 5:25 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

poulm, Jirka: Add srazy - jezdíme léta do Brna na DOD TMB, poslední roky už techniku necháváme výhradně za páskou, protože lidi absolutně nemají úctu, bohužel...

Jirko a Tebe opakovaně lákáme do Kolína, tak doufám, že konečně příští rok dorazíš, je jedno s čím - osobně bych se ale přimlouval za L60 :wink:
čtv lis 03, 2016 6:31 pm

Venca L60
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 06, 2014 7:33 pm
Bydliště: ondrejov

Příspěvek

Jirko jsem rád že ještě poslouží jako dárce orgánu . A za měsíc přijedeš pro tu druhou. :dance:
čtv lis 03, 2016 9:52 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

OK, díly se hodí do budoucna a tu druhou taky vezmu :D
Volvo FL 614.
čtv lis 03, 2016 11:09 pm

Uživatelský avatar
badyn
Příspěvky: 53
Registrován: ned zář 15, 2013 11:49 am
Bydliště: Horní Čermná

udržovací příručka

Příspěvek

Ahoj, k autu jsem dostal udržovací příručku tak ji sem dávám k dispozici :)

https://ulozto.cz/!hjcYf1zzWr19/udrzova ... menami-pdf

Jinak jsem sem se o víkendu trochu hrabal na autě... Zjistil jsem že ve výměníku je nainstalovaný ohřívač, ale bohužel má poškozené kolíky... :( Možná to půjde opravit, ale dá se někde sehnat? Mám sice k autu takové upravené potrubí nad motor, ale toto mi přijde jako elegantnější řešení :)

edit: pardon omylem jsem nahrál špatno příručku... :oops: Už je to opraveno
úte lis 08, 2016 6:26 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů