Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Helena

Příspěvek

Jirka Novák píše:Naštěstí je moje multoška 4x4 což je rarita viz http://www.multicar22.cz/kartoteka/jirkan.htm a uzávěrky mám na všech diferákách a tak se můžu otočit kde chci a to platí i o dalších náklaďácích co mám. Jinak s tím nadměrem v centru Hamburgu to teda musel být horor :shock:
Jirko, když si tu tvojí multikáru takhle přestavěl, tak je to vlastně prototyp, ne? A jak je to s techničákem? Abych teď neplácala nějaký blbosti, multikára určitě taky potřebuje techničák, nebo ne? Jinak ti teda fandím, potvrzuješ zlatý český ručičky.
čtv bře 20, 2008 2:44 pm

Helena

Příspěvek

milan.cukrar píše:341/2002 Sb. definuje i výšky a délky jednotlivých vozidel a souprav (včetně nákladu).
Tak je to tady, máme tady odborníka na paragrafy, takže beru nazpět, co jsem řekla, že policajti ví většinou ho... . I když ono to tak někdy je. :D
čtv bře 20, 2008 4:35 pm

Helena

Příspěvek

Tohle je hodně zajímavej náklad
http://www.radl.cz/novinky.php?novinka=59
pát bře 21, 2008 10:30 am

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

to je bozi.
ObrázekObrázek
pát bře 21, 2008 1:20 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj Heli,tu přestavbu jsem dělal v době kdy žádný techničák nebyl potřeba :D a já dostával každoročně povolení na jízdu po silnicích. Od doby co mám náklaďáky tak s multoškou po silnici nejezdím a používám jí jenom na zahradě a okolí. Ale stejně nikdo již neví v jakých konfiguracích se vyráběly a tak bych asi ty papíry, pokud bych požádal, dostal.
Jěště taková perlička, mám hasičskou IFU L /DL 30 která je vyrobená v roce 1969 tedy jedna z nejstarších funkčních a pochází od hasičů ze Sebnitz (D). Při přihlášení se do techničáku dostalo že je 4x4 a tak mám možnost jí taky přestavět. Jenže by to byla taky rarita která se nikdy nevyráběla a tak v zájmu zachování původního stavu jsem od přestavby upustil. Je to nejstarší IFA s 30 metrovým žebříkem u nás.
Volvo FL 614.
pát bře 21, 2008 10:15 pm

Marcy

Příspěvek

Fíha....veterán... :wink: víš jakou s tím budeš dělat za pár let parádu.... :P ti budou všichni řidiči v těch nových autech závidět.... :P
pát bře 21, 2008 11:02 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano :D a jen taková drobnůstka. Obě Ify tedy L/DL a LA- A1 po téměř pěti měsících od posledního nastartování chytly na druhou otočku motoru. Žádný pumpování nafty jen jsem dal baterky a hned nastartovaly. Je to nezmar technika :D .
Volvo FL 614.
pát bře 21, 2008 11:30 pm

Helena

Příspěvek

Jirko, co říkáš na tenhle náklad a hlavně způsob přepravy? Ten člověk ti bude asi sympatickej, taky vynálezec, jako ty :D

http://www.express.de/servlet/Satellite ... 7050443945
čtv čer 12, 2008 9:37 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Už jsem temto odkaz viděl, jen je smutné že ho nabonzovali ostatní řidiči. Jinak to mohl s nízkejma nákladama dopravit ten zásobník domů. Udělal co bylo v jeho silách, ale stejně přišel o noty :cry: . Jinak mám taky spoustu zázitků s podobnýma transportama.
Volvo FL 614.
čtv čer 12, 2008 11:38 am

Helena

Příspěvek

Já už jsem to asi tady někam dávala, že jo? Nebo jsem ti to posílala po sz? Už fakt nevím, ale to byla taky moje první reakce, když jsem si ten článek přečetla, jaký jsou ty lidi s prominutím svině. To je ale typicky Německo, všichni dělají chytrý, kvůli každý blbosti volají policajty, ale každou chvíli se tu najdou mrtvý miminka, protože si nikdo nevšimne, že člověk nejbližší má problémy a potřebuje pomoc. No tak sem hoď zase některý z tvých kuriozních transportů :D .
čtv čer 12, 2008 11:57 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů