Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

vašek: Asi myslíš "blow-by" filtr - odvětrání skříně s filtrem... Mrkni na fotku, na Cursoru 10 býval placatější obdélníkového tvaru, u Cursoru 11 je kulatý. Odvětrání celé klikové skříně je zařízeno přes ten blow-by filtr, popsal jsem to tam trochu zmatečně. Šipka s textem "odvětrání klikové skříně" směřuje na přívod vzduchu ke kompresoru (sání).

M.Z. : Ta cena je na XP napálená nesmyslně a některé věci jsou vyloženě předražený (lakované mezikolové spoilery 3000 € (!), za kola chtějí 4000 €). Mám tu nabídku na běžnou 460 e6 slušně vybavenou (bez xenonů, lepší sedačky, autoklima, LED lampy, Iveconnect, 3 roky záruka) za 74.800,-€.


Obrázek
úte pro 20, 2016 9:06 pm

Venca R
Příspěvky: 1978
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Chtějí ty dealeři vůbec něco prodat? I ten přístup u Dafa byl takovej divnej, a to je nakonec kandidát na vítěze. Dej jim to trochu sežrat. Dost dopravců z vašeho kraje bere a servisuje auta v D, není to varianta?
úte pro 20, 2016 9:32 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Venca R: Možná nedůvěru budí i můj zevnějšek a ksicht, ale do kvádra se kvůli tomu nechystám... :-) Zkušenost s Nevagroup mažu a dám jim ještě šanci v podobě zápůjčky druhého Dafa. S těmi dealery v D je to horší, jezdíme tam na otočku, přes noc a není čas tam čekat, zboží musí být zpět, co nejdřív. Výhodou je, že přes den stojíme a můžem servisovat, no na hranice je to nejméně 100 km a ani si nejsem jist, zda někdo vůbec takové dálky za servisem dojíždí...
stř pro 21, 2016 8:37 pm

Venca R
Příspěvky: 1978
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Asi spíš po cestě, ale když to máte takhle, bude to rozumnější. Já mam XF 460 Euro 6 asi měsíc a půl a v pátek mě budou dávat náhradní vůz. Ten můj se po prázdnu v 70-75 km/h klepe jako sulc. Tahám posuvku. Už se měnili kardany, kola, náboje, geometrie, vibrodiagnostika, toto, tamto, pštrosa a pořád se na nic nepřišlo. Mě už z toho solidně hrabe, cítím to i doma na židli.

Myslíš že tam jsou zatížený na borečky v kvádrech? Máš číro a 56 naušnic, když se pohybuješ okolo muziky nebo co? :D
stř pro 21, 2016 8:57 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak hlavně dej vědet čím to bylo .
stř pro 21, 2016 9:09 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Venca R: Spíš jen takovej holohlavej homelessák, řekl bych. Zas na druhou stranu musím prozradit, že k vypůjčení auta na celkem sedmi místech mi stačila 4x občanka a 2x razítko. Jednou se to dokonce obešlo beze všeho! Ale nebudu jmenovat, mohlo by to být v budoucnu posouzeno jako navádění... Celkově vzato, je to celkem dobrá zpráva o stávající důvěře mezi Čechy...
Co je "posuvka", prosím Tě?
stř pro 21, 2016 9:28 pm

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

Venco chyba žádná?
stř pro 21, 2016 10:24 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

posuvka
Posuvná podlaha - Walking floor
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv pro 22, 2016 12:15 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4000e za ty plastove dekle mezi napravama je super cena,jeste lepsi nez na Scanii myslim...Tam ti je ukradou pres noc behem mziku a jeste priberou xenony co drzi na 4 sroubkach.Vyrobci vsech znacek by si meli uvedomit ze je jina doba nez pred 30lety a krade se uplne vse co jde sundat bez namahy-scanii jsem uz jmenoval,pak treba dekl na baterky na Daf,taky oblibena zalezitost,vsechny ty zatky od ADblue,na FH ty paradni zadni diodove svetla -K tomu masky atd.
Neřeším...
čtv pro 22, 2016 3:23 am

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jelikož vstupuji také do dopravy před cca 2 měsíci jsem absolvoval kolečko návštěv u prodejců a u všech bylo vidět že chtějí prodat a všichni byli opravdu snaženlivý. Rozhodoval jsem se necelý 2 týdny a během těchto 2 týdnů byli všichni se mnou v kontaktu (prodejci tahačů, návěsů a leasingáři) sice to bylo docela náročný ale po finanční stránce se to vyplatilo. A nenosím kvádro, jsem normálně oblečený.
čtv pro 22, 2016 8:40 am

Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Příspěvek

Mikunited:a co jsi nakonec vybral?
čtv pro 22, 2016 6:04 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

U mě zvítězilo Volvo a návěs Krone
pát pro 23, 2016 3:30 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

kuntík: Jó jasný, díky, jsem se nějak nemohl dovtípit... :-)

mikunited: Tak mí řidiči maj na prvním místě také Volvo, ale já z něj úplně nadšenej nebyl a ani pořizovací cena není nijak extra nízká... Každopádně budu rád, když občas přispěješ do tématu s tím, co se třeba kazí, jak padá s najetými kilometry spotřeba atd...
pát pro 23, 2016 7:51 pm

Venca R
Příspěvky: 1978
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Ten můj se po prázdnu v 70-75 km/h klepe jako sulc
Dnes přepřaženo za jiný Daf XF 460 a vibrace sice menší, ale jsou. Když se za naše auto zapojí jiný návěs, tak se taky klepe, ale méně. Takže to vypadá, že chyba je jak v autě, tak návěsu.... Takže dojezdíme kampaň a dáme na návěs nové tlumiče, vyvážíme kola, asi i geometrie návěsu. V autě se budou hrabat Dafáci. Jestli to nepomůže, tak to asi budu muset zapálit...
pát pro 23, 2016 9:09 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4523
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Venca R - mozno len taka blbost, mal som nieco podobne, a zistil som ze my chybal srob na lavej strane zadnej napravy, jak drzi stabilizator od zadu. Ostatne boli povolene. Proste, skus od zadu auta kuknut na tie sroby ktorzch hlavy trcia v zadu od spodku napravy. Na kazdej strane 2 sroby. Je to len napad, vlastna skusenost,tak snad ti to pomoze. :hands:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob pro 24, 2016 1:04 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host