Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Hele Parvatur, není jednodušší obvolat třeba 10 spedic a dohodnout si to s nimi a vybrat si to nejlepší než ztrácet čas s námi co nic nevíme? Takhle to podnikání opravdu nerozjedeš. Nebo mi napiš co chceš číst a s jakou odpovědí by jsi byl spokojený a já ti to překopíruju a napíšu ti to.
sob bře 31, 2018 2:19 pm

Parvatur
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 14, 2016 6:58 pm

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Tak když si přečteš tohle vlákno od začátku, zjistíš že jsem to nebyl já kdo by to rád věděl, ale jistý St. Michael, který toto vlákno založil. Já s podnikáním na 3,5t nezačínám, to tady přece nikde nezmiňuju.
Tak proč jste mu tohle nenapsali hned v první odpovědi? Mě je to jasný že když to budu chtít vědět, tak není nic jednoduššího než se poptat přímo na spedicích.
Mě jen trochu zaráží ty všeobecný rady - to nemá cenu, na to se vyprdni. Ale nikdo nenapíše - "já to zkoušel, volal jsem, ptal jsem se, zjišťoval jsem a je to zhruba tak a tak.. Mám takový a takový zkušenosti se spedicí."
Chápeme se?
sob bře 31, 2018 3:17 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

přes spedici nezbohatneš, ať již jezdíš pro spedici napřímo nebo přes raal, který je defacto z 95% spediční databanka s pojebanýma cenama

a to že budeš jezdit a shánět si sám náklady přes raal od volantu, to tě brzy přejde/ hlavu jak balón a houby z toho/ rozinky vyzobnou ostatní dřív než se k tomu ty od volantu dostaneš

jediná rada, mít práci napřímo od firmy, a raal používat pouze na zpáteční vytížení nebo přiblížení se k vlastní práci
sob bře 31, 2018 8:14 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Dopravu do 3,5 t jsem nikdy neměl a mít nechci. Jezdím pro spedici sběrku s 7,5 a 12tunou a ještě v loni tam dodávkáři (valník 8 palet s čelem) měli paušál na den po Praze 2700kč. Takže asi o ničem. Ale ta samá spedice chce aby můj řidič na 7,5t měl Adr takže v pátek jde na školení a já spedici přefakturovávám cenu za školení, sami mi to nabídli. Ta samá spedice když se párkrát v roce stane že je mín práce a nechají mi auto stát mi platí 1400kč za to že neměli práci. Do 8h. jim řidič drží pohotovost, po 8h. si ho můžu poslat jinam. Je spedice a spedice, splatnost faktur 14 dní je už jenom bonus. Ale než jsem si tohle vybojoval chvíli trvalo.
ned dub 01, 2018 12:13 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

jestli jsi chtěl tedy slyšet konrétní cenu za km např 10 -ti paletovky, tak já říkám: u spedice se dá jezdit 10 paletovkou od 8-35 Kč/km, co dál potřebuješ vědět?
ned dub 01, 2018 7:56 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů