Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Jarroo
Příspěvky: 15
Registrován: pát zář 16, 2016 8:16 pm
Bydliště: Šurany Alovensko

prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

čaute všetci! rád by som poznal Vaš názor, robil som v Benátkach pauzu 9h, cez deň s tým ,že večer o 21.00h sa pohnem domov na Slovensko. Parkoval som na jednej umývarke cisterien. /som cisternár ADR/.Kolega mi tam priniesol naloženú cisternu o 17.00h.V pohode,večer zapnem cisternu a idem domov.Lenže som si nevšimol,že na parkovisku bola zasúvacia brána a o 18.h prišiel chlapík a povedal,že musím ísť von.tak som nahodil "OUT" a prešiel som o 500m ďalej na parkovisko pri ceste.,OUT som ukončil.Ako môžem byť postihnutý? O 21.00h som vyrazil na cestu.,na dve minuty bola pauza prerušená cez OUT.Samozrejme ešte pre pauzou sa zadal aj krajinu príjazdu.Vytlačil som si papierik a popísal problém aj s 500m presunom.Urobil som to dobre???

Dík za odpovede.
ned čer 30, 2019 11:28 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Pauzu nemas.to je jednoduche.ten out ktomu to jen dojebal cele.proto je treba divat se poradne kde parkujes.500m neni zas tak moc,zvolil bych system,potahnes sto metru,pockas,az se to nacte,a znovu.na karte to sice budes mit ok,ale,v tachu to je.to uz je ted jedno.
pon črc 01, 2019 10:12 pm

Jarroo
Příspěvky: 15
Registrován: pát zář 16, 2016 8:16 pm
Bydliště: Šurany Alovensko

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Týmto spôsobom som prepriahol cisterny,ale tých 500m som nemohol tak preisť ako píšeš,poznám tento trik,ale cesta vedľa umyvárky je tak frekventovaná,že to by nešlo postáť každých 100m.,Keď som tam vchádzal tak tam bol otvor cca 8 m široký a zasúvaciu bránu som si ani nevšimol,tak bola schovaná v plote.Ja som chcel vedieť či je to veľký priestupok,inak mám kartu dosť dobrú je tam,len jedna jazda 4h31 minut priestupok ani za to by som nemal mať velký postih aspon si myslím. Ono všetko záleží na tom kto ma zastaví aká policajt a či ma vôbec zastaví do 30 dní nejaký.
Inak som sa držal tohoto čo som našiel na internete:http://www.truck-business.sk/index.php/ ... enej-karty

ak som tomu dobre rozumel tak by som nemal mať postih.
úte črc 02, 2019 1:02 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Uz jen to ze si vytahl kartu behem pauzy je uplne spatne.priste je treba vice koukat a uvazovat.v klidu mesic ubehne jak voda neboj
stř črc 03, 2019 6:16 am

Jarroo
Příspěvky: 15
Registrován: pát zář 16, 2016 8:16 pm
Bydliště: Šurany Alovensko

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Kartu som nevytiahol,len som potiahol 20-30 m a vypol klúčik zapalovania na 1 minutu a takto som sa dostal k cisterne a zapol ju asi tak na 3x mi to vyšlo., žiadny zápis nebol na karte,pauza proste pokračovala.žial toto sa už nedalo urobit mimo umyvarky na ceste,bola tam hustá premávka.,to by bolo aj na 5-6 krát na posuvanie.Taliani by ma boli aj zožrali.
čtv črc 04, 2019 11:35 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Největší chyba byla vytáhnout kartu a dat out. Mě německéj policajt řekl ze když musím cuknout při paouze tak ať přejezdu jinam a začnu novou pauzu. Stalo se mi to 1x ze sem po 4h musel odjet. Popojel jsem o asi 15km a udělal novou 9h pauzu. Ráno sem udělal dva výtisky a na druhej vše napsal. A no problém. Nejsme roboti. Samo ze co není problém v Německu tak bude problém jinde, třeba spanelovi bych to vysvětlovat nechtěl.

Neplatil jsem ani za 10.40 jizdu v Německu

Platil jsem jen 1x v Rakousku, ale tak Rakušáci sou týče a jediný co dali světu byl Hitler
sob srp 31, 2019 3:30 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Je to presne jak pises.Navic pokud nemas vytisk denne,jak nekteri,ale jeden za mesic,je videt ze mas nejakou snahu to aspon dodrzovat.V dnesnim provozu ,hustote,nedostatku odstavnych ploch to se tyka davno cele eu,se divim ze treba nemam vytisk par mesicu.Predchazim tomu tim ze jezdim denne dve pauzy,prvni rozdelim,druhou celou 45min a podle toho dojedu na plnou devitku ci desitku.Rakusaky ted nekomentuji,ti tam objevily kurty treba,kolega dojel se strafem na 500e za malo kurtu ci spatne kurty.
sob srp 31, 2019 4:03 pm

Trucker-1
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 24, 2018 7:49 pm

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) Trucker-1 dne úte úno 04, 2020 1:41 pm, celkem upraveno 1 x.
stř lis 13, 2019 1:11 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

to Trucker-1: To je taky názor. Takže za chvíli budeš jen poposkakovat, neb na nakládce, vykládce si z tebe udělají dočasný sklad. To už se mi taky stalo, čekal jsem na nakládku 6hodin, pak mě 3hodiny nakládali(údajně neměli lidi) a když jsem jim sdělil, že se od rampy nehnu že dělám pauzu, tak mi vesele sdělili, že mám odskákat od rampy, že to tak jiní dělají.
Takže ti přeji, aby ti to někdy Bagouni, polizei.de, nebo polizei.at vysvětlili za slušný peníz. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv lis 14, 2019 9:15 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Skákat tzv po minutě můžeš na kladiva.... ale ne na postel. Polizei ti to vysvětli za poplatek.
Děláte z toho moc vědu, i kdybych dokurvil výkon o 4h tak popojedu stranou, Nápisu na výtisk důvod a případně chci razítko od firmy co mě zadržela.

Ale když vidím lístky některých řidičů, ze tam napíšou jen “no parking”. Tak se nedivím ze z to plati flastry
pát lis 15, 2019 4:28 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: prerušenie 9h pauzy

Příspěvek

Tak nějak...
pát lis 15, 2019 7:20 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů