Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
wckr
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Pokud to beres přes prachy tak Švédská cesta, ekonomika jede a vyzdechaji většinou důchodci= stát ušetří.
čtv dub 16, 2020 6:48 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Njn , ale Švédi mají mnohem starší populaci.
čtv dub 16, 2020 7:07 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pát črc 22, 2022 8:44 am, celkem upraveno 1 x.
čtv dub 16, 2020 7:23 pm

wckr
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

No a když se podívám na denní úmrtnost tak mám jasno. Italové mají/měli starých lidi taky hodně.
čtv dub 16, 2020 7:34 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Ten virus se vrátí, dříve či později, tak pozor, aby ste byly pořád dříve či později mladí :wink:
Dnes sem to tomu policajtovi co mi bral občanku říkal co si o tom myslíme.. no a vida :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv dub 16, 2020 8:11 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Sof: Problém je, že ty čísla o úmrtí jsou zavádějící. Každý stát jinak hodnotí, kdo umřel opravdu na koronavirus a kdo jen s ním. Poslouchal jsem rozhovor s nějakým primářem a ten říkal, že u nich oficiálně je 6 úmrtí na koronu, ale ve skutečnosti by ti lidi umřeli v nejbližší době tak jako tak a ten virus jim nijak neublížil.

https://video.aktualne.cz/dvtv/desi-vas ... f6b220ee8/

Koho baví počítání mrtvých, doporučuju tohle video. Velkou část této krize vytvořily média a politici.

Mám neomezené data, tak na Spotify a Youtube o tom furt něco poslouchám a v podstatě jsem ještě neslyšel odborníka, který by řekl, že mladému zdravému člověku to může nějak výrazně ublížit. Kdyby se odizolovali nemocní a důchodci, bude to stát zlomek a mrtvých víc nebude.
Naposledy upravil(a) Pavell dne čtv dub 16, 2020 9:17 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv dub 16, 2020 9:09 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Ještě si myslím, že třeba automobilky tuhle krizi celkem uvítaly. Prodeje aut už předtím šly pořád níž a než aby automobilky propouštěly, ochotně zavřely kvůli krizi, státy jim ztráty zadotují a pojede se dál.
čtv dub 16, 2020 9:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

To bylo řečí že to není jen "chřipka"..
Spíš mě udivuje, že se celej svět tak "chytl", máme tu kde co a že by kvůli Ebole v Africe loni zavírali čáru.. :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv dub 16, 2020 9:42 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3433
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Pavell pravdu už se nedovíme, loni jsem poslouchal něco na téma média vlastnena oligarchy...tam půjde vždy o zkreslení komu se co bude hodit...Itálie strašný humbuk a najednou je tam pohodička v Německu nepovinné roušky v USA zemře 20 tis. ale najednou 40 mil nezamestnanych...trochu nepoměr když každý rok zemrou desítky tisíc lidí.
čtv dub 16, 2020 9:48 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Tak ono se stačí podívat, jak o tom píšou které servery. Babišovo idnes rádo dramatizuje situaci ve světě, snaží se vyvolat strach a ať si uvědomujeme, jak se o nás pan premiér pěkně stará a že na tom nejsme vůbec špatně. Babišovy průsery moc nepitvá. Bakalovo Aktuálně.cz zase obráceně. Že PPF se snaží různými způsoby ukázat Čínu v dobrém světle i za pomoci té zdechliny na hradě, je dokázané. Celkem objektivní mi přijdou Seznam zprávy. Ale jistý si nejsem. Obecně už novináře považuju za póvl, který za prachy napíše cokoliv, bez ohledu na to, co tím můžou způsobit. čest vyjímkám.
čtv dub 16, 2020 10:12 pm

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Znovu bych upozornil, že denně v Česku zemře 300 lidí, v Itálii 2 000 a na celém světe 150 000 lidí/ denně. Žádní lidi navíc neumřou, jen prostě umřou staří a chronicky nemocný s covidem. Ve Švédsku neumře více lidí než v Česku, jen je to jinak podané. Zároveň si hodně švédů oddechlo, když se dozvěděli, že virus začal řádit v somálské komunitě, pro cikánské osady na Slovensku nikdo taky nepláče. Neustále se používá termín, až bude po všem, až to skončí. Jenže to nikdy neskončí, viry tu byly před námi a budou i po nás. Vynakládat miliardy na léčbu přestárlých nebo chronicky nemocných je nesmysl, aneb 40 let hulím dvacku denně a ted jsem riziková skupina :D . Švédi myslí na mladší a zdravé...........
pát dub 17, 2020 10:07 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Přesně jak píšeš. Narodili jsme se, abychom umřeli. Mladý může, starý musí. Každý jistě vidí, kdo uchopil příležitost ve svůj prospěch.
pát dub 17, 2020 2:50 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 201
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Existuje "trénink na virus" pod názvem "Event 201" Bil Gares společně s manželkou Melindou sponzorovali tréninkový pokus pouhých 6 týdnů před tím, než vypukla Corona v Číně. Dá se to dohledat, jak na Yutubku, tak na netu. Již před pěti lety měl Gates projev ve kterém předpokládal šíření viru z Číny, stejný předpoklad je i v té akci "event 201" podle nich mělo umřít 65 milionů lidí. Teď tam dali prohlášení, že to neplánovali, nevěděli a že jich tolik neumře (najdete to na stránkách event 201) - řešení podle Gatese = jeho elektronický zdravotní pas, podle toho jak to popisuje trvalá chytrá karanténa - nemáš elektronický sledovací pas = nesmíš cestovat, aby tě ochránili před těmi nezodpovědnými státy, které nezvládly virus.

Nicméně existuje i jiný dost zajímavý názor : https://www.youtube.com/watch?v=rDXBH37WuC4 tady je to sestříhané a má to české titulky, ale dá se najít i originál, ten má 80 minut.

PS: jsem zvědav až někdo zázračně objeví tu vakcínu, jestli nás fakt donutí k tomu elektronickému pasu .... no musíme si počkat a uvidíme. Mimochodem, pochopil jsem, že dobře, že to co se dělo na německých hranicích, ta evidence, nakonec skončila v koši, protože když to ukončili jsou všechny ty data co tam sbírali k ničemu ? ...
pát dub 17, 2020 6:12 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Ty data byly k ničemu už když s tím začali :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát dub 17, 2020 6:19 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 201
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

No na mě to udělalo dojem, že hlavně potřebují, aby jsme měli strach. Osobně věřím Dr. Shivovi, Balíkovi, Drbalovi, Staňkovi ...ale co je skutečná pravda se dozvíme až za pár let ... :D
pát dub 17, 2020 6:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host