Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pánové,vyprdněte se na nějaké přepisy a stáhněte si 561 v plném znění. Mám je na stránkách. Případně i pracovní režim.
Fogliku,nepochopili jsme se. Já jen podotýkám,že neznalci musí vědět,že máme nařízení 2. Není na tom nic těžkého k pochopení. Jsou nto základy,které má každý řidič znát. Já i ty. I ti nováčci.
Podal jsi to vcelku dobře,jen jsi tím řekl,že to je ten AETR a nic jinýho nelatí. To je ta chyba,protože platí. Rozumíš?
Jako když řeknu dítěti:"Na tuhle žehličku nešahej,splálíš se."
Je z toho zcela pochopitelné,že jiná žehlička nepálí a na ni sahat může.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
sob zář 06, 2008 4:17 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Asi chceme oba totéž, ale každý jinak. Já to beru podle přítelkyně. I když jsme spolu projeli skoro celou Evropu, pořád v tom má hokej :lol: . Proto se jí to snažím vysvětlit asi tak, jako těm nováčkům. Jednoduše a bez složitostí. Prostě tak, aby neudělali nějakou botu, než do toho trochu uvidí. Bohužel u té mojí ženské je to věčný boj. To jí vysvětluju půl hodiny, jak to je. Už to vypadá že mám vyhráno, že pochopila a nakonec mi položí otázku a já se válím smíchy pod volantem a vím, že tudy asi cesta nevede. Proto zastávám názor, že na začátek je lepší podat to co nejjednodušejc, to ostatní přijde časem.
sob zář 06, 2008 9:54 pm

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

AHA. Takto jej jiná.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
sob zář 06, 2008 9:59 pm

sanny
Příspěvky: 247
Registrován: úte bře 04, 2008 8:14 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

V narizeni 561 je stejne napsano, ze tenhle predpis postupne nahradi uplne puvodni AETR, takze si myslim, ze kdyz clovek bude dodrzovat vsude tohle narizeni, tak neporusi ani jedno. 561 je vlastne prisnejsi verze AETRu, ne?
sob zář 06, 2008 10:11 pm

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak na co. To s tím ovšem státy mimo EU musí souhlasit.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
sob zář 06, 2008 10:25 pm

aaja
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 29, 2008 7:02 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dotaz, asi nejspíš na Otu Pentagona: porušuji něco (tedy 561 či zákoník práce, konkrétně v CZ a D), když vyrážím kolem 21 h, s jednou či dvěmi pauzami dorazím v 8 ráno do skladu, hodina nakládka-vykládka a pak se ještě půl h přemisťuji na slušné parkoviště? Celkem tedy 12,5 - 13 h "výkon" a poté skoro 12 h pauza. Podle mne mohu, ale nehádá se to trochu s českým zákoníkem práce, který mi nařizuje při práci v noci pouze 10 hodin? Nebo se do těch deseti hodin pauzy nezapočítávají? Díky.

P.S. A co je v českém zákonu pod pojmem práce 10 hodin v noci, když noční směny jsou normálně jen osmihodinové, od 22 do 6?
sob zář 13, 2008 9:43 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

těžko říci -co policajt -či úředník to jinej výklad zákona -či AETR-u v podstatě je to obecná norma ,která se dá aplikovat jen !! na některé druhy přeprav-spoustu věcí neřeší, nenabízí alternativu ,pojednává jen velice obecně .....,
původně předpis AETR byl určen k regulaci pracovní činnosti řidičů v dálkové dopravě !!!!! myšleno tím přepravy přesahující 24 hodinový úsek to ,že "Schopný" policista či úředník bude podle něho posuzovat u nás třeba řidiče popeláku či rozvážkovou službu a pod. -s tím jaksi ti chytří nějak nepočítali .... ale tak to vidím třeba jen já.... a asi jsem Ti stejně nepomohl :?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob zář 13, 2008 10:28 pm

Uživatelský avatar
TheOlli70
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 158
Registrován: pát zář 12, 2008 6:08 am
Bydliště: Plzen

Příspěvek

martin440 píše:těžko říci -co policajt -či úředník to jinej výklad zákona -či AETR-u v podstatě je to obecná norma ,která se dá aplikovat jen !! na některé druhy přeprav-spoustu věcí neřeší, nenabízí alternativu ,pojednává jen velice obecně .....,
původně předpis AETR byl určen k regulaci pracovní činnosti řidičů v dálkové dopravě !!!!! myšleno tím přepravy přesahující 24 hodinový úsek to ,že "Schopný" policista či úředník bude podle něho posuzovat u nás třeba řidiče popeláku či rozvážkovou službu a pod. -s tím jaksi ti chytří nějak nepočítali .... ale tak to vidím třeba jen já.... a asi jsem Ti stejně nepomohl :?
Výkon 15.30 tudis nebyla ani 9-ka ve 24h cyklu a stálo to 2000zlotých/14000kč,super kšeft
sob zář 13, 2008 10:45 pm

aaja
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 29, 2008 7:02 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

martin440: já se snad zaregistruju do toho sdružení řidičů, už jen proto, že tam Ota Pentagon slibuje časem právní poradnu, nebo tak nějak. :)
sob zář 13, 2008 11:04 pm

Zamčeno

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů