Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Určitě ,ještě lepší než 11
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob dub 04, 2020 12:18 am

Rowen
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 03, 2021 5:44 pm

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Zdar chlapi. Chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s pneu MIRAGE MG 707 v rozměru 11,00 R20. Uvažuju o nákupu těchto pneu na hasičskou cisternu CAS32 T148. Situace s pneu v tomto rozměru na trhu je kritická a požadovali jsme vzorek převážně na jízdu v kopcovitem terénu našich valaškých lesů. Původně to měly být pneu Mitas NT9, případně Barum NR55, ale nejsou skladem a údajně hned tak nebudou (na mitasky čekáme už od května). Budu rád za jakoukouli zkušenost s těmito pneu. Budeme kupovat všech 10ks. Tatra v našich podmínkach najezdí velmi málo, cca 2000 km ročně. Jde především o to, aby byla zásahu schopná v těžším terénu. Děkuji...
čtv zář 09, 2021 1:56 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Co se týká průjezdnosti v terénu tak 148 s NT9 chemlonama je jak tank,na druhou stranu to hrozně hučí,sjíždí se to před očima,dělají se na tom plošky když to dýl stojí a vyloženě vyhledává defekty...Doporučuji ti obout to celý na Kama I68 měli jsme na nich leta obutou jak 148 UDS,tak 148 sklápěčky a pořád to dáváme na zadní nápravy u klasických 815 a je to bez problémů jak na silnici,tak v terénu...
https://www.youtube.com/watch?v=wD6rLuZUFAk https://www.youtube.com/watch?v=S7zvhDzGlUM ....tady jsou naše bývalé 148čky v akci...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv zář 09, 2021 11:30 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Bacha, musite uz koupit radialy se vzorkem nejmene M+S, hasicum letos na konci "letniho obdobi" konci vyjimka na pouzivani letnich pneu v zime. A hlavne je treba dopsat radialy do velkeho TP, aby nebyl problem na STK.
pát zář 10, 2021 6:50 pm

Rowen
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 03, 2021 5:44 pm

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Omlouvám se za spožděnou reakci, byl jsem marod. Nám jde práve o to, aby byla tatra v terénu jak tank. CAS32 ma necnost, že při jízdě do kopce cmrndá vodu přímo na sřední nápravu, takže si pod sebou děla blato a naše jílovité podloží je pak jak mýdlo. Právě z těch pneu KAMA máme strach, protože okolní cisterny, které je mají obuté si stěžují, že se snadno zalepí a mají špatný samočistící efekt, tedy i špatnou průjezdnost. Mitas NT9 máme i na trambusu a opravdu trpí na dlouhé stání a ty starší i na trhání vzorku. Krom toho, že nejsou skladem (ikdyž to eshop píše), tak nemají právě to označení M+S potřebné od listopadu. Už asi měsíc mám od HZS ČR papír na zápis radiálních pneu do TP, ale u nášeho ORP ve Vizovicích mi řekli, že jěšte musí být potvrzení od STK :clap: :think: . Tak jsem zvědav, co mi pak na STK řeknou. Pneu mirage mne zaujaly, protože podobný vzorek dělá Vraník na protektorech, které mám doma na T815 agro v balonovém provedení a není zas tak marný. Neumím si ho ale představit na menší šířce pneu.
pon zář 20, 2021 4:48 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Bacha, protektory jsou na vozidlech hasičů zakázané.
úte zář 21, 2021 10:27 am

Rowen
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 03, 2021 5:44 pm

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Jojo, to je nám známo. Kdy by byly povolené, výběr by byl mnohem větší a za mín než poloviční ceny...
stř zář 22, 2021 10:32 pm

TS1989
Příspěvky: 28
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Zdravim chalani chcem sa opytat, oplati sa kupit tieto gumy , ma s nimi niekdo skusenosti? Lacné su , len ci aj nieco vydrzia.
https://protektory.eu/1100r20-nr23-p12

Pripadne poradte nejake schopne gumy na T815 S3 T1 , s dusami. Ďakujem.
pon zář 11, 2023 9:25 pm

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Co se týče vzorku, ten je super (vzor Matador 723), ale jinak těžko říct, jedině to musíš risknout buď a nebo... Hlavně nebrat dušové protektory s kostrama ,,all steel,, tam se vždycky dřív provalily drátky kostry dovnitř a propichaly duši, ještě než se to sjelo...
pon zář 11, 2023 11:09 pm

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Pre TS 1989.
Protektory od nich sú fajn, bral som bezdušove a držia, mám ich na malej cisterne ( 14m3), keď si dáš pozor a včas ich otočíš a poprehadzuješ, zoderieš ich pekne po drôty :-) , dozadu je to ideal čo sa týka cena/kvalita...zbytočne kupovať drahé gumy do kameňolomu alebo zmiešanu prevadzku. Ja osobne som pred tým kupoval Tyrex/Cordiant pre moje účely ideálne či na sólo auta alebo súpravu ( navesove Tyrexy vydržali nemožné) , bohužiaľ situácia je aká je, chce nechce, kúpil som činu a zdá sa že to tiež nieje vôbec zlé.
Čo sa týka dušákov, asi by som to už na auto nedával, čo sa týka defektov bezdušák je na servis lepší ( daš knot, a vališ ďalej...) tak isto sborka/ rozborka kolesa so správnym náradím je rýchlejšia a menej sa narobíš. Ďalšia vec je že bezdušak ti hopka/trasie podstatne menej ako dušove koleso takže jazda je podstatne stabilnejšia, keď si dáš vyvážit aspoň predok, pojdeš jak v bavlnke..
Každopádne protektor len dozadu na hnaciu!
sob zář 16, 2023 8:27 am

TS1989
Příspěvky: 28
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Ďakujem za rady , asi ich skusim . Potom dam vediet čo a ako .
Co sa týka tých bezdušových , musia byť na to aj gumy určene ? alebo stačí takúto novu gumu obut na bezdušový disk ?
pát zář 22, 2023 7:46 am

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Dušovy disk je inak konštrukčne riešený a hlavne tatrovacky dušak má rozmer R20, bezdušovy klasika je R22,5....treba ti na to disky z liazky alebo Origo tatrovacke...v kovošrotoch sa ich ešte povaľuje dosť, pasujú tam aj disky Iveco ale pozor, tie nemajú zahlbenie na podložku takže to koleso nebude sedieť na naboji ako má a bude hádzať...
pát zář 22, 2023 3:42 pm

TS1989
Příspěvky: 28
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Jasne . rozumiem. Ďakujem pekne :)
stř zář 27, 2023 7:58 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů