Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

popis k fotkám z originálneho (policajného) zdroja.


Neklame vás zrak. Na tom návěsu je skutečně něco podivného. A není to zakřivení způsobené čočkou fotoaparátu. Jistě – mohla by zde být různá vysvětlení. Třeba že 16 palet cihel způsobilo zakřivení prostoru, o které se ve vědeckofantastických seriálech snaží piloti ve vesmíru pro cestování expresní rychlostí. Mohlo jít též o návěs, který je stále ještě zlomen těžkým bolem, stejně tak jako národy a armády mocnářství nad rakví zvěčnělého císaře a krále ve slavném Cimrmanově provolání „Mým národům“. Nebo také mohl být po namočení a ponechán uschnut na příliš prudkém slunci. My vám ale prozradíme, že to skutečně způsobilo těch 16 palet cihel, které svou hmotou (nesmírnou nikoliv vesmírnou) způsobily zlomení konstrukce návěsu.
Řidiče s povozem zlomeným jako ve vzorné výpočetní úloze potkali pardubičtí strážníci v centru Holic. I přes zjevnou závadu na vozidle se muž za volantem pokoušel dokončit jízdu do místa určení. Na vcelku logickou argumentaci strážníků, že za tahačem už – obrazně řečeno – táhne už mrtvou herku, oponoval řidič tím, že by jízdu přece jen dokončil. Tomuto dadaistickému dialogu přihlíželo mlčky těch 16 palet cihel naložených v rozporu zákonu fyziky nad nejslabším místem návěsu. Ten už navíc v tomto místě zlomeninu utrpěl jednou a nyní si tak po ledabylém svařování jel své druhé kolo, zatímco od jednoho z kol tohoto dolámaného návěsu stoupal lehký dým, na který se přijeli podívat též kolegové hasiči. I poté řidič trval na tom, že svou cihlovou fúru poveze dál. Strážníci mu tedy nabídli jedinou zbývající možnost: zákaz jízdy řidiči vystaví Policie ČR a pokud na náměstí nenajde pro své cihly stavební parcelu, nechá je přeložit na nějaké zdravější vozidlo a to polámané si z náměstí nechá odvézt. Pokud před radnicí Město Holice nestojí nový dům nebo zlomený náklaďák, pak se tato slova také naplnila.
ned črc 24, 2022 9:52 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pokud máš ,,muldu,, nezlomí se takto.Co ten dnešní chodec u Vyškova ,už se to tady řešilo?stau až k Olomouc, vrchní trasa k Mohelnici,od Třebové,taky solidní na české poměry.ja Uber Polen,jen 10 km u Legnica,to je ok.
pon črc 25, 2022 8:12 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

znova R1

Příspěvek

ďalšia a vždy rovnaká nehoda na R1. Rýchlostná cesta R1, po novom je to už dialnica, nemá dostatočne široký odstavný pruh, aby pokazené auto nezasahovalo do vozovky.

Vodič nákladného auta mal poruchu na vozidle a odstavil ho v pravom jazdnom pruhu. Za vozidlo umiestnil výstražný trojuholník a keď sa vracal k autu, narazil do neho vodič druhého nákladného vozidla. Po náraze vymrštilo 55-ročného vodiča pokazeného kamiónu za zvodidlá. Utrpel zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Pri dopravnej nehode sa zranil aj 62-ročný vodič druhého vozidla.


Obrázek Obrázek
úte črc 26, 2022 12:36 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/vaz ... .seznam.cz
To je zase výživná diskuze. "Kamioňáci" to svádí na bouchlou levou přední gumu, takže vlastně za to nemůže. Že každý druhý jezdí s levou nohou za uchem, v pravé ruce mobil,levá ruka položená na té levé noze, volant vlastně přidržuje penisem, to tam nikdo nepíše. Ach jo.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř srp 03, 2022 9:39 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Poměrně výstižný popis stylu řízení mnoha profíků.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv srp 04, 2022 11:17 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nafotim někdy ty posedy některých.leva noha je fakt standard za uchem . pravá nevím kde.volant drží snad maličkém,jakoby pálil.nepochopim.v této poloze zareaguje na krizovou situaci dva krát později a ještě špatně.vzdy jsem toto odsuzoval.nesedime v Ferrari ale v autě 40 t.sklopkari je kapitola sama o sobě,těžiště nízko,náklad se nemá kde pohnout,má vanu,z kopce 120 běžné.
čtv srp 04, 2022 5:54 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Kam s nohama?

Příspěvek

Jednou jsem nafasoval mlaďase na cestu do Španělska. Jako člověk fajn, jako řidič nula zkušeností a hodně lehkomyslnosti, ale na druhou stranu zase nijak nebezpečně nejel, tak jsem ho nemordoval školením o tom, že neví, co všechno ještě neví :hvizd:
Ale v průběhu cesty, když byl malý provoz, tak si při tempomatu hodil najednou druhou nohu pod sebe (tu levou už pod sebou měl) do tureckého sedu. Moment mi trvalo, než se mi v hlavě rozsvítilo a začal jsem na něj řvát, ať dá ty nohy na podlahu. Myslím, že s z toho řevu připosral, za chvíli jsme stavěli na záchod. A pak se mě zbytek cesty bál a ani levou nohu už nedal "za ucho". A já se zase bál jít za jízdy spát.
No; ale pak jsme se skamarádili. A myslím, že jezdí v pohodě, určitě je míň agresivní, než já a reakce má jako pilot stíhačky.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pát srp 05, 2022 12:59 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jak máš automat levá noha je povinností nahoře a jak si na hlavní turecký sed v poho.
pát srp 05, 2022 10:48 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Já si na cestách všímám, hlavně jak mě všichni předjíží, že jsem jeden z mála, kdo za volantem neleží. Já mám sedačku hodně vzpřímeně a a mam ji nafouklou. Většina lidí ji ma vypuštěnou, narvanou pod volant a opěradlo leží skoro na posteli. Taky sem si nikdy nestěžoval že mě bolí záda. Volant držím taky někdy jednou rukou, kdo ne. Ale v kritických místech, zužení, okresky se snažím ho opravdu držet. Hlavně tu jebku z poska kterou ted jezdím. Scanii šlo řídít prstama, volvo to same. Mana ani omylem.
pát srp 05, 2022 11:28 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tak u automatu je jedno kde mám levou nohu, když čumím na cestu, ne?
BES - běs
pát srp 05, 2022 11:52 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nevim co máte kdo z Manama, sedlal sem jich kolem stovky a dal se "vodit na milimetr" :think: Pravda, volvo taky..

Jinak souhlas s Pavlem!
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát srp 05, 2022 12:19 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To si děláš kozy, já čekám až to pujde doprdele. Ještě jeden turnus a šlus. Větší krám sem neřídil.
Proti scanii to má lepší zrcátka. I postel, ale jelikož ti topí pod postelí lednice, a opravdu topí, tak to ted v letě stojí za hovno. Jinak vsechno horší.
pát srp 05, 2022 8:44 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pavel Šebek píše:
pát srp 05, 2022 11:52 am
Tak u automatu je jedno kde mám levou nohu, když čumím na cestu, ne?
No to jí ani nemusíš mít,a až ti jí někdo utrhne, tak na sociálce ti řeknou že můžeš jít dělat řidiče kamionu, že žádný důchod nedostaneš, tak budeš mluvit jinak. Ale dost srandy. Tam jde o to, aby až nastane krizová situace,(a to nevíš kdy nastane) jsi rychle reagoval. Takže sedět vždy připraven na krizovou situaci,tam rozhodují sekundy, vteřiny. :hands:
Mohl to být i tento případ, viz výše, Podle auta to byl asi Hynčica ne??? Řidič odpočatý, ale veget za volantem, a bouchlo mu to oné levé přední kolo a než našel levou nohu, už byl v protisměru a lísoval tu audinu. :?: :?: :?:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát srp 05, 2022 9:33 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

popis nehody: Dne 6. dubna 2022 došlo k lidské chybě, když dva operátoři ve vozidle TuSimple nesprávně znovu zapnuli režim autonomní jízdy, aniž by dokončili všechny kroky nezbytné k bezpečnému zapnutí. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, nedošlo k žádné škodě na majetku a jedinou viditelnou známkou incidentu byl drobný škrábanec na nákladním vozidle," uvedla společnost. ...protože se lidské obsluze nepodařilo autonomní systém správně restartovat, systém zapojil příkaz k odbočení vlevo vydaný asi dvě a půl minuty předtím.


Na videu je vidieť práca šoféra, ako rýchlo mu volant zatočil, ako ho neudržal, ako to nezvládol. Pri defekte na prednom kolese to bude podobné, možno ešte horšie. Keby silné betónové zvodidlo kamión neudržalo, mohla aj táto nehoda dopadnúť horšie.


sob srp 06, 2022 10:27 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to sof: No ale všimni si, že volant drží jen levou rukou. Tou pravou asi restartuje ten počítač bo co. Najednou mu volant cukne a on neví kam má dát ruce, v jednu chvíli je tam má zamotane jako vánočka.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob srp 06, 2022 10:48 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Derek88 a 3 hosti