Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Kcemu je navi na motorce?nez to ta baba rekne po 200m vpravo odbocte si 200m za odbockou.ja jeste nepotkal motorkare co by jezdil trochu normalne a aspon trochu neco dorzoval nejake limity ale treba existuje.muj nazor je ze pokud na to tva hlava nema,vubec si masinu nekupuj,jednodnoduche.taky mam v osobaku 333ps a da se stim kupodivu jezdit normalne,tzn.obec kolem 50,mimo kilo.jen muj pohled na motorkare.
čtv bře 18, 2021 3:49 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Díky Suky...jo a ty ses ten Suky co točí na youtube o motorkách?
čtv bře 18, 2021 5:36 pm

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Ne, na YT nejsem aktivní.

jose, moc jsem ten Tvůj výkřik nepochopil.

Navigaci mám, protože se jezdím většinou v neznámých místech, kde třeba nemají ani směrovky, a když už tak v nějakých klikyhácích.
A mít možnost večer zadat nejbližší ubytování se také hodí (i když to někdy nevyjde - ale i v tom hodinové hotelu nás nakonec ubytovali :- )
Důvodů je více, ale nemám chuť je rozepisovat.

Asi máš smůlu na motorkáře, já jezdím s partou na cestovních endurech a jezdíme se na pohodu kochat, nemáme zapotřebí závodit...
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
pát bře 19, 2021 10:07 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Já jsem sice jen motorkář (ne kamioňák), ale jestli mohu něco napsat...
Na motorce používáme navigaci na to, abychom se vyhnuli hlavním tahům. Jezdíme na veteránech. Zatím mi stačil mobil s nějakou aplikací. Ale my nejsme trhači kilometrových rekordů :) I když koneckonců, občasné zabloudění je vítané zpestření
pát bře 19, 2021 2:25 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Tam kde bydlim ja nejezdi s motorkou normalne nikdo.bud nasobi limit dvema,nebo ma ohnutou spz,nebo ji nema radeji vubec.osobne bych na tom jezdil taky langsam,nevidim smysl zivota byt vsude prvni,nebo se trefit ve dvoustovce do privesu traktoru co odbocoval vlevo do pole.kte naviagaci,to na tom nefunguje bezna z auta?jen se ptam.do bavora treba jak dam navi z kamionu tak ta tam nejde,asi nejake super sklo ma.
pát bře 19, 2021 6:59 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Jaká navigace je nejlepší ti neporadím, já jsem měl jako první navigaci před 13nácti lety Garmina Zumo , byl přímo na motorku, vodotěsný, otřesuvzdorný. Tet mám Navigator V, je to taky Garmin, ale dělaný pro BMW- jde ovládat kolečkem z řídítek a zobrazím si na ní údaje o motorce . Mám s ním najeto cca 40 000km a zatím mě vždy dovedl do cíle. I když se nám s kamarádem párkrát stalo to, že na stejných motorkách, se stejně nastavenou navigací nás každého táhnul jinudy- hlavně v Itálii. Ono moc navigací určených přímo na motorky není Garmin, TomTom, Navitel, každá tě dovede do cíle. Koukal bych hlavně po velikosti a čitelnosti displeje za sluníčka, aktualizaci map. Jestli mi navigace umí přehrát muziku, stáhnout si do ní fotky a podobné kraviny mě nikdy nezajímalo. Já jí z motorky nesundávám, jezdím s ní i 15km do dílny, vidím na ní rychlost, když vjedu rychlejc do vesnice tak mi zanadává červeně :oops: 8)
Mám to nastavené jako Suky, taky cestovní enduro.
pát bře 19, 2021 9:37 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Díky za každý přínosný prispevek :wink:
pát bře 19, 2021 9:52 pm

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Ještě ke Garminu - svého času napsal pěkný článek Touratech, kluci jsou fakt znalí...
Zajímavá diskuse k tomu je na GS fóru

Obecně ke Garminu také na GS fóru.

Pokud bych to zjednodušil a shrnul - pokud je kolega hračička - jednoznačně Garmin.
Pokud má filozofii - tu máš cíl a víc po mně nechtěj - TomTom.
Navitelu bych se vyhnul - dle mého pocitu levná Čína se všemi souvislostmi...
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
sob bře 20, 2021 10:52 am

Alešák
Příspěvky: 2402
Registrován: stř lis 12, 2008 8:03 pm
Bydliště: Milovice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Když spojíš práci a koňíček... Akorát teď nevím kterou vzít...
Obrázek

Obrázek
ned črc 10, 2022 5:39 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Za 3hodky jízdy mi mobil hlásí přehřátí a pouze nouzové volání..a nedá se ani udržet v ruce. A to jsem vyzkoušel dva místa na větru a pod plexi... a pořád špatné...
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
sob srp 27, 2022 10:34 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

oro: já mám obyčejný Samsung Galaxy xcover4 a normálně stíhá i v letošním parnu. Zahřátý je, ale jede v kuse třeba 4 hodiny. Akorát jsem slyšel, že prý ten mobil pak rozeberou vibrace. Třeba stabilizace foťáku odejde apod. Profesionální navigace na moto bude určitě odolnější :thumbud:
pon srp 29, 2022 8:16 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Jen tak na kafíčko

Obrázek
BES - běs
sob črc 01, 2023 7:01 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

to Pavel Šebek: Tvoje je ta oranžová. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 01, 2023 7:54 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Obrázek


Moje není žádná a přitom jezdím na všech. A jestli jde o tu fotku s "kafíčkem" (to si dám po dlouhé době až v pondělí), tak jsem tam byl na tom Keeway, co má vypadat jako Vespa.
BES - běs
sob črc 01, 2023 8:51 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

to Pavel Šebek: :D :D :D No spíš šlo o tu barvu. V barvách údržby silnic. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 01, 2023 8:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů