Moderátoři: Leoš H, Olda, martin_100, Hynek

Odpovědět
Prouza88

Re: Pevné návěsy, tridemy... Safkyho "brainstorming"

Příspěvek

Mmm, este by to chcelo zverejnit detajli :think: Pohon, tupláky, hmotnost, zvedačky... jestli je to řiditelný, pak by to byla pecka s krabím chodem.. Jinak dle fotek klasickej teleskop :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 21, 2023 2:29 pm

Safky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Něco k návěsu s Tatra podvozkem:
1, pohon nemá, měla by to být dutá trojnáprava z Tatry Force, technické zatížení náprav 3x10 tun
2, hmotnost nevím, ale Tatra má relativně těžký podvozek a vykucháním vnitřku se to moc nezlehčí...
3, zvedačky by se daly udělat, my to máme na prototypu Tatra Phoenix 6x6 sklápěč S3, je tam lehké kombinované odpružení KingFrame, ale na poslední nápravě kde je zvedačka, je vymontovaná vnitřní vinutá pružina, takže max. zatížení jen 10 tun na nápravu, s vinutou pružinou je to 11,5 t/nápravu
4, řiditelné nápravy s krabím chodem jde udělat, všechno je to o penězích, aby ten kdo si to koupí, to byl schopen zaplatit a taky využít v praxi

P.S.: Jedná smutná zpráva na závěr, firma Doprava TŽ, kde jsem působil 17 let k 31.5. 2023 končí svoji činnost (bude sfúzovaná do TŽ), s čímž jsem aktivně nesouhlasil, tak jsem se rozhodl jít o dům dál a od 1.6. budu působit u jiného "sklápěčkaře", tak se snad zase nějakých prototypů co se týče aut a přípojných vozidel snad někdy dočkáme, dodací doby nákladních aut jsou jedna velká katastrofa...
Tatra + MAN = Superstroj!
stř úno 01, 2023 6:33 pm

Prouza88

Příspěvek

Jaj Safky... Tak snad zas nalezneš chuť "prototipovat" a vymejšlet :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 01, 2023 7:40 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“