Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11719
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

DriverBrno píše:každá věc má své načasování,
jjjj....

https://www.informacnavojna.tk/article/ ... h-ukrajiny
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :https://svobodne-radio.com
sob led 21, 2023 11:22 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 3914
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

to sof: Jen jsem citoval poslance Bystroně. Osobně si taky myslím, že žádná země a velkozěmě nemá na to aby ovládla vojensky svět, nebo nějaký světadíl. Zda někdo něco ovládne, tak to je a bude ekonomicky. A na to má dobře našlápnuto Čína.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob led 21, 2023 11:25 am

DriverBrno
Příspěvky: 3155
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

ned led 22, 2023 10:58 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11719
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

DriverBrno píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
země, co nechá živořit takhle svý lidi, nemá právo určovat jiným, jak mají žít :savle: :savle: :savle:

https://youtu.be/-vc6CHRrtH8
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :https://svobodne-radio.com
ned led 22, 2023 11:38 am

DriverBrno
Příspěvky: 3155
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

jsou tak" bohatí a šťastní", až jsou z toho "frustrovaní :doh:

https://twitter.com/TrafficNewsLA/statu ... y-novy-rok

------- Není bohatství jako bohatství, je to jen fasása. Tato země je chudá a trpící. Topíme se v dluzích a jsme ohlodaní až na kost
ned led 22, 2023 6:16 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 3914
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

Tak sof nedávno zde psal, jak není o Bulharsku vůbec nic slyšet. A teď je snad Bulharsko na prvním místě v médiích. Poslední zpráva v rozhlase, jak Bulharsko pomáhalo už asi 4dni po invazi Ruska na Ukrajinu, aníž by o tom EU věděla. Nebo že by po "pašeráckých" kauzách se začalo o Bulharsku více mluvit v EU???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned led 22, 2023 8:04 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3155
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

hlas lidu uprostřed Německa: :pray: "pošlete ty Leopardy !): :wall:

https://www.facebook.com/groups/5261212 ... 525705483/

pokud demonstrují na náměstí občané ČR proti konání vlády, jsou to dezolátí...
pokud demonstrují ukrajinští uprhlíci v Německu proti rozhodnutí předsedy vlády DE (Scholze), je to hlas lidu.
pon led 23, 2023 12:19 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 644
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

Jj, asi tak nějak. Němečtí politici jsou úplně stejní přizdisrá.. jako ti naši.
pon led 23, 2023 4:32 pm

Prevozník
Příspěvky: 41
Registrován: pát led 14, 2022 11:41 am

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

https://sk.news-front.info/2023/01/23/c ... ku-sorosa/

Skutočnosť, že dnes 92-ročný miliardár chce pretvoriť „celý civilizovaný svet“ podľa svojich predstáv – s rodovou a obsedantnou a vnucovanou LGBT agendou, s tlačou, ktorá ako vycvičený pes prináša papuče a noviny majiteľovi s tým, že ľudia už nemajú pocit, že žijú v rodnej krajine, že zabudli na zmysel života, náš krátky pobyt na zemi — vôbec nemá byť už náš problém.
pon led 23, 2023 9:06 pm

sof
Příspěvky: 3662
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

krátky, výstižný rozhovor v ktorom, ale nezaznie nič nové. Stanislav Novotný má na slovenskom Slobodnom vysielači reláciu, niektoré rozhovory som počul, boli dosť dobré.
https://www.youtube.com/watch?v=67uwFYZ0it0

dva zaujímavé články z www.kechlibar.net


https://kechlibar.net/2022/12/23/takova ... more-37608

https://kechlibar.net/2023/01/24/otazka ... more-38006
stř led 25, 2023 12:13 am

sof
Příspěvky: 3662
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

v našich mejnstrímových médiach sú len správy typu: "viac tankov" a "ešte viac tankov". Maďari dokážu informovať inak. Dávam sem preložený, zaujímavý článok o ukrajinskej mobilizácii na podkarpatskej rusi. Preložil som ho cez prekladač, môžu tam byť chyby.

Podkarpatská Rus nieje maďarská, je to tá časť Ukrajiny, ktorá kedysi patrila Československu. Žijú tam aj Rusíni, veľa ich žije aj na východnom Slovensku, kde sú uznávanou slovenskou národnostnou menšinou. Ukrajinci ich utláčali, nechceli im priznať národnostné práva a to sa dialo aj pred dnešnou vojnou. Je ľahké o tom na nete nájsť informácie. Pred pár rokmi, keď celý mejnstrím nebol len sláva-ukrajinistický, bolo v médiach veľa článkov o tom, že Ukrajinci nie sú k národnostným menšinám priazdnivo naklonený. Dnes slovenský len-pravdovravný novinár na Rusínov serie, nezájde na Ukrajinu a nezistí ako sa majú. Odváži sa len maďarský novinár, oni sa o Maďarov žijúcich na Ukrajine zaujímajú.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://pestisracok.hu/ha-ez-egy-megy-t ... nyomasrol/

"Jestli to takhle půjde dál, na Zakarpatí už opravdu žádní Maďaři nezůstanou"
- reportáž Angély Füssyové z místa brutálního násilného útlaku a represí

Taková mobilizace prý na Zakarpatí od vypuknutí války ještě nebyla. Odhaduje se, že v posledních dnech zaplavili Zakarpatí stovky ukrajinských vojáků a policistů. Sbírají, roznášejí oznámení, vybírají: na ulicích, na trhu, v autobuse, ve školce, v barech. Dokonce i v cikánských osadách. A dokonce se dostávají i do domů. Proslýchá se, že úkolem je získat desítky tisíc lidí z oblastí daleko od válečného hluku. Nová brigáda se prý formuje poté, co největší brigáda profesionálních vycvičených vojáků, známá také jako 128. z Mukačeva, utrpěla u Soledaru obrovské ztráty. Ruská okupace východoukrajinského města byla oznámena 13. ledna. Jaká je vlastně přesná pravda, kolik životů bylo v posledních dnech ztraceno na východní frontě, nikdo neví. Jisté je, že ukrajinské sociální sítě, kde se občas objevilo jméno a fotografie padlého hrdiny, byly poslední 2-3 dny zaplaveny smutečními zprávami. Když překročíme hranice, můžeme jen hádat, co nás tam čeká. Za necelou půlhodinu si uvědomíme, že ti, kteří čtou jen zprávy, nemají ani ponětí, jak se žije na druhé straně hranice.

I kdybychom nenašli ukrytý chladírenský vůz plný těl - informace tohoto druhu se v této zemi v poslední době objevují - dosavadní ztráty by mohly být značné a to, co přijde příště, pokud to takhle půjde dál, je nevyčíslitelné.

Nejméně osm až deset ukrajinských vojáků se pohybuje po rušné ulici v Čop. To je první obraz, který se nám vypálí do sítnice hned po příjezdu do maďarského pohraničního města Zakarpatí. Cestou se v ulicích objevují další a další kontrolní stanoviště; mezitím pořizujeme fotografie a videa lidí, kteří jdou do kavárny nebo čekají na zastávce na místní autobus.

O skutečných důvodech, proč nucené odvody nabraly takový spád, samozřejmě není nic jistého. Také na místní úrovni se k nim dostávají pouze filtrované válečné zprávy a oficiální údaje o obětech nebyly od začátku války z pochopitelných důvodů vůbec zveřejňovány. Je však jasné, že se něco stalo nebo děje. Buď se válka dostává na novou úroveň a připravuje se nějaké velké střetnutí, nebo je pravda, co se říká, že u Soledaru přišli nejméně o polovinu Zakarpatské brigády a že teď za to berou všechny, které mohou.

Je důležité poznamenat, že 128. zakarpatská brigáda, Mukačevská, je maďarská pouze podle názvu. Jedná se o profesionální horskou jednotku, která mimochodem vznikla před sto lety z jednotek ruské carské armády v Turkestánu. Nejtvrdší ukrajinská jednotka složená z vycvičených, převážně profesionálních vojáků, kteří byli nasazeni v nejnebezpečnějších místech rusko-ukrajinské války. Brigáda byla natolik nemaďarská, že se podle písemných záznamů dokonce podílela na potlačení revoluce v roce 1956. 128. armáda byla první, která přísahala věrnost Ukrajině. V této jednotce samozřejmě slouží i Maďaři ze Zakarpatí, ale ti nejsou nejpočetnější. V ukrajinské armádě slouží poměrně málo vycvičených profesionálních vojáků maďarské národnosti - a Mukačevská 128 je smetánkou ukrajinské armády. Jak jsme se dozvěděli, branci jsou rozděleni podle profesí, to znamená, že jsou rozptýleni. V každé jednotce jsou Maďaři.

Tisíce mužů jsou násilně odváděni.

Z příběhů, které jsme slyšeli dříve, vyplývá, že nebyly nijak jemné - ale nyní začínají být velmi drsné. Na sociálních sítích se objevuje stále více videí, na nichž jsou lidé násilně vyváděni ze svých domovů na ulici. Objevilo se také video, na kterém je muž nucen podepsat formulář o dobrovolném vstupu do armády.

Kamkoli v Čopu přijedeme, kdekoli se nám podaří mluvit s lidmi, všichni mluví o tom, jak dlouho to bude trvat a proč to nejsou ukrajinští vojáci, kteří jsou v první linii. Stále více lidí si myslí, že je stále nebezpečnější jít do války. Dochází ke shromažďování i šestnáctiletých a zpřísňují se pravidla registrace. Pracoviště a obce musí rovněž vést evidenci a registrovat všechny brance.

Siréna se rozezní pomalým, tichým tónem - volá po úkrytu. Vzdušný alarm. Tváře lidí se ani nezachvějí. Jsou na to zvyklí. Měli čas. Říká se, že je to teď skoro každý den. Někdy i několikrát denně. Ve školách a školkách vodí děti do útulku. Úřady a podniky se musí zavřít. Pomalu se všichni začnou vzpamatovávat. Neví, kdy bude pohotovost zrušena. Co však můžete vědět s jistotou? Zatím se zdá být jisté, že Zakarpatí z nějakého důvodu není pod ruským útokem. Jen jednou sem dopadla zbloudilá střela. Takže ať už je poplach nebo ne, ulice nejsou evakuovány. Všichni se věnují svým záležitostem. Nebo pokud mají čas, protože je všechno zavřené, nemohou obchodovat, nakupovat, mluví.

Vojáci a policie se odsud přesunuli. Můžete si oddechnout. Jedna žena poznamenává: "Jestli to takhle půjde dál, tak na Zakarpatí opravdu žádní Maďaři nezůstanou, protože ti, kteří se tu dosud odvážili zůstat, utečou.

Mezitím někdo ukáže, že se navzájem upozorňují v řetězové správe na uzavřeném kanálu sociální sítě. Je možné sledovat, kde se kontroly a soupisy provádějí. Rychlou a přehlednou komunikaci usnadňují piktogramy a jasné značky, které si všichni během posledních měsíců vymysleli a osvojili.

Podle příspěvků na kanálu sice sledujeme "odvodní komando" při práci v Csapu, ale v oblasti je jich mnohem víc. Pokryli oblast Užhorodu. Dnes je tato oblast v centru pozornosti. Podle varovného řetězce však ani tentokrát nezůstalo stranou Mukačevo, přestože před dvěma dny tam prý proběhlo obklíčení poměrně úspěšně.

Nedávno se doma proslýchalo, že na Zakarpatí je možná mnohem víc mrtvých, než se přiznává, a v Mezőterebes už je chladírenský vůz plný těl. Denně se jich uvolní jen čtyři nebo pět. Několika našich důvěryhodných zdrojů jsme se předem zeptali, jestli už o nějakých chladírenských vozech slyšeli. To se však nestalo. Také nás varovali, že pokud by něco takového existovalo, jednalo by se o vojenský objekt, a pokud by se k němu někdo pokusil jen přiblížit nebo ho vyfotografovat, mohl by být okamžitě zatčen za špionáž a kolaboraci.


Cestou do Mukačeva se zastavujeme ve Strabyčku. Je zvláštní, že se šíří fáma, že je zmiňován Mezőterebes, přitom tato obec se nikdy nejmenovala Mezőterebes ani u zakarpatských Maďarů. A to z velmi prostého důvodu: je to malá rusínská vesnice, kde nežije ani jeden Maďar. Ke stejnému závěru dojdeme, když se zkusíme zeptat lidí v místní hospodě nebo malém obchůdku. Maďarsky nikdo nemluví. Starší šedovlasý muž se odmítá vzdát a snaží se nám vysvětlit, ukazujíc rukama a nohama, že tady žádní Maďaři nejsou. Nechápe, co hledáme, ale tudy je Csap a tudy je Munkács," ukáže prstem. Alespoň tak nám to vysvětlí, než po nás střelí zlostným pohledem, nasedne na kolo a odjede.

Kvůli jazykovým obtížím se nedozvíme, co místní viděli nebo slyšeli, zda si v poslední době všimli něčeho podezřelého.Procházíme se po osadě - není na to moc času, jen jedna nebo dvě ulice.

Totalitní diktatury ožívají v Mukačevu

Částečně uklidněni opouštíme záhadný příběh s chladírenským vozem a míříme do Mukačeva. Kde jsou zase všechny znepokojivé zprávy, které se dostaly do vlasti, pouhým střípkem reality. Minulost kdysi historického maďarského města žije v tuto chvíli jen v duších a vzpomínkách. Obrovská ukrajinská vlajka vlající na náměstí a šest dalších připnutých na krku na radnici napovídají, kdo tu vládne.

Další osadou v subregionu, vzdálenou 17 kilometrů od Mukačeva, je Derčen, stále maďarská vesnice. Na okraji obce se nachází fotbalová akademie, na jejíž výstavbu maďarský stát v roce 2020 vynaloží 2,6 miliardy forintů. Když tam dorazíme, vidíme, že byla odstraněna nejen maďarská vlajka a maďarský nápis - Munkácsi Futball Akadémia - ale také logo FC Munkács, protože na něm bylo slovo Munkács v maďarštině. Brzy se dozvíme, že odmaďarizován nebyl jen zevnějšek.

Při procházce po hlavní ulici zjišťujeme, že i maďarský nápis na obchodě s potravinami někomu vadí - také ho sundali. Název na střeše kulturního domu zůstal pravděpodobně jen proto, že odstranit velká kovová písmena na střeše budovy musí být obtížnější. O to snazší je odvolat maďarského ředitele instituce, který je v Dercenu velmi uznávanou osobností. Právě Valika Korolovicsová a její manžel organizovali v obci výuku lidových tanců a zachovávali maďarské tradice. Valičinu práci na zachování maďarské identity ocenil i maďarský stát: v roce 2020 jí János Áder udělil maďarský Stříbrný kříž za zásluhy. Možná to byl ten problém...
Svržení trhu bylo politickou pomstou

Stejně jako Valeria Korolovics byl i István Schink po sedmnácti letech ve funkci ředitele 3. střední školy Ference Rákócziho II. v Munkácsi odvolán z funkce ředitele kulturního domu v Derceni, a to až do roku 2024. Místní fámy hovoří o tom, že se jedná o další epizodu v pomstě dvojice otec a syn Viktor Baloga-Andrij Baloga a že současná demagorizace souvisí se svržením Munkácova trhu.

Odstranění trhu bylo další politickou pomstou, jak jsme slyšeli. To, co se stalo nyní, je toho důsledkem. V důsledku zjevně nezákonného a nepovoleného odstranění sochy byl oběma Balogům zakázán nejen vstup do Maďarska, ale i do celé Evropské unie. Údajně se o tom dozvěděli, až když se celá rodina nedávno vydala lyžovat do Rakouska a na hranicích je vrátili zpět.

- říká muž z Mukačeva. Slyšel, že jakmile se vrátili, starší Baloga Ukrajincům horečně říkal, že všechno maďarské musí být odstraněno, a to okamžitě: vlajky, nápisy, všechno. Protože Baloga měl v subregionu jednoznačně hlavní slovo, starosta Dercenu Lajos Bíró, který měl stejný úřad jako Andrij Baloga, se příliš nerozpakoval. Upozorňuje, že podle zápisu hlasoval pro otevření trhu i Bíró.

Vedoucí institucí, kteří museli snášet magyartanizaci, nemohli nic dělat. Byli přivoláni strážníci veřejného pořádku, kteří zároveň fungují jako jakási místní policie, a bylo jim nařízeno, aby vlajky a nápisy sundali. Proslýchá se, že vedení akademie bylo donuceno tím nejbrutálnějším způsobem: hrozilo jim, že všechny odvedou na frontu.

To, co se zde děje, není normální. Nejde však o obecný ukrajinský jev. Je to jen taktika a vulgarity oligarchy, který právě přišel o moc a který těžko nese, že je nyní ve srovnání s pozicemi, které zastával dříve, prakticky nikým.

Je otázkou, nakolik je to pravda. Vyvstává však otázka, proč Kyjev toleruje akce, které denně otravují ukrajinsko-maďarské vztahy. A pokud je vše výše uvedené jen řáděním pomateného páru, zajímalo by mě, zda ukrajinský ombudsman, který také nedávno dospěl k závěru, že je vážným porušením zákona a nerovnosti, že v osadách typu Rafajnaújfalu, které jsou mimochodem maďarsky zbarvené, nejsou třídy, v nichž se vyučuje pouze v ukrajinštině, v nichž se poskytuje vzdělání pouze v ukrajinštině, také napsal zprávu, aby se zavděčil Balogovi. Vzhledem k tomu, že ve třech školách, které ombudsman ve své zprávě odsoudil, nejsou žádné ukrajinské děti, je tato zpráva přinejmenším úsměvná.
stř led 25, 2023 12:41 pm

wckr
Příspěvky: 955
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

Kolik lidí tak chodí odvádět? Aby mi stačili náboje :)
stř led 25, 2023 5:48 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3155
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

Češi jsou pro odvody na bojiště údajně neperspektivní, ty poslední ročníky co absolvovali vojnu, jsou už staří (50+)?
Pokud mají Ukrajinci takové ztráty a jsou to chlapci zvyklí na nepohodu, jak by asi dopadli čeští "mamánci"?
Dobrovolně odjelo od začátku války bojovat asi jednotky "cz žoldáků" , ví někdo o někom jak dopadli ?
Jedině koho by mohli smysluplně naverbovat, tak nějaké zdravotníky, mechaniky nebo řidiče (ale zase jen starší ročníky)
těžko někdo kdo rozvážel balíky nebo jezdil "městskou" by dokázal v terénu s Tatrou, pár vyjímek by se asi našlo...rozhodně
nic z čeho by se Rusák měl rozklepat. Každý má strach o život, ale těch Rusů je tak nějak více a jsou v podstatě doma
narozdíl od nějakého Svejka nebo vojína Kouby. V tomhle jsem tedy klidnej že by chtěl někdo Pepíky poslat na smrt nebo do zajetí. :hvizd:

to potomci kanadských banderovců jsou jiná liga.
https://twitter.com/DI_Ukraine/status/1 ... ab5f122%2F
stř led 25, 2023 7:58 pm

sof
Příspěvky: 3662
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

Najprv bolo viac embárg a ešte viac embárg. Teraz ideme viac tankov a ešte viac tankov. Keď to nevyjde s tankami môžme to skúsiť s jadrovými hlavicami.

------------------------------------------------------------------------
https://nationalinterest.org/feature/ge ... sia-206149

Německé tanky Leopard-2 pomohou rozdrtit Rusko

Německé rozhodnutí vyslat tanky na Ukrajinu je zlomovým bodem. Nyní je jasné, že Vladimir Putin si invazí na Ukrajinu podepsal rozsudek smrti svého režimu.

Jacob HeilbrunnRozhodnutím poslat na Ukrajinu tanky a šestinásobně zvýšit výrobu dělostřelectva přechází Amerika a její spojenci do válečného stavu proti Rusku. Stejně jako trvalo více než rok reagovat na inkorporaci východní Evropy Josifem Stalinem, tak i odhodlání Západu postavit se na odpor pokusu ruského prezidenta Vladimira Putina o podmanění Ukrajiny je zdlouhavý proces. Nyní je kostka vržena. Putin byl přesvědčen, že dokáže západní alianci přežít, ale ta má v úmyslu přežít jeho. Jakékoli váhání s konfrontací Moskvy za její rabování na Ukrajině šlo stranou. Prezident Joe Biden je odhodlán jednou provždy zničit ruské snahy o hegemonii v Evropě.

Přes počáteční váhání německý kancléř Olaf Scholz souhlasil s vysláním tanků Leopard 2 na Ukrajinu. Jeho rozhodnutí má symbolický i praktický význam. Symbolicky osvobozuje Německo od restrikcí, v nichž působilo po druhé světové válce. Prakticky osvobozuje země, jako je Polsko a Finsko, aby co nejdříve převedly tanky německé výroby na pomoc chystané ukrajinské ofenzivě letos na jaře. Spojené království již přislíbilo dodat Kyjevu čtrnáct tanků Challenger 2. Polsko a pobaltské státy veřejně naléhají na Německo, aby opustilo svůj pštrosí postoj proti pomoci Ukrajině tanky. "Leopard je osvobozen," prohlásila na Twitteru místopředsedkyně Bundestagu Katrin Goering-Eckardtová. Dodala, že "nyní snad může rychle pomoci Ukrajině v jejím boji proti ruské invazi...". Celkem Ukrajina očekává, že obdrží 100 tanků Leopard 2 z dvanácti zemí.

Hnací silou, která změnila neústupný postoj Německa vůči vyslání tanků, byl jeho nový ministr obrany Boris Pistorius, který se netajil svou podporou boje Ukrajiny proti ruské agresi a který požadoval, aby Bundeswehr jako první krok prověřil své zásoby tanků. Zatímco někteří členové sociálnědemokratické strany se drží zastaralých představ o dosažení jakéhosi smíru s Putinem a jeho kamarilou, Scholzovi koaliční partneři, svobodní demokraté a Zelení, neochvějně prosazují tvrdší postoj. Stejně tak Křesťanskodemokratická unie, jejíž lídr Friedrich Merz prohlásil, že "je to správné rozhodnutí". Scholz se v podstatě sklonil před nevyhnutelným.

Ale zřejmě bylo třeba, aby mu to Biden osladil, než to udělal. Biden se zřejmě zavázal poslat na Ukrajinu třicet tanků M-1 Abrams, což Scholz požadoval výměnou za to, že změní svůj předchozí nesouhlas s dodávkami tanků na Ukrajinu. Právě rozhodnutí zvýšit vojenskou výrobu dělostřelectva by mělo Kreml také znepokojovat. Ruské zásoby se totiž tenčí. Amerika je schopna výrobu rychle zvýšit. Biden tím dává najevo, že Amerika je v boji dlouhodobě. Reprezentant Rob Wittman to nazývá momentem "Sputniku". Republikáni ani demokraté si nejsou vědomi, že rozšiřování vojenských výdajů se rovná programu zaměstnanosti pro Američany.

Tupým faktem je, že Biden se stává válečným prezidentem. Putin počítal s tím, že Bidena převálcuje. Přepočítal se. Myslel si, že Ukrajinu převálcuje za týden. Mýlil se. Myslel si, že se západní aliance rozpadne. Opět se mýlil.

Nikdo neudělal pro oživení západní aliance více než Putin. Zatímco Západ zvyšuje vojenskou výrobu, on se zmítá v konfliktu, který ohrožuje pokračování jeho tyranské vlády nad Ruskem. Nyní, když neúmyslně vyburcoval Ameriku z letargie po skončení studené války a sjednotil Ukrajince v jejich odhodlání postavit se mu, čeká Putina boj až do konce - boj, který nemůže vyhrát. Nyní je jasné, že když Putin vtrhl na Ukrajinu, podepsal si rozsudek smrti.
čtv led 26, 2023 2:52 am

DriverBrno
Příspěvky: 3155
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Martin 440....foto+video

Příspěvek

https://www.youtube.com/live/4jTb_vNU37o?feature=share

zajímavé je to od : 4 ' 50'' min

a ještě k tomu tohle:
arm. gen. Řehka NATO
Pokud by došlo k válce mezi NATO a Ruskem na východním křídle aliance, profesionální armáda by na plnění úkolů nestačila. Stát by tak musel přistoupit minimálně k výběrové mobilizaci, řekl v rozhovoru pro ČTK náčelník generálního štábu Karel Řehka. Podle jeho slov válka na Ukrajině ukázala, že je nezbytné, aby se do obrany země zapojila celá společnost, nejenom armáda.
---
Ruská agrese na Ukrajině podle něj znamenala změnu v myšlení západního společenství, které si začalo připouštět možnost vzniku války v Evropě, což do té doby bylo tabu.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/armada-nat ... domov_lros

každému (normálně myslicímu) asi docvakne, o co se tady jde, a jaké úmysly s výchonídními gubernerii mají naši američtí přátelé.
čtv led 26, 2023 1:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů