Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
martin440
rumová víla

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Obrázek

proč u nás už netankujem pod 30 :think: :think:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :https://svobodne-radio.com
stř led 11, 2023 12:53 pm

sof

bezpečná vzdialenosť

Příspěvek

Od 2.1 2023 je na Slovensku definovaná bezpečná vzdialenosť
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... s.clanok-3

V § 35 ods. 5 druhá veta znie: „Bezpečná vzdialenosť je minimálne taká vzdialenosť, ktorú motorové vozidlo prejde za tri sekundy, ak ide o motorové vozidlo kategórie M3, N2 alebo N3 a vzdialenosť, ktorú motorové vozidlo prejde za dve sekundy, ak ide o motorové vozidlo inej kategórie; to neplatí pre motorové vozidlo, ktoré využíva systém riadenia pre jazdu vozidiel v konvoji.21)“.

nákladné autá:

80km/hod 22,2 m/s -- minimum 66,6 m
85km/hod 23,6 m/s -- minimum 70,8 m
89km/hod 24,7 m/s -- minimum 74,1 m
Prouza s drevom -- minimum 300 m

Je to podobné v nejakej inej EÚ krajine? Ja neviem. Všade je podla mňa 50m. Niekde sú pri cestách značky a namaľované čiary na ceste, podľa ktorých by vodiči mali upraviť vzdialenosť.
čtv led 12, 2023 3:33 am

Prouza88

Příspěvek

Sof, z ktery strany? :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 12, 2023 6:15 am

sof

Příspěvek

:D si stred kružnice, :hands:
čtv led 12, 2023 10:14 am

peter gasparovic

Příspěvek

Sof 😂😂😂😂😂 dobre ty 😁😁👍🏻👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv led 12, 2023 1:28 pm

CHiP

Příspěvek

Možná se hloupě zeptám a budu za blbce. Ale co je jízda v konvoji? Našel jsem to i v menu u tempomatu (volby jsou klasika/adaptivní/konvoj) a v manuálu jsem se o tom moc nedočetl. Jediné co jsem pobral z knížky, tak že moje auto pojede nalepený na autě přede mnou a ty auta spolu i nějak komunikují? :think: Jako to bych asi dlouhodoběji nedal, pořád čumět na vrata auta přede mnou a trnou kdy přijde náraz. :lol:
pát led 13, 2023 4:27 pm

4215

Příspěvek

Nevím co to znamená u chytrých aut, ale když jsme jezdili v "konvoji" s liazkama, tak při poradě před jízdou rozkaz zněl jasně. "První pojede 80km/hod, aby ten poslední nemusel jet 90a více km/hod a nikde jsme se neroztrhali. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát led 13, 2023 7:25 pm

CHiP

Příspěvek

4215: To nebude ono. :lol:

Ještě mě napadlo zeptat se strejdy Googla a už to vím :doh: - https://www.scania.com/content/dam/scan ... onvoji.pdf :lol:

Dokáže přinést úsporu paliva až o 1 % bez dopadu na bezpečnost

Ty bláho, tak s tou bezpečností tomu moc nevěřím :think: Když pojedu na tu vymoženost nalepený na autě vpředu (rozestup tak 1 vteřina?), tak akorát tak dostanu pokutu za nedodržení bezpečné vzdálenosti. :D
A když to tomu přede mnou natvrdo zabrzdí nouzové brzdění a já budu naložen do plna (48t), tak ho kousek i popotlačím. :shock:

Adaptivní tempomat je fajn, ale s těma mapama a "znalostí" terénu je to občas za trest. :wall:
pát led 13, 2023 7:53 pm

DriverBrno

Příspěvek

když jsem dělal "předvojenčák" ve Svazarmu, tak finále bylo jízda v "koloně", V3S vpředu a IFA vzadu..pak jsme měli ještě jednu kolonu, to bylo v tanečních :)
pát led 13, 2023 9:20 pm

4215

Příspěvek

Přenesu diskuzi sem: Sof napsal:Ja už ťa poznám. Skritizoval by si aj Chucka Norrisa.
Ne ne Chucka Norrise bych se bál i pozdravit, neb nevím zda má dobrý den, nebo nemá. :D :D :D
To Prouza88: No čoveče myslím na tebe víc jak na ženu. Dnes jsem si vzpoměl na tebe, zda u Kocourovce na D35 nepřekládáš dříví. :D :D :D Prý dvě auta na to dřevo nestačila. :D :D :D Ale pak jsem si zase říkal, tak daleko by jsi nezabloudil. :D :D :D
úte led 24, 2023 9:15 pm

Prouza88

Příspěvek

No vidim že ste někteří na mě hodně "zatížení", uplně se nemužete dočkat co zas nevyvedu :mrgreen:
Ale klid, příští tejden už du do terénu 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 25, 2023 8:05 am

4215

Příspěvek

to Prouza88: Náhodou, dnes mě předjížděla (v Německu) úplně stejná souprava jako máš ty, i barva,teda měl o nápravu na vleku víc. A za sebou táhl 5, slovy pět kuřátek (souprav bez ruky, návěsy) Telefonem ladil adresu nakládky a vysílačkou rozdával rozkazy. :D :D :D Tak jsem na tebe myslel, jak by ti to slušelo, kdyby jsi to byl ty. :D :D :D
Jo že patřili k sobě jsem poznal podle firmy na dveřích. :)
pát led 27, 2023 8:54 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“