Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

jsi mě nepochopil, na těch mostech jsou i tři kamery, nebo dajaké bazmeky.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát kvě 12, 2023 8:24 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Koukej a uvidíš .Hlavne nejsou všude.Ring Berlín litá třeba dron.I v Polsku tam teď jeden zamrdali někde ,bylo toho plne rádio .kdo to bude platit atp.na RMF to řešily polska rozhlas.stanice
pát kvě 12, 2023 9:21 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

No co myslíš že v poslední době dělám. To už není že se kochám přírodou, dnes ta doprava je o tom, že pořád musíš hlídat radary, odstupy atd. t.j. že koukáš po příkopech, kde jsou policajti zašití, po mostech, kde jsou všelijaké kamery apod.
RMF- radio-muzika-fakta. Znám neboj. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob kvě 13, 2023 10:59 am

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Je to tak, jak píše Jose. Někdy po Novém roce se to začalo používat, nejdříve v Rheinland - Pfalz v Trieru a následně v Mainzu a teď už to je vidět i leckde jinde.
Jmenuje se to Monocam, je to taková, poměrně velká kamera na trojnožce, většinou na mostě nebo na nějakém vyvýšeném místě, aby to vidělo do kabiny, a sleduje to jen telefony a tablety v ruce. Nic víc. Pokuty to posílá automaticky samo a pokuta je v D 100 € +1 punkt + nějaké drobné za úřední výkon. Někde jsem četl, že při hustším provozu to chytá průměrně 20 řidičů za hodinu.

A jelikož jsem právě v NL v Keukenhof, tak jsem se tady zeptal holandského kolegy jak to je v NL. Našel to v tabletu a sám se tomu docela divil i když o tom věděl.
Tak jen ve zkratce: V NL je za to pokuta 380 € (cyklisté 140 €) a za rok 2022 bylo uloženo v NL 115 000 pokut řidičům a 53 000 pokut cyklistům. V roce 2021 za to byla pokuta 250 € a pro rok 2024 se počítá se zvýšením současné pokuty o 10 %.
A v NL je prý zakázáno držet v ruce mobil nebo tablet, pokud je motor vozidla v chodu. Prý i na parkovišti....To jsme ale nehledali, tak to potvrdit nemohu, ale docela bych tomu i věřil.

https://pvmagazine.nl/nieuwe-cameras-po ... n-de-hand/
sob kvě 13, 2023 5:29 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Tak přesně toto jsem myslel, že na těch mostech je, občas to visí i na laně nad středovém dělícím páse. Sice jsem si myslel, že je to na sledování odstupu, ale už jsem chytřejší. Ještě pane kolego 153 na ten odstup to vypadá jak, aby jsem byl nejchytřejší.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob kvě 13, 2023 10:11 pm

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Ptal jsi se jak vypadají ty kamery na odstup, tak Ti sem dám něco co jsem rychle našel, (zatím co dělám hodinovou pauzu lidem na jídlo). Celá problematika měření vzdálenosti je snad to nejsložitější v německých dopravních předpisech, alespoň pro mne. Kupodivu to třeba zákony vůbec neřeší a zaujalo se k tomu nějaké řešení, které se učí v autoškolách a to bere policie jako bernou minci, přestože to oporu v zákoně nemá. To se dočteš níže. Znám několik lidí, kterým naměřili malý odstup a přesto je z toho advokát vysekal. A navíc ještě existují tzv. boční odstupy, ty se ale moc neměří a jsou různé třeba pro boční odstup od motocyklu, kamionu a autobusu. Pokud by Tě to zajímalo, tak je to na velice dlouhé psaní.

https://www.autobild.de/artikel/abstand ... 18461.html

A ještě Ti to alespoň "strojově" přeložím.

https://www-autobild-de.translate.goog/ ... _hist=true
ned kvě 14, 2023 12:18 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Jak se meri abstand jsou vetsinou na vozovce tři příčné cary.Nekde u Duben to je myslím směr Berlín.Nemec mi tvrdil že musí být zákaz předjíždění v ten moment.treba 6-22h tak jak tam.aspon.tak to má němčina pochopila(slohové mluvím pouze východním blokem )
ned kvě 14, 2023 1:19 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

to153: Jojo to je přesně co jsem potřeboval. Co jaký bazmek je. Děkuji.
Takže na těch mostech většinou měří oboje, neb tam jsou ty bazmeky 3. Za svodidlama jsou rychlostní radary. Jeden bazmek měří, druhý fotí. Nepočítám ty pojízdné vozíky, které přesunují z místa na místo, takže když jezdíš pravidelnou linku, víš kde je můžeš čekat. Když není tady, tak bude tam. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned kvě 14, 2023 4:05 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Ten vozík je jen rychlost.Ma to i SPZ.bbg myslím.Musis jet pod90 v 80 ve.V baustelle min záleží na kolik je omezení
ned kvě 14, 2023 7:56 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát led 12, 2024 7:48 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Vjel jsem do Německa přes Horu sv.seb,jedu po té okresce směr Chemnitz.V noci ,sám v nevím které tě dědině je radar,to je v klidu vždy úberu na 50.ve spiglu vidím jak někdo letí audina na německých číslech ale rubal fest kilo určitě.Mě maznul přes dvojitou plnou jenze pak je ten radar.Co ten cyp udělal ?úplně do protisměru ,přes zastávku bus to proletěl ve snaze vyhnout se zornemu poli asi toho radaru.Stejne mu to samozřejmě bliklo ,ale spíš bych řekl že tam bude můj tahač.Tak nevím zda mých 50 nebo jeho 100
úte led 16, 2024 6:18 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Jožo to se muže stat jenom tobě :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 16, 2024 7:00 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

No ten kokot přesně věděl co dělal,že to hrubo prestrelil ,a jak říkám ,přes dvojitou plnou přes bus zastávku rubal.Na kameře bych to dohledat někde asi ,ale valím kýta doma a datum už nevím hlavně .
čtv led 18, 2024 10:49 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Už jezdim hůře než Rak a to je co říct Za jeden den 14 dní zpět dvě fotky z A3 ...30 a 31 e.ten první radar někde u Montabur,druhý klasická trojnožka o půl hodiny později.na obou fotkách vypadám stejně...Měl bych se na to už vysrat Kolega co se mi smál 50 e ,Holandsko ,foti zezadu
ned bře 17, 2024 3:07 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

:mrgreen: Já litám kilo a nic nechodí, ale to bude tym, že mam pulku SPZ namočenou do blata :mrgreen:

Kolik letěls?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned bře 17, 2024 5:26 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů