Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz
Toto taky nechápu, na jedné straně stát brečí, že kamiony ničí cesty, na druhou stranu se nedokážou domluvit. No a zahraniční hlavně zahraniční dopravci toho zneužívájí. Kde není žalobce, není soudce. Tudle jsem vyclíval na Wolfurtu. Přede mnou nějaký inostraněc, neb podle řeči co jen řekl,čto, jsem pochopil, že byl převážen. Celník mu říkal, že má nacouvat k rampě, odložit 2 palety a vrátit se k okénku. Nepochopím, jak nějaký dopravce může poslat do Švýcar auto s 24tunami nákladu. Buď někdo zapoměl poslat zvláštní podmínky přepravy(potřeba povolení k nadměrnému nákladu) nebo prostě jeď buď to výjde, nebo to budem řešit až problém nastane. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř kvě 17, 2023 6:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Tak ono to nebude uplně tak jednoduchý..

Bedlivě to sledujem a je v tom takovej bordel, ze nikdo neví jestli to funguje nebo ne :doh:
Neznám každou ale dost jich jde odrbat, buď najedeš za čáru, nebo to není v rychlím, nebo se nalepíš na auto před, nebo to vemeš pruhama napůl, když máš zamrdrbanou SPZ.. hned to systém vyhodí.. No a nebo taky ne, a pak sou případy kdy ti dojde flastr a měls to v cajku :roll: Teď by to mělo bejt vypnutý, nesleduju to ale něco chystaj, problém ovšem není že by to nešlo, ale že to není 100% a nemužou to přímo pokutovat..
V praxi to teď maj zaplí tak, třeba na 112km D1, že to ofiko nejde, nebo nešlo, ale sledujou to a pak si tě odvedou na stacionárky..

To snad nemuže fungovat nikde na světě aby zvážili 60t při 90km/h.. Máš vítr, přibrzdíš zatočíš, auta na pérech tam naskáčou nesmysly, udělá se ďolík atd.... šak i Raci na Brenneru měli rychlostní váhy( 30, nebo 5km/h?) Ale stejně si pak musel na normální váhu :wink:


4215: Sem tu někde psal jak sem švindloval ve švajcu a oni sami mi naložili 42t.. Perlen Papier, nebo SCA někde u Lucernu..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát kvě 19, 2023 8:47 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

To Prouza88: To máš pravdu, v Rakousku myslíš Worgl. A ten Perlén ve švajcu, tam to funguje podle prázdné váhy. Nejprve najedeš prázdný, zváží a podle váhy prázdného tě naloží. Někdy to vyjde na 24 a něco, někdy na 22 a něco. Jak se jim podaří ty role. Si vzpomeň, jsi čekal na parkovišti, přišla výzva na světelné tabuly, jsi najel na váhu a jel jsi čekat na plac a po rozsvícení jsi najížděl na rampu. Nakládka, váha, na parkovišti zakurtovat a hajdy na clo-zoll.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát kvě 19, 2023 9:21 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ja myslim že váha byla až na výjezdu, prázdná váha se jen hlásila odhadem, ale to je 10 let :think:

A ne nemyslim Wörgl, myslim Brenner když se vracíš z Itálie, ale maj to i tam :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát kvě 19, 2023 9:26 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Na Brenneru se na váhu dostaneš namátkově. Když si tě jak se říká vytypuje. Jinak v Perlenu se váží i do fabriky. (cca3roky zpět)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob kvě 20, 2023 10:52 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Jj už sem si to vybavil, maj tam jednu jedinnou, a na patkovišti jezdil kokot na kole a kontroloval jak máš zakurtováno :roll: To bylo hádek, o rohy atd.. hele a váží se i ven? No kurňa jak se mi to povedlo odjet s 2t přes :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob kvě 20, 2023 11:30 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ven ze švajcu se neváží, a to mě vnuklo myšlenku, že do Prelenu by jsi dovezl jen 22tun papíru, ale ven by jsi v klidu odvezl 25tun. I když možná by si toho u přepážky všiml.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob kvě 20, 2023 11:37 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ale váží, z Perlenu sem jel do IT ale ne na Como ale vedle na Stabio a kokot si mě tam vybral a zvážil :doh: No mě bylo jasný že mám moc, ale švícar měl správnej dotaz, jestli sem jel vlakem, já řek ano a jel sem dál, malinko opocenej ale tam to asi všecko začalo to překládání :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob kvě 20, 2023 12:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Je to jen český výmysl a podvod na řidiče to vysokorychlostní vazeni .Kde máš nějakou možnost se odvolat ?zkontrolovat.?nikdy bych jim ani korunu neposlal ještě bych je obvinil já.Nikde ve světě to není protože to je nesmysl
Jak chceš něco zvážit přesně co má 40 tun máš jet max 5 kmh bezvětří váha na rovine a hlavně plynule !!bez brzdění .U Rýna u dusibirg si Helmut postavil kontrolní váhu a jakou rychlostí tam jedeš ?krokem .A to je Němec ..
úte črc 18, 2023 4:07 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

https://40ton.net/automatyczne-kary-za- ... spedytora/


Automatické pokuty za překročení zatížení nápravy - 1 500 EUR i pro odesílatele.

Ve Francii se vyvíjí nový systém automatických kontrol. Ten bude využívat zařízení pro měření zatížení náprav a pokuty budou vypočítávány podle nových zvýšených sazeb.

Podle francouzského průmyslového portálu "Les Routiers" spatří nový systém brzy světlo světa. Má být integrován do povrchu vozovky a má být natolik spolehlivý a přesný, že umožní udělovat pokuty za přetížení náprav, aniž by bylo nutné zastavit nákladní vozidlo. Výsledky se tedy nebudou potvrzovat při stacionární kontrole a dopravce se o pokutě dozví až poté, co obdrží úřední dopis.

Výši pokut bude upravovat aktualizované nařízení, které bylo zavedeno 7. července letošního roku. Podle něj bude hlavní odpovědnost za přetížení nápravy nést dopravní podnik. V průběhu vyšetřování však bude možné prokázat i to, že k porušení předpisů došlo v důsledku chybné komunikace ze strany dopravce, odesílatele nebo příjemce. Tyto společnosti pak mohou mít nárok na pokutu.

Pokud jde o sazby, hovoříme o francouzské pokutě páté třídy. V praxi to znamená správní pokutu ve výši 1 500 EUR, bez možnosti snížení nebo zvýšení částky. A co je důležité, zdůrazňuji, že zde hovoříme pouze o překročení zatížení náprav. O pokutách za překročení celé celkové hmotnosti není ani zmínka.

stř srp 09, 2023 8:56 pm

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Nevím, jestli je to pro řidiče to nejlepší, ale ČR je na špici vývoje vysokorychlostního vážení v Evropě v podstatě od roku 1996, a česká měřidla se instalují do vozovek i v západní Evropě. Ne všude to legislativa akceptuje bez převažování na stacionárních váhách.
To, co ti Francouzi vyvíjejí, už dávno tady funguje. Navíc to umí dělat spoustu jiných věcí. Třeba, měří to laserem délku, šířku, výšku vozidla a vyhodnotí to počet náprav na soupravě, i ty, co jsou zvednuté, měří to rychlost a podobně. Třeba na D35 na km 268, na obchvatu Olomouce, to je nainstalované již několik let, ale nevím, jestli je to v současné době v provozu.
Podařilo se mi kdysi dostat k pasportu schválení těchto vah, tak jsem vám nějaké zajímavosti ofotil.
Třeba, že když nepřejedeš čidla všemi koly, není výsledek použitelný nebo když na čidlech brzdíš nebo prudce akceleruješ, rovněž to je k ničemu. Také je to metrologicky schváleno pro rychlosti 20 - 100 km/hod. Jinak to funguje 3 - 255 km/hod. Z toho, podle mně, vyplývá, že když přes to pojedeš do 20 km/hod. s jistotou do 3 km/hod., tak to opět není použitelné.
Předpokladem samozřejmě je vědět, kde jsou ty váhy nainstalované. Na dálnici asi problém, ale třeba v tom Kolíně, jak se píše v jiném vláknu, je to použitelné, vůbec bych se to nebál zkusit s traktorem jet jednou stranou skrz zastávku (pokud tam nebude autobus) a pro sichr jet 15 km/hod., podle mně by to mělo vyjít.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Navíc, jak vidíte je tam tolerance u celkové hmotnosti 5% a u nápravové 11%. Což je docela hodně. U povolené nápravové hmotnosti 9 t je to bez 10kg tuna navíc.
čtv srp 10, 2023 10:50 am

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

V Olomouci to funkční máme. Čekají kousek za tím buď Celní Správa nebo PČR, ti si tě pak kousek dál stáhnou a za mírný poplatek dostaneš školení. :D

Tady je i článek: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/mer ... zpravy_dmk
Nedělám za kolik, ale tak, aby se měl můj šéf dobře. :lol:
MAN TGX 18.480 - r.v. 2014
ZVVZ NCD45 - r.v. 2018
ex. ZVVZ NCD45 - r.v. 2013
ex. MAN TGA 18.430 - r.v. 2006
čtv srp 10, 2023 4:59 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Nejakej Hofman to teď dával na fejs..

Obrázek Obrázek
Přední náprava 10 :shock: 11% tolerance :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 05, 2023 6:13 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Na Kolínsko přibudou v nejbližší době dvoje , jedny Kořenice a druhý plánujou dát do Mestce Královýho tak se pomalu připravují a hodlám se dovzdělat abych v budoucnu nic nemusel cálovat . Prouzo 88 , neměl by si chuť se stát expertem? Mladej , perspektivní , spoustu skusenosti - trochu se dovzdelat a potom za mírný poplatek dávat trochu naděje 😃.
ned lis 05, 2023 7:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Jako že bych šel k dopravce na kolínsku? :D Já bych to flastroval :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 05, 2023 7:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů