Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
pon kvě 22, 2023 10:45 pm

Senior
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 23, 2015 7:23 am
Bydliště: Sokolov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Pánové děkuju za přivítání ,s fotkou už se nebudu patlat, za pár dní to uvidíte naživo, tak zatím naviděnou .
úte kvě 23, 2023 2:37 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

HINO TÝM je v plném očekávání :D bude společná týmová fotka 5x HINO to tu ještě nebylo :lol:
stř kvě 24, 2023 10:35 am

Uživatelský avatar
PavelHerm
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 20, 2019 10:32 pm

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Zdravíčko závodníci!
Některý RC Dakaristy abych honil po všech čertech :)
Tak pro ty, co nemají fejsbůky a internety, zde je pár obrázků z prvního závodu RC Morocco Desert Challenge z 6.5.2023 z Nového Veselí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon kvě 29, 2023 11:06 am

Uživatelský avatar
michal.heky
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 22, 2021 11:03 am
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj, přilepil jsem na kabinu své tatrovky kameru a natočil průběh jedné odpolední sobotní etapy. Výsledek je tady:



Takhle nějak jsme se s dcerkou probíjeli etapami celý den. Škoda, že jsem nenatočil královskou etapu s tím výjezdem do kopce přes skluzavku. Tam jsme si hrábli na dno sil, jak autíček, tak psychických, i slza ukápla a motorek zčervenal. Nakonec jsme to dali, ale výjezd nahoru nám trval asi čtvrt hodiny.

Všiml jsem si, že i ostatní něco natáčeli, tak doufám, že se podělíte. :)

P.S. Pavle, fotky jsou výstavní :clap:
pon kvě 29, 2023 4:58 pm

úte kvě 30, 2023 3:17 pm

Uživatelský avatar
PavelHerm
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 20, 2019 10:32 pm

Re: RC DAKAR

Příspěvek

A je to tu! Pár obrázků z druhého závodu RC Pharaons Rally z 27.5.2023 ze Semína:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
sob črc 01, 2023 12:51 am

stř črc 05, 2023 7:31 am

Uživatelský avatar
michal.heky
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 22, 2021 11:03 am
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Předposlední závod roku se kvapem blíží. Zkusil jsem protentokrát trochu pohnout se čtyřkolkou, aby se s ní aspoň trošku dalo závodit. Navenek změny nejsou vidět, ale:
- odlehčil jsem ji trošku
- má třetí verzi zadních per, tak snad už to bude ono
- beadlocky na zadní nápravě
- přepracovaný přední nárazník, šusplech a stupačky.
- vytuněné zadní motorky a zesílené převodovky 8)

Tak uvidíme. Zůstávají šílené zadní i přední převisy, ale co, když se s tím popral Karel, tak já to taky dám :)
Obrázek

Obrázek
stř srp 16, 2023 10:23 pm

Uživatelský avatar
michal.heky
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 22, 2021 11:03 am
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

... jo a vzhledem k mým řidičským "schopnostem" jsem do předního nárazníku zabudoval ocelovou traverzu. :-D
stř srp 16, 2023 10:25 pm

pon srp 21, 2023 10:54 am

pát srp 25, 2023 8:03 am

Uživatelský avatar
michal.heky
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 22, 2021 11:03 am
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

My máme okurkovou sezónu v zimě, tak proč se neohlídnout za letošním ročníkem?

6. Května 2023, RC Morocco Desert Challenge, Nové Veselí

Milda s Jokrem skvělé tratě u rybníka v Novém Veselí ještě vylepšili, lesní cesty vysypali pískem, přibyly serpentýny a hupy. Nádhera!

Objevily se i nové závodní stroje. Lukáš Přívratský přesedlal z Turbotwina Dafa na obrovského osmikolového MANa. MAN je nádherně detailně propracovaný, už před závodem na sebe strhl velkou pozornost a Lukáš vypadal odhodlaně a natěšeně. Já jsem koukal taky jako blázen, ale měl jsem trochu obavy z přílišné váhy modelu.

Obrázek

Jára přijel s krásným Renaultem. Vyhrál si jak s podvozkem, tak s detailním zpracováním modelu. Netajil se odhodláním vyhrát, nachystán byl ukázkově.

Obrázek

No a dobrou třetinu startovního pole mají na svědomí kluci z https://www.rctruckmodels.com.

Byla zima, mokro, závod začal a hned v první zatáčce to Jára školácky položil na bok. Zcela frustrován renaulta rovnou postavil na kola a zdálo se, že má po závodě, protože dvě trestné minuty se při útoku na vítězství špatně dohánějí. Zafungovala štěstěna, etapa byla asi po deseti minutách anulována, protože se nespustila časomíra. Repete už Járovi vyšlo, a tak bylo hned veseleji.

Já moc dlouho veselý nebyl, v té anulované etapě jsem stihnul nakřápnout kabinu a hned v následující jsem trefil skálu vedle trati a zlomil přední nárazník. Zbytek závodu jsem se snažil slepit neslepitelné. Nakonec s pomocí gumiček to jakštakš do cíle drželo.

Obrázek

Vůbec jsem se nemohl dostat do tempa, korunu jsem tomu nasadil kdesi v lese, kde jsem čuměje po autíčku přehlédl pařez, zakopl a zřítil se k zemi. V hubě jsem měl hlínu a ztratil jsem brejle. Marně jsem lezl po kolenou a šátral po nich, naštěstí mne v tom Šimič tuším že z Gavim? nenechali, hledali se mnou a brýle našli. A to prosím pěkně jeli na bednu, klobouk dolů!

Vyhrál Luboš Klinkáček s Kamazem, dvě minuty za ním skončil Jára, třetí byl Jokr.
Obrázek

28. Května 2023, RC Pharaons Rally, Semín

Modrá obloha a slunce, toť ďábelská kombinace pro závod v Semíně, protože písek se na pláži vysuší a promění v prach. Jak pilot zastaví, hned se auto zahrabe, do převodovek, ložisek, tlumičů se dostane prach no a zkuste si v tom běhat celý den -- počáteční hbitost a nadšení se s příchodem večera promění v bolestivé šourání:-)

Já vyrazil závodit s osmiletou dcerou, s Klárkou. Klárka dostala tatru z roku 92 a já jsem si vyzkoušel, jaké to je jet asistenci. Šestikolka mne na to přišla dlouhá a neohrabaná, tak vzal tatru 4x4 z roku 1990. V závodě jsem ,,měl" ještě šestikolovou babču z roku 1990, kterou jsem postavil Jirkovi. A ani jedné mé tatře se nevyhnuly technické problémy. Jirka uvařil motory v přední nápravě, kde jsem experimentoval s jiným převodovým poměrem, což byl krok vedle. Dojel do cíle 19. a dost se natrápil.
Obrázek

Klárce i mně se zadřely zadní tlumiče. U Klárky se mi je přes obědovou pauzu podařilo rozhýbat, ale moje auto zůstalo keclé na zadek. Byl to problém, protože na hrbolech odskakovalo a ztrácelo drahocennou trakci. Do toho se ještě dostával písek mezi přední náboje a disky kol a ty se zadíraly. Do etap jsme startovali mezi posledními, v etapě jsme kávovými lžičkami přeházeli půl pláže, zhruba pětkrát za etapu jsem Klárku stavěl na kola, ale(!) dojeli jsme všechny etapy, aniž bychom krátili trať.
Obrázek Obrázek Obrázek

Vůbec tedy netuším, co se dělo na čele závodu, ale vzadu se děly věci. Lukášovi hořel motor a povolovaly se kardany:
Obrázek

Šnek chvíli jel jako drak s pohonem 6x6, chvíli jel středně rychle s pohonem 6x4 a občas jsme ho dojeli i my opozdilci, když se v písku s pohonem 6x2 pokoušel dojet jakkoli do cíle.
Obrázek

Senior s dokonale vyvedeným Perlini taky kopal, co mu síly stačily, protože až příliš často z tratě mizel do kolem číhajících děr a roklí.
Obrázek

Zde jsou výsledky, vyhrál Jára před Jankem a Jokrem. Já dojel hodinu a půl za Járou a byl jsem poslední, kdo projel všechny etapy, Klárka hned přede mnou.
Obrázek

Pokračování příště.
pon pro 04, 2023 11:21 pm

stř pro 06, 2023 7:57 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

:clap: supr těším se na pokračování :dance:
stř pro 06, 2023 8:45 am

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti