Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1260
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

herrywood: jj to je asi nejpravdepodobnejsi, jen mi tam nezapada ten jejich test a fotky z 22. a 23.10. Kdyz tam testovali s Phoenixem. A asi si zakoupili/pronajali od Fesh Fesh i doprovodnou Tatru.

Nekde na Facebooku Marocco Desert Challenge bylo, ze se na startu objevi 3 Tatry, tak je mozne, ze Kazarka a Stiblik budou tak nejak spolupracovat.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) zemi8 dne úte lis 21, 2023 10:47 pm, celkem upraveno 2 x.
úte lis 21, 2023 10:45 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Tak u Macíků a Lopraisů přípravu určitě nepodcenili. U Buggyry těžko říct. Ty dvě fotky jsou určitě dvě různá auta. Spíš si tak říkám, jak tu před pár lety zástupci Buggyry skálopevně tvrdili, že koncept Tatry už je game over na Dakaru, že musí přijít s něčím jiným a... Uteče pár let a ta zatracovaná a nevhodná koncepce Tatra je vlastně vhodná a pořád dobrá. Vtipný.
úte lis 21, 2023 10:46 pm

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Coudy: Tak snad máš pravdu... Mě osobně u Lopraisů výměna celýho servisního týmu poněkud znervózňuje. Ale velice doufám, že se pletu. A Macíci, já nevím. Ale taky mi přišli nějací míň akční než jiný roky...
úte lis 21, 2023 10:54 pm

filip 90
Příspěvky: 6369
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

No ehm... Nepodcenili.
U Lopíků přišli o partnerskou servisní firmu, takže mají nové servisáky a mají za sebou jeden test. Pokud vůbec dělali repas auta po Dakaru, tak je to tak akorát na nejnutnější zajetí. Nic moc tedy.
Macíci mají nalítané kilometry jakožto posádka, tam asi problém nebude. Ale fakt, že letos neodejeli jednu soutěž bez problému, kde se tak nějak všechno točí okolo dlouhodobých a nevyřešených bolístek v podobě ladění tlumičů, různých šotků v brzdách, záhadně bouchajících pneumatik, padání do nouzáků a nebo problémů s pravidly, nepůsobí moc přesvědčivě. :think:
Buggyra darmo mluvit... :roll:
Fesh Fesh...? Kdo ví?

Spíš mi přijde, že letos tak trochu začíná vyplavávat realita na povrch. O žádný Dakar nebo beduína totiž vůbec nejde (možná někteří nájemci aut si to chtějí odjet jako životní zážitek). Reálně je to všechno o tom, že se skrz závodění perou prachy kdoví odkud a kdoví za co a cílem je vytvořit co nejvíce mediálně zajímavý obsah, který to všechno zamaskuje a vytvoří pozitivní obraz. Bohužel. :?
Filip Nikl
úte lis 21, 2023 11:35 pm

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Sohulasím s tím, že kdy jindy udělat maximum pro získání vytouženého beduína, než těd když nejezdí Kamaz. Ovšem celkově všechny závodní týmy mi přijdou, že nemají ten tah na bránu, jak tvrdí.
U Macíků vše zalité sluncem, jak nám tvrdí ale stále řeší opakující problémy, jak tu správně bylo řečeno.
Aleš si troufnul vyměnit celý ostřílený servisní tým, který auto znal do šroubku, jelikož ho stavěl za lidi, kteří na Dakaru vůbec nebyli. Za mě letos ho to dožene po technické straně. Jediná pozitivní věc, že třeba uvidíme na Dakaru opět Leo Lopraise, který za mě je srdcař.
Buggyra ať mi je nesymapatická, tak musím uznat, že zase jdou do akce staví nové auto a snaží se posouvat a na kamiony nekašlou.
stř lis 22, 2023 5:40 am

Uživatelský avatar
Marley
Příspěvky: 365
Registrován: úte led 07, 2014 12:27 am
Bydliště: Tábor

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Tak ne pro nic za nic, se u jednoho předního & mezinárodního týmu léta říkávalo, že silniční tahače se budou jezdit, dokud to bude bavit pana Holoubka a bude ochotný to financovat.. a s Dakarem je ten postoj stejný. Proč mají asi jako sídlo firmy P.O. Box v Dubaji? :doh:
stř lis 22, 2023 8:09 am

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1260
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Mně přijde, že jediný kdo nepodcenil přípravu z českých týmů v kategorii aut/kamionů jsou Prokop a Macík. Testovali a absolvovali i závody.

Ale ostatní? Vždyť Loprais vyměnil servisní tým a co má za testy/závody? Nevím v podstatě o ničem. Minulý měsíc probíhal test tak, že vozil především sponzory a fanoušky a to ve starší Tatře. Praga tam byla v podstatě jen zaparkovaná...
stř lis 22, 2023 10:41 am

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1260
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Vypadá, že to Buggyra stihla. To jsem vážně zvědavý:

Obrázek
stř lis 22, 2023 12:21 pm

filip 90
Příspěvky: 6369
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Buggyra se snaží posouvat? :lol: :lol: Čím, že narychlo seskládali nové auto?
Každému, kdo má všech 5 pohromadě a někdy jel Dakar, musí být jasné, že pustit na Dakar totálně syrové neotestované auto je naprostá kravina a žádný výsledek se nezajede. :doh:
Krásně se to ukázalo na Phoenixech a tohle je navíc kapotová koncepce, kde chtě nechtě bude muset být spousta zcela nových konstrukčních řešení.
Zároveň co asi může Martin Šoltys, který také má řadu zkušeností, od toho čekat? Leda tak, že když se budou snažit, tak dojedou do cíle, při troše štěstí na hranici první desítky. A stejně si za to platí a bude se tvařit, jak vyvíjí nové auto a bude posun atd.

Takže o čem to je? Závodně o ničem. Někdo jsou prachy, ty je potřeba správně prohnat křížem krážem systémem, tak se staví auto a jede se na Dakar. :roll:
Filip Nikl
stř lis 22, 2023 2:20 pm

Garfield RS
Příspěvky: 77
Registrován: čtv úno 09, 2012 5:48 pm
Bydliště: jižní Morava

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Co se týká Aleše Lopraise,tak je blbost co tu někteří plodí :wall: Jestli vůbec dělali repas auta,že odjeli jedno testování a že Lady po většinu času testu stála a cosi kdesi :wall:
Repas Lady proběhl,dostala novou převodovku,má upravené řazení,něco proběhlo na tlumení,vše se testovalo.Upravovali se i věci kvůli novým pravidlům,jako nástavba,výfuk,...Těch testů bylo několik,sám jsem na několika byl.Navíc dostala Lady minimálně jednu novinku,kterou doposud neměla a nemělo ji žádné jejich auto. Samozřejmě nebudu říkat oč jde,ať nejsem pak na pranýři,chodí sem kde kdo. No a tahle novinka se také testovala.Takže testů bylo a né že ne...
stř lis 22, 2023 2:49 pm

tompara
Příspěvky: 38
Registrován: pát lis 01, 2019 2:53 pm

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Nevíte jestli nova tu jejich slavnou "tiskovku" vysílali někde v televizi? Nebo je jenom ten ubohej záznam z boční kamery na internetu?
stř lis 22, 2023 7:19 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Hoši, jste nějací pesimisté. Ne vše se prezentuje ven, to je prostě normální. Myslet si, že všichni spí, je hodně naivní. Garfield RS to řekl přesně. :clap: A že u Lopraisů skončil tým lidí, který se staral o servis, ještě nic neznamená. Předtím v týmu taky nebyli a Aleš jezdil vždy vpředu. O tom to asi úplně nebude, byť je servis hodně důležitou součástí kolotoče jménem Dakar. Nevím no. Místo, abychom byli rádi, že vůbec máme zastoupení v nejtěžším závodě na světě, tak jen hledáme negativa a vymýšlíme nesmysly. A s těmi penězi... Platíš to ty, Filipe? Asi ne. Tak to může být celkem jedno. Nebo jsou podle Tebe všichni gauneři? To asi ne, že jo... :wall:
stř lis 22, 2023 9:18 pm

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Garfield: Tak to mě těší, že to Lopíci testovali a upravovali... Opravdu, fandím Alešovi v prvé řadě. Z druhé strany ale nepopřeš, že to neotestovali ani v jednom závodě, což optimální není a bohužel mně to stále trochu pesimistické pocity způsobuje.

A k poznámce (Coudy) , že jezdil vepředu i bez mechaniků Pokory. To určitě jo. Ale podíval bych se na kterém Dakaru naposledy...
stř lis 22, 2023 11:44 pm

Garfield RS
Příspěvky: 77
Registrován: čtv úno 09, 2012 5:48 pm
Bydliště: jižní Morava

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

TomZ - ano závod neodjeli,to samozřejmě souhlasím. Ale v minulosti také neobjížděli závod za závodem a šlo jim to :wink: Pojďme přestat kydat špínu a radši se těšit z toho že bude Aleš opět na dakaru po tom předchozím incidentu,kdy jsme si někteří mysleli že už ho neuvidíme závodit :wink:
čtv lis 23, 2023 6:41 am

mirasat
Příspěvky: 1848
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2024 první zprávy

Příspěvek

Neznám důvody, proč Pokora s klukama nepokračují. Mohla v tom být klidně ta smrtelná nehoda. Můžem být rádi, že pokračuje Jarda jr.v pozici navigátora.
Můžem být rádi, že ještě mohou závodit kamiony s naftovými motory.
čtv lis 23, 2023 7:24 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů