Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
153
Příspěvky: 1154
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

To je pravda, že 120 km/hod. žádný problém. Mezi Hannoverem a Osnabrückem je kopec Papenbrink a po jedné v noci, když tam tudy jedu, tak vždy mě někdo znectí takovým způsobem, že si myslím, že jsem se zastavil. Jedu malinko přes 100 a za sebou v dáli vidím rozzářená světla, jak se přibližují, říkám si, někdo v noci s osobákem. Než se vzpamatuji, je to vedle mně a za pár minut nevidím ani koncová světla. Naposledy nějaký tříosák s nápisem Horse Transport. Určitě přes 130, zdaleka ty vteřiny, které Němci povolují na předjetí nevyužil. zkrátil to tak na 10 vteřin i se zařazením přede mě..... Je pravda, že pravděpodobně měl asi o 4 koně (usuzuji, že závodní) víc než já, ale prolítnul kolem mně, jak když hodíš kámen. A Holanďani s návěsem určitě 120, pokaždé se nějaký vyskytne, když mě dojíždí, myslím si, že mi za zády vychází slunce a když mě předjíždí, tak je to jak ve dne, co na tom má rozsvícených lamp.
ned bře 31, 2024 10:16 am

jose rabano
Příspěvky: 7535
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Jen debil jezdí 130 a kamionem.Jednou bych ho to nechal zabrzdit do nuly ,při 40 t celkové ,a už tak nikdy nepojede .
ned bře 31, 2024 8:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6777
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Jožo když to vemu trojčlenkou, tak je to stejný jak když brzdim z 80ti a volvo brzdí furt stejně :mrgreen:
Je pravda že nad kilo už se ty auta tak nějak divně vodí :arrow: moc hmoty no, to tak po prázdnu :wink: S rozumem a novym autem, šlo by to jezdit stabilně kilo :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned bře 31, 2024 9:25 pm

153
Příspěvky: 1154
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

120 - 130 jsme lítali za komunistů s Liazkami a byla to horší auta, horší brzdy, horší silnice. A také to šlo zastavit, jen jsi musel koukat místo 100 m před sebe, třeba 200 m.... Stovkou jezdil skoro každý. Jó, a brzdy se dělaly třeba po 30 tis. km i s bubnama. Pravda souprava nevážila 40 tun a nebyl takový provoz, také jsem byl podstatně mladší a na volné silnici se neměřilo a i kdyby se náhodou měřilo, tak pokuty se posílaly do místa bydliště a to šlo vždy nějak udělat.
pon dub 01, 2024 5:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host