Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza - no jo, to jsem si myslel taky, ale asi to je tak, že úklid ze silnice řeší hasiči v rámci povinného ručení, blokuješ silnici, způsobuješ škodu druhému, odtah už si řešíš za svoje. Celej život celkem klid pár odřených plechů v zanedbatelný míře a pak jeden rok týden po sobě syn vlek na boku přes celou silnici a dcera to narvala do stromu za zásah hasičů ani koruna, ale pro ně to končí jak je silnice volná pak odtahovka a 3,5 km převoz vraku před 10 lety účet skoro 4 tisíce, kdybych to věděl zajel jsem tam maniťákem a hodil to na vlek.

Nevím kolikrát sis ustlal na boku ale naposledy ses válel někde na polní cestě tam povinný ručení je k ničemu bych řekl ....

Sof ... no párkrát jsem zapomněl ručku zatáhnout i já sám a jen jednou jsem to dobíhal, opřel se do toho vítr, jinak jsem na to přišel vždy než jsem vystoupil, ten šofér musel být venku když nestihl tam skočit a zastavit. Kolegovi tak ujel bus a pomalu se opřel o halu čelní okno za 150 tis to odneslo, z tohoto kontextu prkotina. Elektrickou brzdu jsem měl jen v osobáku a nelíbí se mi to, jak píšeš ani nepoznáš jestli zabrala či ne. A u 815 jsem několikrát přišel po někom a ručka těsně před tím háčkem už si to odfouklo a nedal jí do té západky, nevím jestli si nevšiml, ale je fakt že to neodskočilo. Právě proto že vím, že sám jsem několikrát zapomněl tak mě z té nehody mrazí.
ned dub 07, 2024 8:30 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4506
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Taky jsem si myslel, myslím, že výjezd IZS, hlavně hasičů, je placené z povinného ručení. Něco ve smyslu jak píše Honza Karela2.
A zda se mohu vyjádřit k Sof, - Já mám elektrickou brzdu v lkw a když ji "nezatáhnu" , tak jak otevřu dveře, začne auto řvát, "blimbat". Kolikrát doma, venku u rampy, přemýšlím, zda jsem auto zabrzdil, ale když přijdu do auta, auto normálně zabrzděné. Asi to dělám nějak podvědomě, nebo prostě automaticky a když neslyším to "cinkání" tak je vše O.K.
Nevím co se tam stalo, možná jak dorazili do cíle cesty, děti hlučely více než je zdrávo, řidič neslyšel to "cinkání" a průser byl na světě.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned dub 07, 2024 10:30 am

Prouza88
Příspěvky: 6779
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ale prt, povinný ručení plati všude kde udělám autem škodu, a jen na škodu někomu jinymu, teda kde všude je na "zeleny" kartě, a je jedno jestli to je na silnici, v rybníku, v hale, ve vzdušnym prostoru(to se týká hlavně mě :mrgreen: ) nebo na naší ambasádě na druhý straně světa..
Na škodu na vlastnim autě, a odtahy a zloděje a zvěř a a a a, potřebuješ havarijko, a z toho taky šlo všechno na to moje lehnuty auto.. Pravda že to asi není obyč havarijko, páč už jen jak zjistí že s tym jezdim já, tak.. :mrgreen:
Jo a k povinnýmu máš doplňkově třeba okna, to jo, ale to je vlastne "kousek havarijka" kerej si platíš s povinným, když chceš..

S tou ručkou mam problémy furt, eště nestojej kola, já už skáču z auta a auto řve že sem nezabrzdil, kolikrát stojim, tahám a nechce zabrzdit.. ztoho zas skočim za volant, 1 tvrdej auto hrabe a stojim, dávám s obavama špéru a teprv si všimnu že se neodbrzdila ikdyž sem mačkal a sama by po sešlápnutí plynu měla odbrzdit :wall: Fakt vynález, páka byla páka..

Aspoň by to teda mohlo vydávat klasickej zvuk zatažení odbrždění, to by helflo...
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 07, 2024 11:50 am

sof
Příspěvky: 3890
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tento týždeň (neviem to na isto) havarovali štyri naše cisterny. Dve sa prevrátili kdesi v Škandinávii a dve mali iné nehody- jeden Ukrajinec údajne nedobrzdil. Pokúsil som sa nehody nájsť na internete, ale nič som nenašiel. Na švédskom nete neviem hľadať dopravné nehody, informácii o nich je málo. Nórske média sú skoro všetky platené a pre neplatiacich zablokované.
Podarilo sa my nájsť niečo iné, z minulého týždňa. Na firme sa hovorí o ukrajinskom šoférovi, ktorý dostal v Nórsku zákaz jazdy, nemôže u nich šoférovať. Vraj ho musel ťahať Viking, prišla tam polícia, šofér mal nasedenú len jednu retaz....preto dostal zákaz. Musel za ním prísť druhý šofér a kedže sa to stalo vysoko na severe, priešiel za ním lietadlom a taxíkom.

Pravdepodobne táto fotka bude o tom Ukrajincovi. Odkaz na článok nemám, je zablokovaný. Na fotke sa píše: Ten istý kamión niekoľkokrát zastavil dopravu: - Mnohí pravdepodobne zmeškali lietadlo Kamión registrovaný v Poľsku bol zle obutý. Kvôli tomu bola v pondelok a utorok zastavená doprava na dvoch, pravdepodobne troch miestach.

Obrázek
ned dub 07, 2024 1:59 pm

sof
Příspěvky: 3890
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Severovýchodne od Hamburgu je cesta B404, autá ju používajú ako spojku-skratku medzi dialnicou A24 a A1. Je to legálna spojka pre kamióny. Už dlhšiu dobu je na nej obchádzka, cesta sa rekonštruuje a modernizuje, stavia sa most. Asi z nej robia luxusnú, bezpečnú trojpruhovú cestu, kde sa striedavo menia dva pruhy s jedným. Kamiónom sa doporučuje aby na B404 nejazdili a použili obchádzku, o 10-15km dlhšiu cestu. Majú pokračovať po A1 (A24) a B404 obísť. Obchádzku Nemci hlásia vo vysielačke na 10 kanáli, prosia šoférov, aby ju použili. V odkaze je zvuková hláška.

https://voca.ro/1ozIsDEQiMCQ

Niektorí šoféri jazdia stále po B404 a uzávierku obchádzajú cez dve dediny po úzkych cestách, zákaz pre LKW tam nieje. Kolegovi ktorý je skúsený a pracuje vo firme dlho sa táto jazda nevyplatila. 31.1.2024 mu vraj z protismeru vybehol Nemec a kolega, aby sa čelne nezrazil strhol volant a vyletel do poľa. Mal šťastie, auto sa neprevrátilo. Viezol ADR potravinovú kyselinu, z Rakúska do Dánska. Naložený kontajner s 24 tonami kyseliny zložil žeriav na cestu. Zánovné auto MAN, aj keď to z foto nevyzerá bolo vážne poškodené. Pohnutá predná náprava. Do IBC na prvej fotke hasiči preventívne odčerpali naftu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) sof dne ned dub 07, 2024 2:49 pm, celkem upraveno 1 x.
ned dub 07, 2024 2:34 pm

Prouza88
Příspěvky: 6779
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tá cestá je tak úzká, že se na ní vyhneš aj s tym rozloženym jeřábem :doh: Stane se, hlavně že to udržel na kolech :idea:
Pro takové případy mam kameru, bo bez ní ti neuvěří, a ani já nevěřím :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 07, 2024 2:45 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To sof. Neviem ale ja by som to asi do pola nestrhol. Ja by som sa dal co mozno maximalne na kraj zabrzdil a cakal bud drbne do mna alebo nie. Kameru mam tiez
Scania R450
ned dub 07, 2024 7:37 pm

Prouza88
Příspěvky: 6779
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Drivere :doh: Ono tě to do tý škarpy stáhne, jak se snažiš vic a vic uhnout a akorát si lehneš.. Tady to šofér udělal dobře, pustil to tam a zustal na kolech :idea: A když letí doproti náklaďák, nechceš jit kabinu na kabinu, to rači uhneš :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 07, 2024 7:47 pm

sof
Příspěvky: 3890
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ďalšie foto k nášmu šoférovi, ktorý dostal v Nórsku zákaz jazdy a musel za ním lietadlom prísť iný šofér, aby ho vymenil. Toto je iný incident než na minulej fotke. Tak vyzerá kombinácia nedostatočného šoféra, nedostatočnej techniky a nevhodných pneumatík. Do tých končín sa jazdí stále, sú u nás šoféri ktorí jazdu v takých podmienkach aj napriek nedostatočnej technike zvládajú. Šofér išiel tam kde je na mape značka, viac krát sa zasekol v miestach kde je krúžok. Fotky som našiel na nete.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon dub 08, 2024 10:36 am

čtv dub 11, 2024 3:39 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4506
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-az- ... .nexttoart
Zase objevili ameriku. Kdyby místo toho aby čuměli do mobilu, zašitý na sjezdu koukali na provoz, tak by v krátké době vydělali na ten náš slavný státní dluh. To jsou stovky a stovky autíčkářů hlavně z východu, co "ničí naše slavné dálnice a silnice" kteří jedou z Norimberka přes Prahu na Budapešť.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát dub 12, 2024 11:02 pm

sof
Příspěvky: 3890
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

K nehode niesú žiadne informácie, len to že cesta bola obojsmerne riadená semafórom. Prevrátený kamión sa my zdá divný. Možno sa len tak prevrátil, lebo šofér zišiel z cesty (nevidím odtrhnutú krajnicu). Nemohlo byť za tým niečo iné? Otočené nápravy sa otočili až po nehode, je to možné? Nemohol havarovať kvôli nim?.. nevyznám sa v takých návesoch, preto sa pýtam. (ťahač má predné kolesá na ceste)



Obrázek Obrázek
ned dub 28, 2024 3:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 1 host