Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

To ano - jde o odkup pohledávek ale počítej že ten kdo se tím zabývá ti to koupí za minimálně o čtvrtinu menší cenu a tu cenu si určí podle ekonomické kondice dlužníka..
Někdy je prostě pohledávka už neprodejná, hlavní roli hraje čas.. postupujícím časem rapidně klesá vymožitelnost pohledávky a ta taky ztrácí na prodejní hodnotě ..
Mít to podložené je samozdřejmost, bez toho ani ránu ale to obecně platí i kdyby sis vymáhal sám za sebe ..
Jinak takových vymahačů jsou mraky .. Osobní zkušenost nemám s prodejem pohledávek jen vím že to tak chodí ..
Osobně preferuju alternativnější metody vymáhání :twisted:
pon kvě 14, 2012 9:01 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Včera jsem mluvil s jedním maníkem :-), zateplovali někomu fasádu, honily termín, bouchali soboty neděle, podle dohody měl dostat co říkal nějak 30 a ejhle ono nic. Frajer co mu to dělali tak z nich ještě pomalu dělal pitomce, že co jako chtějí.Když mu bylo jasný, že neuvidí ani korunu tak mu ruplo v bedně a vybouchal mu v osobáku okýnka nalil tam 5 ltr.benzínu a zapálil mu to. :shock: také metoda
Jinak osobně zastávám názor že za odvedenou práci náleží dohodnutá odměna, stejně jako zboží náleží zaplatit. ALE !!!!! Je vůbec morální platit něco co fyzicky nemám? Třeba DPH placené z faktur které jsem ještě neviděl, proč nemá FÚ také splatnost 90 dní...Platíš z peněz které máš tak leda na papíře :x Bordel je to. Mraky dlužníků je podle mě dlužníky ani nechce být...Prostě se staneš součástí kolotoče, čekáš ty na peníze budou čekat i jiní a pořád dokola.
:hand:
úte kvě 15, 2012 6:43 am

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Ano, je spousta metod .. Bohužel z těch oficiálních a legálních má každý jen srandu tak pak se nemůže nikdo divit že těch rupanců v bedně přibývá .. Holt lidi se v tom naučili chodit takže tady většinou končí na dlažbě věřitel což je chyba.
Pokad se do toho přidá to sebejisté vysmívání do xichtu což pokládám za drzost nejhrubšího zrna tak to už se vaří krev ( osobně jsem zažil )

Jinak mimochodem drtivá většina neplatičů v dopravě ty prachy na účtech má a kolikrát se člověk diví kolik - tohle je jedna z forem vysmsmívání do xichtu když tvrdí že nemají ani kačku ..

Platit DPH z vydaných faktur je hodně velká exotika a výmysl debila .. vsadím se že opět jen v čr :)
úte kvě 15, 2012 9:18 am

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Mě by zajímala jedna věc.....
Když mě někdo nezaplatí a já se rozhodnu s tím skončit tak vyvstane jedna věc.
Skončit můžeš ale musíš při dalším zdanění zaplatit i daň z peněz co jsi nedostal.....dobře a tak z čeho to mám jako zaplatit?
Tak si říkáš: K...a k čemu je ta finanční způsobilost? Proč mám platit 3,5tis. za něco což jsou v podstatě vyhozené peníze.....
Platí to i na tohle? Pochybuju..... Je to bordel, svinstvo a hnus velebnosti.
Práce není, neplatičů přibývá a svět se pomalu ale jistě v jednu velkou prdel obrací :savle:
stř kvě 16, 2012 9:49 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Co se týká dluhů, tak pokud dlužník podniká (firma existuje a funguje), není většinou až takový problém peníze vymoci. Jen nesmíte brečet do telefonu a prosit, ale spíš dělat patřičné kroky v souladu s zákonem. Pokud neexistuje, tak už je to horší a záleží na ekonomické situaci (hodnota majetku, ...) a s tím spojenou úspěšnost vymožení pohledávky např. v insolvenčním řízení.

ad Danění: Pokud je pohledávka promlčená, vyřaď ji z obchodního majetku. Pokud není, vymož ji zákonými prostředky.

sry za edit: Až teď jsem si všiml, že jsi psal o PŘERUŠOVÁNÍ či RUŠENÍ živnosti. Viz jsem přidal bod Danění.
Naposledy upravil(a) TeSi dne stř kvě 16, 2012 10:23 pm, celkem upraveno 2 x.
stř kvě 16, 2012 10:16 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já sem jen napsal to co mě bylo řečeno :wink:
stř kvě 16, 2012 10:22 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Viz. jak píše Žorž, asi to většina zná, ale obvykle pozdržení plateb u větších firem o několik měsíců znamená při jejich zůstatcích jistotu, že se menší faktury vykrejou úrokovým ziskem. A když je nejhůř, no tak se převod uskuteční dřív.

Celkem jsem byl překvapen, jak vymahači fungujou, přišel jsem tam s fakturama, čestným prohlášením a bonboniérou, dal číslo učtu. Za dva měsíce platby přišly a do schránky pozdrav vymahačů, že tímto jsme si všichni kvit a přijďte zas. Takže žádné další poplatky, provizi si doúčtují dlužníkovi.

Normalnímu zákazníkovi bych toto asi neudělal, ten už se nikdy nevrátí, ale byly svině, co nereagovali, ani osobně, nic. Tak tyhle se už u nas taky nevrátí nakonec :)
stř kvě 16, 2012 11:00 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

talaš.m Tak ono to máš jak s jinýma daněma .. taky musíš tvrdě cálovat a běda jak néé .. nikdo se nemaže že nemáš z čeho .. Holt jednou rozehraješ tuto smrdutou hru se státním aparátem a jak už si jejich tak se vším všudy .. hezky všechno zaplatit do haléřku a bez debat.

Finanční způsobilost je věc s nezjištným účelem a pochybuju že by ti kryla nasekané dluhy, kor vůči státu ale je možné že se pletu .Silně pochybuju.
čtv kvě 17, 2012 11:22 am

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Nemá nekdo kontakt na nejakiu slusnou vymahací firmu?mam par dluzniku a uz me to prestava bavit jim porad dokola volat.díky za tipy
ned črc 22, 2012 12:21 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Pokud to nechceš řešit přes "Vasila", ale chceš postupovat v rámci zákona, tak http://www.vymozeno.cz. Zkušenosti perfektní.
ned črc 22, 2012 1:58 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Nemate nekdo tip na spolehlivou firmu co odkupuje pohledavky????Nutně shanim uz me to stema zmrdama nebaví
čtv zář 06, 2012 8:56 am

Pietro84
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 16, 2013 1:59 pm
Bydliště: Brno

Jak jsem zatočil s dlužníky a neplatiči?

Příspěvek

Po 2 letech podnikání v dopravě mě vzniklo opravdu hodně nezaplacených faktur. Některé jsem dal na zkoušku vymáhací agentuře ale bez úspěchu. Přitom se jednalo o firmy, které normálně fungují a stále v dopravě.

Před půl rokem jsem našel jeden web, který funguje jako registr dlužníků ale jen pro právnické osoby, takže jsem tam dlužníky nechal zapsat abych jim udělal pořádnou negativní reklamu a najednou to šlo. Z celkem 12 nezaplacených faktur mám již 8 zaplacených, takže velká spokojenost. Tento registr dlužníků funguje fakt skvěle, protože spolupracuje s internetovými vyhledavačí, které zajištují aby dlužníci byli lehce dohledatelní na internetu.

Jedním z mých dlužníků je stále společnost MS Logistics s.r.o., tak ji zkuste napsat do vyhledavače Seznam.cz a uvidíte:)

Ten web je: www.firmy-co-dluzi.cz/registr-dluzniku.html (snad vám to pomůže)
sob úno 16, 2013 2:37 pm

Mamlas
Příspěvky: 515
Registrován: ned úno 20, 2011 7:40 pm
Bydliště: Okolo Hradce
Kontaktovat uživatele:

Tohle jsem objevil na netu

Příspěvek

sob bře 02, 2013 7:25 pm

benjaaa
Příspěvky: 26
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: Anywhere
Kontaktovat uživatele:

Na dlužníky

Příspěvek

Chlapi, koukněte se na www.dostantoznej.cz
Pomáháme několika dopr. firmám vymáhat jejich pohledávky za odjetou dopravdu a nezaplacené faktury.
Poskytujeme i prevenční možnosti (umisťování textů na faktury a smlouvy, zdarma se podíváme zda-li faktura nebo smlouva není nikterak napadnutelná)

V případě zájmu volejte 773 157 157
pát čer 28, 2013 7:49 am

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Poradte jak na dlužníky?stačí i různé postřehy a nápady atd chci jim pořádně zatopit,ted se mi nashromaždilo 6 firem a nemůžu to znich dostat ani za pomoci raalu
čtv úno 13, 2014 9:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host