Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Vegáč

Příspěvek

Mě se spíš zdá,že v poslední době se přestala scanča orientovat na řidiče...když si někdo koupí HIGHLINE tak si koupil totálně oholený auto bez odkládacích prostor,prostě nic,u mě Scanie hodně klesla,jediná výhoda je,že se z ní dá udělat fakt krásně auto 8)
ned srp 31, 2008 10:14 pm

Uživatelský avatar
woodman
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 28, 2008 11:04 am
Bydliště: Les

Příspěvek

Ja bych rek , ze je to spis io majitelich nez o ridicich.... Scania dela spoustu peknych a uzitecnych veci, jenze nazory ridice a majitele se casto hooodne rozchazeji. Majitel by si kolikrat pro ojro nechal provrtat hned obe kolena.... 8)
ned srp 31, 2008 10:23 pm

ghost
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 06, 2007 11:12 am

Příspěvek

ahoj voodman: asi se scánii moc nejezdíš ale seš pouze její fanda. Nikdo totiž při prodeji neříkal že si máme připlatit aby se neloupala po roce barva ze zrcátek, že topení bude rozvedeno "husím krkem" a ohřívat přístrojovku u spolujezdce do lednice se skroro nic nevejde a vše od mrazáku promrzá a že 4 měchy na zadní napravě je nutnost ne doplněk za příplatek...

myslím právě že v mém případě se tolik nešetřilo (topline, 480, automat, rampa) ale ten výsledek....

zdar
úte zář 02, 2008 8:07 am

Hudzi
Příspěvky: 84
Registrován: úte bře 18, 2008 9:42 pm

Příspěvek

úte zář 02, 2008 10:25 pm

Uživatelský avatar
scania trucker
Příspěvky: 268
Registrován: úte bře 18, 2008 7:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pravda je že pokud šéf neobjedná nemáš nic jen holom??ku.Jiné automobilky si myslím dávají za menší peníz větší komfort.
úte zář 30, 2008 6:02 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

ano je to tak, Scania je drahá, drží si cenu i jako ojetina, je možná nejkvalitnější po technikcé stránce, ale co se týče interieru a pohodlí řidiče, tak těžce zaostává...např. dafu nesáha ani po kotníky..
úte zář 30, 2008 6:34 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11932
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

nechci nikoho nasrat ani popudit ,ale nejlepší určitě není :!: :!:

na každý značce (nejmenuji -nezáleží na jménu) jsou věci a úpravy který stojí za hovno a naopak ,který jsou po stránce řešení vynikající a jiný značky to nemají....dám nějakej příklad pro rejpaly ... :D prostor a ergonomie u TGA :!:
odkládací prostory -Magnum :cry:
postel ..TOP-LINE (ta starší ) žebřík... :?
tunely -TGA-mercedes-iveco(druhá liga)-daf o který typy se jedná určitě ví ,ten kdo měl tu čest
řazení-TGA (komfort-shift) pro mě bezkonkurenční ...automaty fuj (kromě tga + volvo geartronic)
atd ...atd ----každej z nás má nějaký představy o funkcích auta a také přání
proto tvrdím zatím neexistuje dokonalej truck jen se někomu líbí víc jeho
"konfigurace" ...debata na dlouhý noci... 8)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte zář 30, 2008 10:34 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Mě SCANIA taky moc nenadchla. Hlavně mě dost překvapilo špatné dílenské zpracování.
BES - běs
stř říj 01, 2008 12:26 am

Helena

Příspěvek

Čistě z ženskýho pohledu: mě se Scania strašně líbí, myslím vzhledově, chlap co vystoupí ze Scanie má u mě velký plus :D . Jinak po technický stránce nemůžu posoudit, což je asi důležitější než vzhled.
stř říj 01, 2008 8:22 am

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

intercool-
co myslíš tím špatným dílenským zpracováním?
stř říj 01, 2008 8:22 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11932
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

spíš měl kolega na mysli průměrná výbava na našem trhu oproti konkurenci...

třeba TGA v základu -elektronika-klima
scania??? prd -jeden knoflík s kterým furt točíš a je bud zima nebo horko pokus nejsi v SPA :wink:

další věc obou značek kabiny a úložnej prostor -nemluvim o maxi-a mega a fuul kabinách :P atd....prostě každá firma je v něčem na prd a v jiným jednička............
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř říj 01, 2008 10:35 pm

Uživatelský avatar
scania trucker
Příspěvky: 268
Registrován: úte bře 18, 2008 7:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

intercool píše:Mě SCANIA taky moc nenadchla. Hlavně mě dost překvapilo špatné dílenské zpracování.
To bych zase oponoval co se týče spolehlivosti sy myslím že je faj. a dílenské zpracování,co tím myslíš??
čtv říj 02, 2008 10:59 am

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

Já teda taky nevím co myslel dílenským zzpracovaním, ale scania je prostě technicky kvalitní, možná nejkvalitnější.
Jako nová jsou auta všechny spoleghlivá, ale za nějaký tři až čtyři roky už je vidět rozdíl mezi scanii a např ivecem a manem. Scania pokud je servisovaná, tak má podstatně delší životnost a velmi nízkou poruchovost. Proto se také hodně kupuje i přesto, že je podstatně dražší. Protože se to prostě vyplatí. Ale jak říkam, je to o udržbě a taky dost o přístupu řidiče.
Ve výbavě pochopitelně rozdíl je.
A někdo tady psla, že se loupe ze zrcátek barva. Ano, to se loupe, pokud jsou ta zrcátka černá, když jsou lakovaná tak myslím že ne. A není to problem jen scanie ale měl jsem to i na volvu, to jsou lolt ty hlinikové věci. Např Man to nemá, protože to má plastové. A není nic lehčího, než vzít barvu a natřit to.
Já například jezdím na scanii z roku 99 myslím. A má najeto asi 1,6 milionu kilometru. Přesto to auto vypadá a jede jako nove. V životě to nebylo v servisu kvůli nějaké složité zavadě. V životě se např nesáhlo na motor. Opravují se jen věci, které se prostě opotřebí u každeho auta, jako jsou brzdy, řízení..atd.
Jezdil jsem s auty podöbně ojety, značek volvo a daf, a ty na tom byly o poznání hůř, ač byly taky velmi dobře servisované.
Ale pokud jde o tu vybavu, tak ta scanie má nízkou kabinu, a nedá se v tom poimalu bejt ani kyž v tom nespim. Je to hrozný, málo pohodlí, málo místa, žádna police, mizerná postel, špatnej rozvod topení, prostě nikde nic. Oproti Dafu ze stejného roku se to rovnat nedá.
čtv říj 02, 2008 6:39 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tím špatným zpracováním jsem myslel nekvalitní lak a interier. Kamarád ji dostal novou po TGA a vůbec jí nemůže přijít na chuť. Zpracování palubovky? Otřesné, horší materiály má jen starý stralis, ale daleko přesněji opracované, žádné nepravidelné mezery atd.. a nový stralis na tom bude jistě lépe. Parodie na lehátka jsou ještě horší, než ve volvu a ten automat se spojkou, taky nic velkého oproti Z-F v manu.
Abych mohl porovnávat já, tek svezl jsem se s tímto:
SCANIA 124 420Topline, R420TOPLINE
IVECO EuroTech 440.42, EuroStar 44O.42, Stralis 430, 450
Renault Premium 385, 420dCi, 440 DXi, Magnum 440
DAF XF 95.430
MAN 19.403, FE 460, TG 510A, TGA 430
VOLVO FH12 420, FH12 460, FH 440, FH 480
XENA
s MERCEDESEM jsem nikdy nejel.

Na Scanii se mi líbí jak je tichá a horní postel ve starém T a líbí se mi jak vypadá, když jí má nějakej dán, nebo holanďan, ale to co chodí sem, to jsou snad nějaké východní verze, nebo co? V truckeru kritizovali špatnou trakci na sněhu a špatné vytápění, tak jaká pak severní klálovna?

Na Ivecu se mi líbí základní výbava u stralise (centrál, vše v el, ovladáč u postele, který ovládá zamykání, okna , šíbr, radio, topení, osvětlení, roletu na předním okně) rozvod 12V po kabině, přívod vzduchu a palubní počítač. Co už se mi tak nelíbí je, jak na tom počítači svítí nějaká chyba, hlavně když zaprší, to jak odcházejí turba, strašnej zvuk a zrcátka na novém modelu, který mi přijdou blbý jako na scanii.

Na Renaultech mi nepříjde dobrého nic, jenom že new premium vypadá hezky...

V Dafu se mi líbí prostor kolem sebe, postel a volant a sedačky. Co se mi moc nelíbí, tak jsou železné pedály a plastové výplně dveří.

Many se mi líbí ze všeho nejvíc. Téměř dokonalá kabina, spousta prostoru, výborné sedačky i postele, multifunkční volant, super lednička, velké odkládací prostor, skoro rovná podlaha, perfektní aut. přvodovka Z-F, ale používá jí a DAF s IVECEM, takže tam to bude asi to samé. Jízdní pohodlí taky super a u TGX precizní materiály v interieru. Dále se mi zamlouvá prvek X na zadní nápravě. Takže TGX u mě vítěz!

VOLVO je auto, se kterým jezdím nejraději. Cítím se v něm nejlépe, najdu v něm ideální jízdní pozici, je pohodlný a tak nějak na jízdu mi sedí nejlíp. Horší je to ale s bydlením ve Volvu. Spodní postel malá, ale pohodlná. To se nedá říci o té nahoře. Jinak vyzdvyhuju motor, motorovou brzdu a převodovku I-Shift, která řadí téměř dokonale. Jízdí vlastnosti taky dobrý a příjde mi, že volvo má spoustu takovejch skoro nepodstatnejch detailuů, které zpříjemňují práci. TGX bych dal ale přednost.

Xenu srovnávat s dnešníma autama už je pasé, ale :) detroit :)

Mercedes má podle mě příkladnou palubovku, ale žádnou zkušenost s ním nemám a spíš se mi nelíbí, než líbí...

O spolehlivosti nemůžu hovořit, protože s žádným jsem nenalezdil mnoho, ale troufnu si říct, že Iveco k těm spolehlivějším nepatří a že scanie už není scanie a volvo už není to volvo co bejvalo.

Tak teď jsem si to rozházel skoro u všech, co? :?
Naposledy upravil(a) Pavel Šebek dne stř říj 08, 2008 1:56 am, celkem upraveno 2 x.
BES - běs
úte říj 07, 2008 1:11 pm

suhob
Příspěvky: 617
Registrován: čtv bře 27, 2008 3:17 pm
Bydliště: SR

Příspěvek

noo pravdu povediac mna si potesil tym ze TGX u teba vyhralo :clap:
úte říj 07, 2008 4:14 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host